15/02/2023

Jak žít s partnerem, který neužívá konopí?

Je těsně po Valentýnu a s ním i začátek nových vztahů a upevňování těch starých. Proto se dnes podíváme na to, jak žít s partnerem, který neužívá konopí.

Konsensus o konopí
Konsensus o konopí

Jak se vypořádat s konfliktním užíváním konopí ve vztahu? Vždy existuje možnost randit pouze s uživateli konopí a seznamovací aplikace, jako je například High There, výrazně usnadňují hledání podobně smýšlejících potenciálních partnerů.

Pokud však žijete ve vztahu s člověkem, který konopí neužívá, a chcete v něm pokračovat, nebo jste potkali někoho, kdo se k vám hodí ve většině jiných ohledů, než je užívání konopí, zde je několik návrhů, jak žít s partnerem, který konopí neužívá.

Rady pro uživatele konopí

Neponižujte svého partnera ani na něj nevyvíjejte nátlak


Ať už uděláte cokoli, netlačte na svého partnera, aby konopí vyzkoušel. Vaše rozhodnutí zdržet se užívání konopí je stejně platné jako vaše rozhodnutí ho užívat. Nemusí mít důvody ani vás přesvědčovat, že abstinence je pro něj správné rozhodnutí. I když si myslíte, že by jim to chutnalo, nebo jen ještě nevyzkoušeli tu správnou odrůdu/metodu/okolnosti, vyslechněte a respektujte jejich NE, stejně jako potřebujete, aby oni vyslechli a respektovali vaše ANO.

partner, který neužívá konopí

Uvědomte si, kdy se od konopí držet dál.

V některých případech by si váš partner přál, abyste od užívání konopí upustili. Součástí vašeho průběžného vyjednávání bude naslouchat potřebám vašeho partnera a reagovat na ně. Pokud se vám zdá, že vždy existuje důvod, proč je vaše současné užívání pro vašeho partnera problémem, pak je možná vaše užívání větším problémem, než vám říká. Pokud se však spoléhá na to, že se budete omezovat při návštěvách jeho rodičů apod. minimalizujete možnost problému.

Rady pro abstinujícího partnera

Nastavení hranic bez zahanbování


Výzkumnice studu a zranitelnosti Brené Brownová napsala:

„Nemůžete lidi zahanbovat nebo ponižovat, aby změnili své chování.“ Pokud je pro vás užívání konopí překážkou, je důležité to říct hned, jakmile si uvědomíte, že je to faktor. Pokud se nejedná o tvrdou hranici, ale třeba o něco, co prostě nechcete mít u sebe, věnujte čas identifikaci svých hraničních potřeb a sdělte je partnerovi.

Buďte připraveni testovat a diskutovat o svých limitech


Možná máte zaměstnání, které vyžaduje pravidelné testování na drogy. Možná se vám nelíbí představa, že byste měli doma konopí nebo podobné příslušenství. Možná se vám jen nelíbí jejich zápach. To všechno jsou pádné důvody, proč konopí neužívat (a tento seznam není v žádném případě vyčerpávající). Může být užitečné vysvětlit partnerovi souvislosti, aby se mohl lépe vcítit do vašeho pohledu.

Rady pro oba

Kompromis

partner, který neužívá konopí


Klíčem k úspěchu je kompromis. Najděte kompromisy, které můžete udělat, kromě toho, zda konzumujete, nebo ne, např. kde, kdy a jak. Mému partnerovi se nelíbí, že kouřím v domě, ale nemá problém s tím, když konzumuji edibles nebo vapuji. Možná je zde více prostoru pro kompromis, než si kdokoli z vás myslí. Prozkoumejte nepříjemné pocity a podělte se o to, z čeho pramení, abyste zjistili, co lze udělat pro to, aby se všichni cítili pohodlně a bezpečně.

Komunikujte

partner, který neužívá konopí


K rozhovorům a dohodám o užívání konopí přistupujte stejně jako k čemukoli jinému ve vašem vztahu. Přemýšlejte o všech věcech, které jste spolu probírali: O bezpečném sexu, monogamii (nebo ne!), financích, domácích pracích. Nemusí se to nijak lišit. Pokud máte problém s navázáním nebo udržením konverzace, přečtěte si knihu Reida Mihalka Vzorec pro obtížné rozhovory.

Buďte na stejné vlně


Než podniknete nějaké zásadní kroky, jako je společné bydlení, svatba nebo narození dětí, ujistěte se, že máte jasno o svých očekáváních a hranicích. Nechcete přece, aby vás při těchto důležitých životních krocích něco překvapilo. Začněte proto s těmito rozhovory nyní, než budete pokračovat ve společné cestě.

Související články :

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Sakul

15/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů