29/06/2022

Jaké je nejlepší médium pro pěstování konopí?

Jaké médium pro pěstování konopí máte rádi? A jaká je nejlepší možnost pěstování semen marihuany? Tento článek by vám mohl pomoci se rozhodnout.

Stejně jako každá jiná rostlina konopí potřebuje i naše nová odrůda Automaton výživné prostředí. Ať už zvolíte pro svou rostlinu jakýkoli základ, vždy se ujistěte, že má dostatek prostoru a stálý přístup k vodě, vzduchu a výživě. Pro ukázku jsme připravili tři typy médií. Každý z nich má určité výhody a nevýhody a záleží jen na vás, co si vyberete.

Typy pěstebního média pro konopí.

Existuje mnoho způsobů pěstování konopí, ale tyto tři jsou nejoblíbenější:

Běžná zemina nebo kompost
Směsi bez půdy (kokos a perlit)
Hydroponie

Půda nebo kompost

Konvenční půda a kompost jsou navzdory pokročilým možnostem pěstování velmi oblíbené, protože jsou přírodní, snadno použitelné a téměř všude dostupné. Dobrá půda přirozeně obsahuje určité množství živin, takže pro začátek by měla být v pořádku.

živá půda v rukou

Pokud se rozhodnete pěstovat v půdě, snažte se používat sterilní, sypký kompost bez rašeliny. Tento typ se často označuje jako organická směs půdy. Do této směsi doporučujeme přidat asi 20-30 % perlitu pro dobré provzdušnění a podporu růstu.

Rostliny konopí rostou v půdě o něco pomaleji než v kokosu nebo v hydro, ale někteří pěstitelé tvrdí, že poupata z klasické půdní směsi bývají silnější a lépe voní. Takto použitá běžná půda s výživou má dobré výsledky, ale použití obohacené a dobře zkompostované půdy plné mikroorganismů povede k lepšímu chuťovému profilu.

Půda s mikroorganismy pak poskytne rostlině vše, co potřebuje, protože v ní existuje živý ekosystém, který rozkládá živiny a ty se dostávají přímo k rostlině. Výsledkem jsou krásné a voňavé šišky bez potřeby velkého množství výživy.

směsi bez půdy (kokosové vlákno a perlit)

Směs bez půdy se obvykle skládá z kokosových vláken a perlitu. Jako přísady pak můžete použít rašelinový mech a vermikulit.

Kokosové vlákno a perlit - nejlepší médium pro pěstování konopí?

V tomto případě se k semenům marihuany a rostlinám chováte stejně, jako byste používali běžnou půdu. Rozdíl je v tom, že podáváte pouze potřebné živiny rozmíchané ve vodě. Výživa se dostává přímo ke kořenům a vy se můžete těšit z rychlejšího růstu a větší úrody.

Velkou výhodou oproti běžné směsi půdy je velmi dobrý drenážní systém a skutečnost, že nebudete mít problém se škůdci.

Co se týče použití směsí bez zeminy, jednoznačně vede kombinace kokosu a perlitu. Pokud je nepoužíváte jako základ, najdete tyto dvě složky vždy na seznamu ingrediencí pro přípravu běžné směsi zeminy. I z recenzí pěstitelů (pokud je sledujete) zjistíte, že jsou s kokosem a perlitem velmi spokojeni.

Tuto variantu doporučujeme také jako médium pro pěstování konopí.

Hydroponie

Když někdo mluví o hydroponickém pěstování, má na mysli formu pěstování s kořeny konopí, které jsou namočené ve vodě. Nejoblíbenější formou hydroponie je hluboká vodní kultura (Deep Water Culture, DWC) a její vylepšená varianta Deep Water Culture (Bubbleponics).

hydroponický systém pro pěstování konopí

Metoda DWC je jedním z několika typů kultivace, která podporuje i větší rostliny.

Hydroponické pěstování se může zdát náročné a někteří z něj mohou mít strach, ale viděli jsme mnoho případů, kdy úplní začátečníci při svém prvním hydroponickém pěstování vynikli. Nejdůležitější je dodržovat pokyny pro hydroponické pěstování a mít vždy po ruce doplněk kořenové výživy. Pokud budete postupovat podle tohoto návodu, neměli byste selhat a kdo ví, možná se stane vaším novým oblíbeným stylem pěstování marihuany.

Závěr – Jaké je tedy nejlepší médium pro pěstování konopí?

Půda a kompost – vždy budete mít voňavá poupata se skvělou chutí. Pokud nechcete vyrábět vlastní směs půdy, můžete si ji zakoupit. S přibývajícím věkem rostliny je nutné do vody přidávat živiny.

Směs bez půdy – Jedná se o jakoukoli směs, ve které není běžná půda, ale nejlépe kombinace kokosu a perlitu. S touto kombinací budete mít největší úspěch.

Hydroponie – možná trochu složitější varianta, ale požadovaného výsledku dosáhnete nejrychleji. Zejména pokud zvolíte dobrý typ osvětlení (LED, HPS a LEC).

Neexistuje jednoznačný způsob, jak určit, která možnost slouží jako médium pro pěstování konopí nejlépe, protože u každé z nich najdete to, co potřebujete. Pokud však máte přímé doporučení od nás, zvolte kombinaci kokosu a perlitu.

A pokud jde o výběr semen, naše nabídka vám s tím jistě pomůže, stačí si jen vybrat. Nebo můžete vyzkoušet naši novou samonakvétací odrůdu Automaton. Bude se vám líbit.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Jan Veselý

29/06/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů