25/02/2022

Jak sázet rostliny konopí

Co byste měli vědět o výsadbě rostlin konopí

Kdy sázet semena konopí venku

Od poloviny dubna do konce května je ve většině evropských zemí ideální doba pro výsadbu semen konopí. Sledujte předpověď počasí pro vaši zemi a dlouhodobé předpovědi meteorologů. To vám pomůže vybrat konkrétní den vhodný pro klíčení. Mladé klíčky nedávejte přímo ven, nechte je trochu zesílit, nejlépe ve vnitřních podmínkách nebo ve skleníku. Neunáhlujte se, pozdější výsadba má pouze malý vliv na výnos, ale ne na další vlastnosti, které rostlina konopí bude mít.

Klíčení semen konopí

Semena marihuany jsou vybrána z nejsilnější rostliny konopí. Zralá semena mají žlutohnědou až hnědou nebo šedou barvu. V nezralém stavu jsou stále zelené nebo bílé. Pozor na semena, která jsou hustě černá, protože jsou shnilá a nemají šanci vyklíčit.

budoucí rostliny konopí

Semena konopí je nejlepší skladovat na suchém, tmavém a chladném místě, nejlépe v lednici. Pokud máte doma stará semena starší než 3 roky, hrozí, že budou neplodná.

Abyste zajistili dobrý růst semen konopí, namočte je před klíčením na 24 hodin do vlažné vody. Jakmile semínka marihuany vyklíčí, přesaďte je do malých květináčů, dokud rostlina nedosáhne výšky, kdy ji neohrožují přírodní živly, což obvykle trvá 2-3 týdny.

Pokud hledáte semena konopí s vysokou klíčivostí, podívejte se do naší banky semen Nukaseeds, kde najdete nejčerstvější semena marihuany.

Kdy přesazovat rostliny marihuany ven

pozor na kořeny rostlin konopí

Když rostlina dosáhne výšky 15-20 cm, je připravena k zasazení do země. Aby odpolední UV paprsky nevysušovaly vaše rostliny marihuany, zasaďte je večer. Nejnižší teploty musí být vyšší než 15 stupňů Celsia.

Zalévání rostlin konopí

beware of too much water in cannabis plants

Zalévejte rostliny marihuany tak, aby byla půda vlhká, ale ne bahnitá. Malé rostliny zalévejte každý den, větší každý 2.-3. den.

Před termínem sklizně můžete omezit zalévání, což také zvýší produkci pryskyřice a THC. Sledujte předpověď počasí, aby teplota v noci neklesla pod 14 °C.

Buďte opatrní při hnojení rostlin konopí, které jsou mladší než 3 týdny, protože hrozí riziko jejich spálení. Proto stříkejte pouze na starší rostliny konopí. For better nutrient uptake, apply fertiliser in the evening and spray thoroughly. Opakujte třikrát po sobě jednou týdně. Začněte s menšími dávkami (než doporučuje výrobce) a pomalu zvyšujte každou další dávku.

Fotoperioda

Každý fotoperiodický kmen pozná blížící se zimu podle délky dne a noci a podle toho řídí svůj růst. Když jsou dny dlouhé a noci krátké, rostlina konopí sílí. S přicházejícím podzimem se dny zkracují a marihuana začíná kvést. Stačí dva týdny nocí, které trvají 12-13 hodin. Záleží však také na odrůdě konopí a na počasí.

Pokud chcete, aby vaše konopí kvetlo při optimálních teplotách koncem srpna, uměle prodlužte noc v polovině srpna na 10-13 hodin, třeba přikrytím. Tato metoda je užitečná během častých říjnových mrazů.

Publikoval Peca Sarm

25/02/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů