09/06/2022

Jak správně zalévat konopí ve 23 bodech

Důležité body pro zalévání rostlin marihuany

Při pěstování není důležitější faktor než zálivka. Právě pro ty z vás, kteří občas bojují se správným zásobováním vodou nebo se dokonce setkali s problémem se zaléváním, máme 23 rad a tipů, které musíte znát.

zalévání rostlin marihuany do misky pod květináčem

23 tipů, jak se vyhnout problémům se zavlažováním

 1. Semena potřebují pouze vlhkost. Nadměrné zalévání brání přísunu kyslíku, který také potřebují. Klíčení mimo půdu je lepší.
 2. Množství a intenzita zálivky závisí na velikosti rostliny konopí a také na množství světla pro rostliny marihuany.
 3. Pokud je rostlina menší než ostatní nebo má menší listy, neznamená to, že potřebuje více vody!
 4. Při zalévání sazenic je třeba dbát na to, aby se malá rostlinka konopí pod tíhou vody nepropadla do půdy. Pro udržení rostliny ve vzpřímené poloze je vhodné použít rozprašovač.
 5. Existuje mýtus, že čím více vody rostlinám nabídneme, tím rychleji porostou. Není to však pravda.
 6. Nejčastějším problémem pěstitelů a příčinou úhynu rostlin konopí je přemokření. Ke kořenům se nedostane kyslík a rostlina marihuany odumře.
 7. Půda nesmí být ani příliš suchá, ani příliš mokrá. Při stlačení povrchu prsty nesmí voda vytékat na povrch.
 8. Rostlinám prospívá zalévání brzy ráno, nikoli odpoledne.
 9. K zalévání používejte pouze vodu pokojové teploty. Příliš studená voda způsobí kořenovému systému šok.
 10. Vyšší množství chlóru v zálivkovém roztoku vede ke zvýšení kyselosti substrátu. Tím se mění pH půdy, což může vést například k nedostatku vápníku.
 11. Pokud je voda kontaminována vysokým množstvím chemických látek, je nutné ji nechat několik dní v otevřené nádobě na vzduchu.
 12. Destilovaná voda je vhodná, pokud jsou hnojiva (mikroživiny) přidána ve správném poměru. Převařování vody z vodovodní sítě je zcela zbytečné.
 13. Známkou dobrého zavlažování je, když je horních 5 cm substrátu mírně vlhkých, ale rostlina má pod ním stále vlhko.
 14. Příznakem přemokření rostlin konopí může být vadnutí a vypadávání listů od spodní části rostliny.
 15. Vždy je lepší použít postřikovač nebo rozprašovač než proud vody.
 16. Je lepší zalévat rostlinu přímo ke kořenům a nechat přebytečnou vodu odtéct, než nechat kořeny „sát“ z misky pod květináčem.
 17. Příznivý vliv na sílu rostliny má omezení zalévání během kvetení. Během kvetení zalévejte, jakmile listy začnou vykazovat nedostatek vláhy, nikoliv pravidelně.
 18. Před zaléváním co nejvíce kontrolujte pH. Nízké pH vody může mít dlouhodobě nepříznivý vliv na celkové pH půdy a bránit tak zásobování rostlin živinami.
 19. Přestože se jedná o velmi přizpůsobivou rostlinu, dává přednost co nejpravidelnějšímu zavlažovacímu cyklu.
 20. Vzhledem k různým rychlostem růstu může mít každá rostlina konopí jinou potřebu vody. Zalévejte proto rostliny jednotlivě a sledujte půdu a signály rostlin, jako je vadnutí.
 21. Dešťová voda často obsahuje větší množství dusíku, takže je výborným zdrojem zálivky, zejména pro pěstování v interiéru, ale pozor na kyselost.
 22. Rostlina marihuany má ráda dostatek vody. Nebojte se proto dostatečně zalévat (potřebujete dobrou drenáž, aby přebytečná voda mohla odtékat).
 23. Indoor rostliny konopí déšť nepoznají. Déšť má na rostlinu pozitivní vliv na začátku růstové fáze. Tuto situaci můžete alespoň částečně kompenzovat postřikem rostliny nebo použitím zvlhčovače vzduchu. Ve fázi květu jí však tato simulace nevyhovuje.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Peca Sarm

09/06/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů