23/06/2022

Jak skladovat šišky konopí ?

Jak zachovat dobrou chuť konopných palic i po několika letech?

Neexistují prakticky žádné vědecky ověřené důkazy o nejoptimálnějších teplotách, úrovni vlhkosti a způsobech skladování konopných palic.

Pravděpodobně je nejlepší způsob skladování konopných květů je ve vzduchotěsné skleněné nádobě, na tmavém místě, při teplotě 15-21 stupňů Celsia a vlhkosti 62 %.

Jaké nádoby mám používat pro skladování ganji?

Skleněná nádoba se vzduchotěsným uzávěrem

Pokud jde o skladování konopí, vzduchotěsné nádoby z neporézního pevného skla jsou ideální pro uchování aroma a chuti a zároveň zabraňují poškození choulostivých květů během skladování. Stejně důležitý je výběr správné velikosti nádoby. Pamatujte, že příliš mnoho vzduchu škodí. Vytvořte dokonalé těsnění nebo můžete dokonce zvážit zakoupení cenově dostupné vakuovačky, která odstraní ještě více vzduchu. Vystavení světlu také není vhodné, proto sklenici skladujte na tmavém místě, aby palice vydržely déle čerstvé.

skleněná nádoba na květy marihuany

Neprůhledné nebo tmavé skleněné nádoby

Můžete si koupit skleněné nádoby z barevného nebo neprůhledného skla, nebo si můžete vyrobit vlastní tak, že nádobu zvenku přelepíte černou neprůhlednou páskou. Klíčem k zachování čerstvosti konopí je zabránit jeho vystavení světlu a teplotě..

tmavé skleněné nádoby na konopné palice

Jak dlouho vydrží ganja čerstvá?

Dobře uskladněná marihuana vydrží několik měsíců až několik let. Pokud však chcete mít jistotu, že se síla a kvalita marihuany po dobré fermentaci nezmění, neváhejte a uložte sklenice do mrazáku, kde vydrží několik let bez jediné změny.

Je dobré uchovávat konopí v mrazáku?

Pokud byla marihuana již usušena a fermentována po dobu nejméně 4 týdnů, můžete ji vložit přímo do mrazničky. Stejně jako v předchozím bodě uložte konopí do vzduchotěsných sklenic a dejte je do mrazáku. Je důležité se ujistit, že jsou sklenice opravdu vzduchotěsné, protože v opačném případě by mráz bude vaše konopí dále vysušovat a po měsících skladování budete mít jen vysušené zbytky nepříliš silně vonících květů. Při manipulaci s konopím z mrazničky je také třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože zmrzlé trichomy mají tendenci se snadno odlamovat, což může snížit účinnost konopí.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Peca Sarm

23/06/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů