11/08/2022

Jak sušit šišky konopí

Sušení palic marihuany – poslední krok před vychutnáním sklizně.

Sklizeň konopných květů je jednou z nejzajímavějších činností během pěstitelské sezóny, ale jakmile jsou šišky odříznuty, vaše práce nekončí. Po sklizni většina pěstitelů provádí sušení a dozrávání, aby se snížila vlhkost a zlepšila chuť a vůně květů.

Proč je třeba čerstvě sklizené palice konopí sušit? Můžete je kouřit hned po sklizni? Jak sušit konopí s omezeným rozpočtem? Tento průvodce sušením konopí popisuje jeden z nejdůležitějších kroků při pěstování kvalitních pupenů.

Co znamená sušení marihuany?

Sušení květů konopí se provádí po sklizni a spočívá v zavěšení čerstvě uříznutých větví s květy konopí nebo jen šišek konopí na síto, kde se suší. V klimatizovaném prostoru se z rostlin konopí odpařuje přebytečná vlhkost a umožňuje vyniknout jejich chuti a vůni.

Proč je sušení marihuany důležité?

Způsob sušení konopí přímo souvisí s kvalitou sušených květů marihuany.Na nesprávně usušených květech marihuany se může objevit plíseň, která je pro konzumaci škodlivá a kvůli vysokému obsahu chlorofylu vyvolává hořkou chuť. Správné sušení marihuany vám poskytne nejlepší chuť, aroma a účinek.

Urychlení procesu sušení nebo příliš dlouhé sušení rostlin marihuany může mít negativní vliv na kvalitu šišek marihuany. Nedostatečné vysušení konopí zvyšuje riziko vzniku plísní. Nadměrné sušení může vést ke křehkým a lámavým květům.

Co je potřeba k sušení konopí?

K sušení konopí potřebujete:

  • Klimaticky řízená sušárna/prostor
  • Sušicí stojan nebo věšák
  • Odsávací a sací ventilátor
  • Vzduchotěsné nádoby pro skladování květů
  • Vlhkoměr pro sledování teploty a vlhkosti
  • Cirkulační ventilátor
  • Zvlhčovač vzduchu nebo odvlhčovač vzduchu

Jaké je ideální prostředí pro sušení květů konopí?

Chcete-li dosáhnout optimálního usušení konopných palic, sušte květy marihuany na čistém a dezinfikovaném místě. Sluneční světlo nebo umělé osvětlení může urychlit odpařování rostlinných silic. Prostředí sušárny se liší v závislosti na klimatických podmínkách dané oblasti.

Zajistěte, aby se v sušárně udržovala správná teplota a relativní vlhkost (RH):

Teploty: 18 až 24 °C
RH% : 50 to 55 %

Sušárny konopí musí být řádně větrané. Zajistěte, aby do prostoru pravidelně proudil čerstvý vzduch. Při sušení rostlin konopí může být nutné použít různé strategie ke snížení zápachu odpařovaných terpenů.

Jak sušit květy konopí?

Před sušením květů marihuany je třeba rostlinu konopí seříznout. Čas sklizně obvykle začíná, když se většina trichomů rostliny zbarví do jantarové barvy. V některých případech mohou pěstitelé proces sušení a zrání vynechat a květy marihuany zmrazit, aby získali čerstvé produkty, jako je pryskyřice, která má vyšší koncentraci terpenů.

větve konopí s pupeny marihuany zavěšené vzhůru nohama, aby se usušily.

Způsob sušení květů závisí na tom, zda používáte techniku mokrého nebo suchého řezu. Mokré květy se zbavují přebytečných listů, když jsou nejčerstvější. Suchý střih je běžnější v komerčním prostředí a spočívá v odřezávání větví, jejich zavěšování vzhůru nohama a ořezávání listů, když je rostlina suchá.

sušení květů konopí na sítech

Existují dva hlavní způsoby sušení rostlin marihuany. Pokud rostlinu konopí před sušením ostříháte, můžete ji sušit na sítu. Pokud nemáte síto, můžete je položit na karton. Nezapomeňte otáčet šišky, abyste se vyhnuli příliš mokrým místům.

Pokud plánujete zavěsit větve vzhůru nohama, nechte na stonku každé větve písmeno „V“. Zavěste palice vzhůru nohama na volném prostranství s dostatečným prouděním vzduchu. Zajistěte, aby sklizené konopí nebylo v průvanu.

Jak dlouho trvá sušení květů konopí?

Úplné vysušení květů konopí může trvat týden až dva týdny. Doba sušení závisí na teplotě, relativní vlhkosti, světle a čistotě sušicí místnosti. Dobu sušení může ovlivnit také výnos a velikost květů konopí.

Vyvarujte se urychlování procesu sušení pomocí fénů, trouby nebo mikrovlnné trouby. Květy budou nejen špatně chutnat a vonět, ale také ztratíte mnoho kanabinoidů a terpenů. Pokud plánujete použít ventilátor, nechte ho proudit vzduch kolem palic konopí, ale ne přímo na květy, protože by hrozilo jejich příliš brzké vysušení.

Pokud se stonky neohýbají, ale při ohýbání praskají, poznáte, že je konopí usušené. Po čtyřech až pěti dnech zjistíte, zda jsou větvičky marihuany dostatečně suché. Květy stále obsahují určitou vlhkost, která se při sušení konopí odstraní.

Jak skladovat sušené konopné palice: proces sušení

sklenice na sušení květů marihuany

Jakmile je konopí usušeno, musí pěstitelé provést proces zrání. Obvykle se jedná o uložení řádně vysušených šišek do vzduchotěsné nádoby, kde budou několik týdnů nebo měsíců tvrdnout. K sušení květů se skvěle hodí zavařovací sklenice se širokým hrdlem. Konopí by se mělo sušit v chladném a tmavém prostoru s relativní vlhkostí 55 až 65 %.

Nádoby s květy konopí by se měly několikrát denně nechat otevřené alespoň 20 minut, aby se starý vzduch nahradil novým. Zkontrolujte, zda vaše květy neplesniví. Zrání může trvat jen dva týdny nebo až šest měsíců, záleží na genetice rostliny a vašich individuálních preferencích.

Co ovlivňuje tvrdost konopných šišek a jak ji zvýšit?

Každý chce mít co nejvíce krásných a velkých šišek konopí a my vám v našem článku poradíme, jak na to.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Peca Sarm

11/08/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů