19/09/2022

Jak vybrat nejlepší hnojivo pro rostliny konopí

Ztrácíte se v obrovské nabídce hnojiv pro konopí na trhu? Pokusíme se vám to objasnit.

Pěstování vlastního konopí může být obohacující zkušenost. S trochou péče a pozornosti budete mít spolehlivou zásobu zdravých květů. Toho však nejlépe dosáhnete, když si pořídíte správné hnojivo pro své konopí.

Tato oblast může být často poněkud matoucí. Vybrat si mezi nimi můžete třemi způsoby.

  • Typ hnojiva :syntetické, organické a hybridní hnojivo
  • Účel hnojiva :půda, hydro a koko
  • Způsob míchání hnojiv: Kolik dílů hnojiv smícháte?

Typ hnojiva

První věc, kterou je třeba zvážit, je typ hnojiva, které kupujete. Dva hlavní typy jsou syntetické nebo organické, třetí možností je hybridní.

Syntetické vs. organické hnojivo

Syntetické hnojiva

Výhodou těchto hnojiv je jejich příznivá cena. Častým problémem syntetických hnojiv je přesolení půdy a následné spálení rostlin konopí. Tento typ hnojiva nepřispívá k hodnotným mikroogranismům při pěstování v půdě. Pokud se rozhodnete pro pěstování se syntetickými hnojivy, proveďte před sklizní delší proplachování, abyste se zbavili zbytků hnojiv, které by měly velmi negativní vliv na chuť a hoření marihuany.

Pěstitelé konopí používají tato hnojiva jen zřídka.

Organické hnojiva


Hlavní výhodou organických (bio) hnojiv je zlepšení půdního prostředí přidáním organických materiálů a mnohem menší riziko spálení rostlin konopí v důsledku přehnojení. Nevýhodou je vyšší cena.

Hybridní hnojiva

Hybridní hnojiva (minerální hnojiva) jsou kompromisem mezi syntetickými a organickými produkty a nabízejí výhody obou. Tento typ hnojiva je mezi pěstiteli konopí zatím pravděpodobně nejrozšířenějším způsobem výživy rostlin.

Účel hnojiva

Na trhu se specializovanými hnojivy pro rostliny konopí najdete tři základní typy, které jsou určeny pro pěstování v půdě, v hydrosystémech nebo v kokosu. Existují také hnojiva pro dva z nich nebo dokonce univerzální hnojiva pro všechny pěstební systémy.

Hnojiva pro půdu

Půdní hnojiva (zejména organická) mohou výrazně zlepšit chuť sklizně, ale většinou je nelze použít v hydroponii a pro kokos jsou často nevhodná.

Hnojiva pro hydroponii

Hnojiva pro hydro jsou obvykle minerální (ale existují i organická). Neobsahují nic, co by zlepšovalo prostředí kořenů v půdě. Jsou použitelné pro koko a půdu. Absence půdotvorných prvků z nich činí neúčinnou variantu pro půdu. Jsou však vhodné jako dočasná náhrada speciálních půdních hnojiv.

Hnojivo pro kokos

Hnojiva pro kokosové rostliny jsou víceméně shodná s hydroponickými hnojivy, s drobnými rozdíly v poměru mikroživin. Tento typ hnojiv lze použít ve všech třech pěstebních systémech, stejně jako hydroponická hnojiva se stejnou nevýhodou pro půdu. Rostoucí obliba pěstování v kokosu přiměla většinu známých výrobců zařadit tento typ hnojiva do svého sortimentu.

Metoda míchání hnojiv – počet jejich částí

Různí výrobci hnojiv nabízejí samostatná hnojiva pro růst a kvetení rostlin konopí složená z několika částí, s několika výjimkami jednosložkových hnojiv. Například GreenHouse all in one prášek pro růst a kvetení ve srovnání s Advanced hydroponics 3 kapaliny – grow, bloom a micro, které se používají po celou dobu pěstování v různých poměrech. Rostliny konopí vyžadují v různých fázích pěstování různé poměry makroživin. Pro pokročilé pěstitele je vhodné, aby používali vícesložková hnojiva a přizpůsobili NPK (makroživiny) potřebám konkrétní odrůdy konopí a dalším faktorům. Pro začínající pěstitele jsou naopak vhodnější hnojiva s menším počtem částí, protože jsou jednodušší a snižují tak možnost lidské chyby..

Používání nebo nepoužívání posilovačů

bloombastic-booster-cannabis

Na trhu s hnojivy pro konopí je také široká nabídka posilovačů a stimulátorů. Většina z nich je velmi drahá. Jejich účinek je však skutečně významný a investice se obvykle vyplatí (pokud je sklizeň úspěšná). Nejčastěji se používají při pěstování ve vnitřních prostorách a zejména v hydroponických systémech a kokosech.

Pro správné použití hnojiv je dobré vědět, jaké jsou příznaky nedostatku různých prvků ve výživě rostlin konopí. Pokud je neznáte nebo si chcete osvěžit své znalosti, navštivte článek na toto téma.

vytvořil Lucas Zaoral

Publikoval Sakul

19/09/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů