07/09/2022

Jak snadno a levně sušit květy konopí

V tomto článku se dočtete, jak správně a levně sušit palice konopí.

Toto jednoduché sušení květů konopí se provádí pomocí velké lepenkové krabice. V tomto článku se dozvíte, jak takový box připravit.

Sušením květů konopí se THC mění ze surové nepsychoaktivní formy na psychoaktivní.

Sušením květů konopí se nejméně 75 % hmotnosti čerstvě sklizené rostliny konopí přemění na vodní páru a další plyny.

Když se rostlina marihuany nebo její část odřízne a nechá uschnout, pokračuje transport tekutin uvnitř rostliny. Průduchy v rostlinách marihuany se ihned po sklizni uzavřou, čímž se zabrání úniku vodních par a zpomalí se sušení. Přirozené procesy v rostlině konopí se pomalu zastavují, jak rostlina marihuany vysychá. Odstranění velkých listů a silných větví v době sklizně může zkrátit dobu sušení, ale nerovnoměrná vlhkost zůstává v květech, větvích a listech konopí.

Nesprávné nebo příliš rychlé sušení zachycuje škrob a dusičnany, stejně jako chlorofyl a další pigmenty v rostlinné tkáni, což dává konopí při kouření květů marihuany nepříjemnou chuť.

První rada zní: sušte květy konopí pomalu!

Jak si postavit vlastní sušárnu konopí

sušení konopných palic v kartonové krabici.

Postavte si „mini sušárnu“ z kartonu (zvolte správnou velikost, aby se do ní vešly všechny šišky marihuany).

Vezměte kartonovou krabici, udělejte do ní díry a provlékněte jimi provázek nebo drátek, jako se to dělá u tkaniček. Nakonec vám zůstanou dva volné konce, které dobře zavažte a zauzlujte. Zavěste koly konopí pomocí spodní paličky jako háčku. Při řezání je třeba myslet na zavěšení a vytvořit větve ve tvaru písmene L nebo V. Pokud nemůžete zavěsit některou z kol konopí nebo šišek, použijte k jejich připevnění klipsnu, kancelářskou sponku nebo kolíček na prádlo.

Jak začít sklízet květy konopí

Mnoho pěstitelů konopí začíná s odstraňováním větví z hlavního stonku marihuany. Většinou je také nejjednodušší odstranit (zastřihnout) listy před jejich zaschnutím.

Jak sušit květy konopí v kartonové krabici

  • Udržujte teplotu mezi 18° a 24°
  • Udržujte vlhkost mezi 45 % a 55 %
  • Výběr vhodného prostoru pro skladování a sušení konopných květů

Počáteční fáze sušení palic marihuany

odřezání velkých listů z palic marihuany

Mezi nejoblíbenější metody patří odříznutí 30-40 cm dlouhých větví z hlavního stonku marihuany, odstranění nepotřebných listů a jejich následné zavěšení na připravený provaz nebo drát natažený přes krabici. Palice umístěte od sebe tak, aby se vzájemně nedotýkaly a neopíraly se o stěnu nebo podlahu krabice.

Pokud jste konopí vypěstovali z kvalitních feminizovaných nebo samonakvétacích semen, měli byste na listech a řezaném materiálu z rostlin konopí najít také velké množství pryskyřice.

Mnoho pěstitelů marihuany si tyto „zbytky“ ponechává a později z nich vyrábí hašiš nebo masti a extrakty. Někteří pěstitelé zavěšují celou rostlinu konopí, aby prodloužili dobu sušení konopných palic a dosáhli tak lepší chuti. Sušení celých rostlin konopí však výrazně zvyšuje pravděpodobnost vzniku plísní.

Bez ohledu na zvolenou metodu sušení byste měli sklizené konopí skladovat v tmavé místnosti se stálou teplotou mezi 18 a 24 °C a vlhkostí kolem 45-55 %. Nejlépe s malým ventilátorem, aby vzduch v místnosti jemně cirkuloval. Toto kontrolované prostředí je velmi důležité pro zachování chuti a vůně květů marihuany. Pokud je však v místnosti vyšší vlhkost, je nutné palice konopí kontrolovat častěji, zda neplesniví. Zkontrolujte zejména mezery mezi květy a stonky konopí. Můžeme použít odvlhčovač vzduchu, ale musíme si dát pozor, aby vlhkost příliš neklesla, což by mělo za následek rychlejší vysychání, a to by mělo značný negativní vliv na chuť vašich květů. Měříme také vlhkost v krabici, vlhkost by neměla překročit 60 %.

V závislosti na hustotě květů a okolních podmínkách trvá tato první fáze přibližně 10 až 14 dní, než je považována za dokončenou.

To, že jsou palice marihuany usušené, si můžete snadno ověřit tak, že vezmete stonek sušené rostliny konopí do ruky a pokusíte se ho mírně ohnout, místo ohnutí se zlomí.

Závěrečná fáze sušení květů konopí

sušené květy konopí ve sklenici
  1. Odřízněte přebytečné listy konopí z palic a oddělte je od větví, pokud jste tak ještě neučinili.
  2. Ořezané šišky marihuany vložte do vzduchotěsné nádoby.
  3. Uzavřené nádoby uložte na chladném, suchém a tmavém místě. Po prvním dni skladování zjistíte, že šišky již nejsou na povrchu tak suché, jako když jste je uskladnili, protože zbývající vlhkost z vnitřku rehydratuje vnější části. Pokud tomu tak není, pravděpodobně jste již konopí přesušili.
  4. Během prvního týdne několikrát denně otevřete nádobu a nechte šišky několik minut „dýchat“. To také umožní únik přebytečné vlhkosti z nádoby.
  5. Pokud po otevření nádoby ucítíte zápach čpavku, znamená to, že květy nebyly při vkládání dostatečně suché a požírají je anaerobní bakterie, což může vést ke vzniku plísní nebo hniloby konopí. V takovém případě konopí okamžitě vysušte. Po prvním týdnu bude stačit otevřít nádobu s konopím pouze jednou nebo dvakrát týdně.

Po 2 až 3 týdnech bude vaše konopí v nádobách v podobě vysoce kvalitních květů marihuany. Někteří pěstitelé konopí dokonce doporučují ponechat květy v nádobách až 6 měsíců pro ještě lepší chuť.

Pokud tomuto procesu věnujete dostatečnou pozornost, dosáhnete vynikající kvality a chuti svých konopných květů.

V growshopech si můžete koupit speciální závěsné sítě na sušení marihuany, ale na rozdíl od lepenkové krabice nebrání světlu a jejich cena není zanedbatelná.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Peca Sarm

07/09/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů