30/08/2021

Jaké jsou ideální podmínky pro sazenice konopí?

Jaké jsou ideální podmínky pro sazenice konopí? Jak se starat o semena a jaké světlo je lepší pro klíčení konopí? Odpověď je přímo zde.

Mladé sazenice konopí potřebují specifickou péči, která se může zdát velmi složitá.

Při práci se sazenicemi je dobré znát podmínky, ve kterých se jim nejlépe daří. Podívejme se tedy blíže na ideální teplotu, proudění vzduchu a vybavení, které je k tomu potřeba.

Malá rostlina marihuany v květináči

Ideální podmínky pro rostliny konopí

Mnoho pěstitelů se shoduje na tom, že nejlepší teplota pro naše malé rostlinky by se měla pohybovat kolem 23 °C. Vlhkost vzduchu v porostu by měla být 70 % a zároveň by mělo být zajištěno dostatečné proudění vzduchu. Sazenice marihuany jsou živeny z přirozeně dostupných zdrojů, takže je nehnojíme. Pokud se při zalévání používají minerální hnojiva, je úhyn rostlin téměř jistý.

Po vyklíčení

Jakmile nám semena vyklíčí v pěkné sazenice, je vhodné je umístit do množárny. V podstatě se jedná o plastový zásobník s průhledným víkem. Rozmnožovací zařízení udržuje nízkou vlhkost a rostlinám poskytuje dostatek světla. Množitel semen ganja

Výjimkou jsou větší sadbovače, které mají zabudovanou ventilaci a jsou o něco větší. Zde mohou rostliny zůstat o něco déle.

Pokud mají rostliny konopí druhou/třetí vrstvu listů nebo jsou větší než 7 cm, víko sadbovače se odstraní. Pokud pěstujete v interiéru, doporučujeme instalovat menší ventilátor, aby měly rostliny ideální přísun vzduchu (pokud není ventilátor součástí rozmnožovacího zařízení). Ve venkovním prostředí se o proudění vzduchu postará otevřené prostředí.

Propagátor si můžete vyrobit doma z jednoduché plastové misky a průhledného krytu (víko misky nebo potravinářská fólie).

Sazenice konopí a světlo

sazenice konopí na světle

Sazenice konopí nepotřebují mnoho světla, stačí slabé zářivky s bílým denním světlem. Nedoporučuje se umisťovat je za okno, i na jižní straně mají sazenice tendenci se vytahovat příliš vysoko ve snaze najít lepší polohu. Takto přerostlé sazenice pak obtížně udržují vlastní váhu listů. Umělé světlo je nejlepším a nejbezpečnějším způsobem pěstování malých rostlin.

Publikoval Jan Veselý

30/08/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů