13/02/2022

Jak vyrobit konopné máslo

Příprava konopného másla je jednoduchá. Počítejte však s tím, že příprava zabere několik hodin.

konopné máslo
konopné máslo

Konopné máslo je spolu s olejem jedním z nejjednodušších a nejběžnějších způsobů výroby léčivých konopných potravin.

Aby se THC správně spojilo s máslem, musí se zahřívat na relativně nízkou teplotu po dlouhou dobu. Pro přípravu tohoto konopného extraktu doporučujeme použít elektrický „pomalý hrnec“, který dokáže dokonale udržet nastavenou teplotu, a proto je výroba konopného másla mnohem snazší než na běžném plynovém nebo elektrickém sporáku. Hlavní pravidlo pro udržování teploty spočívá v udržování teploty mezi 90 °C a 120 °C, aby se konopí příliš nezahřálo a nespálilo své aktivní kanabinoidy.

Dva způsoby, jak snadno vyrobit konopné máslo

konopné máslo
přísady pro konopné máslo

Složení:

 1. 450 g másla
 2. 1 hrnek = 250 ml vody ( v případě potřeby lze kdykoli přidat další vodu, voda se používá pouze na chlazení. )
 3. 30 g mletého konopí ( síla másla závisí na kvalitě použité marihuany )
 4. Můžete také experimentovat a použít koření podle vlastního výběru, možností je spousta ( citrus, med, ovoce, česnek, pepř, bazalka ).

Poznámka: Někteří lidé používají také zbytky z vaporizace konopí, protože mnoho vaporizérů nedokáže využít všechno THC. Ale je to stejné jako s listy větrníku, konopné máslo bude samozřejmě slabší.

Vaření na sporáku:

výroba konopného másla
výroba konopného másla na sporáku
 1. Do hrnce nebo pánve dejte 250 ml vody a 450 g másla, nechte máslo rozpustit a začněte vařit na nejnižším stupni. Postupné přidávání vody pomáhá regulovat teplotu a zabraňuje připalování másla.
 2. Jakmile se máslo začne rozpouštět, přidejte připravenou mletou marihuanu.
 3. Udržujte nízkou teplotu a směs nechte za občasného míchání pomalu vařit 2-3 hodiny. Dbejte na to, aby směs nikdy nepřišla do úplného varu.

Vaření v pomalém hrnci:

výroba konopného másla v pomalém hrnci
výroba konopného másla v pomalém hrnci

 1. Hrnec nastavte na 95 °C a postupně přidejte 250 ml vody, 450 g másla a 30 g marihuany.
 2. Nechte obsah vařit při teplotě 95 °C po dobu 3 až 4 hodin, pouze občas zamíchejte a zkontrolujte, zda není třeba přidat vodu na ochlazení.

Pro obě metody:

vyrobit konopné máslo
vyrobit konopné máslo
 1. Horkou směs přelijte do vhodné nádoby a pomocí jemného sítka nebo plátna odfiltrujte zbylé květy konopí. Nakonec tyto zbytky marihuanového konopí důkladně vymačkejte, abyste z nich dostali opravdu vše.
 2. Když se směs dostatečně ochladí, dejte ji přes noc do lednice, kde konopné máslo pěkně ztuhne. Po ztuhnutí konopné máslo opatrně oddělte od zbytku vody a můžete ho ihned začít používat ve svých receptech. Přebytečnou vodu vylijte.

Poznámka: Ke změkčení nebo rozpuštění másla nepoužívejte mikrovlnnou troubu. Místo toho nechte máslo před zpracováním změknout při pokojové teplotě.

Pokud jde o dávkování:

list konopí
list konopí

Co se týče dávkování, obecně se doporučuje začít s menším množstvím a ověřit si, jak „silné“ kanabutter bude. Je také důležité mít na paměti, že první účinky jsou ve srovnání s kouřením konopí opožděné, trvají 35 až 95 minut a v extrémních případech mohou odeznít po osmi i více hodinách.

Konopné máslo vydrží v lednici až dva měsíce, ideálně uložené v mrazáku.

Pokud hledáte vhodné odrůdy konopí pro výrobu konopného másla, podívejte se na naše odrůdy. Doporučujeme Megaton pro vysoký výnos nebo Cleopatra pro vysoký obsah CBD.

Logo Nuka Seeds seed bank
logo Nuka seeds

Publikoval Blood

13/02/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů