28/05/2021

Jaké metody tréninku můžeme použít pro konopná semínka Paradox?

Máme mnoho metod, jak úspěšně trénovat rostliny konopí. Které z nich budou vhodné pro semena konopí Paradox? Pro tuto feminizovanou odrůdu je potřeba něco speciálního.

stříhání rostliny konopí

Každá rostlina konopí vyžaduje zvláštní péči. Paradox od Nukaseeds není výjimkou. Pro tuto péči používáme tzv. tréninkové metody. Rostlinu tedy trénujete za určitým účelem. Jaké jsou ty základní a které pak použít? Řekneme vám to hned.

Fimming

Název vychází z fráze „Fuck, I missed“. Tato tréninková metoda byla objevena náhodou, jak je patrné z jejího názvu. V praxi to znamená, že místo jemného řezu jako v předchozím postupu se korunka seřízne přímo u korunky, nikoli pod ní. Reakcí na to je přesun energie do nižších úrovní rostliny konopí, což posílí její strukturu.

Pokud to chcete vyzkoušet, jednoduše vezměte nůžky a ustřihněte korunku v první třetině korunky.

Superkropení

Pokud chcete svou rostlinu vytáhnout na maximum, je tato technika pro vás ta pravá. Rostlina je vystavena velkému stresu, při kterém se doslova odlamují její části. Pokud to uděláte správně, uslyšíte jemné praskání nebo křupání. Vnější stěna rostliny je narušená a můžete ji nahmatat mezi prsty. U rostliny s jemnou strukturou to půjde hladce, ale pokud je rostlina konopí dřevnatější, bude „lámání“ trochu tuhé. Na druhou stranu ji můžete různě ohýbat nebo kroutit, což také vyvolá odezvu.

Vázání a ohýbání

Při tomto způsobu tréninku nedochází k vážnému poškození struktury rostliny, takže se jedná o méně stresující techniku. Jednoduše ohýbáte a svazujete jednotlivé větve, aby rostly jiným směrem, než je přirozeně dáno. Jednotlivé díly ohýbejte směrem dolů. Rostlina pak předává energii dalším větvím a vytváří korunu. Při pečlivém plánování můžete dosáhnout husté struktury pouhou manipulací s větvemi.

Scrogging

Slovo pochází ze zkratky ScrOG – zelená obrazovka. Při této metodě použijete síť nebo něco, co se podobá mřížce, a umístíte rostliny konopí nad rostliny. Princip spočívá v tom, že jakmile rostliny dosáhnou okraje této sítě, pomocí ohýbání je navedete do zelené zástěny.

Tuto techniku použijete oproti ostatním později. Musíte počkat, až vaše rostliny dosáhnou potřebné velikosti ve fázi růstu, abyste se dostali k síti. Jakmile jsou všechny rostliny v síti, snažíte se stejně jako při ohýbání kontrolovat směr růstu.

Prunning

Odstranění přebytečného listí a spodních větví by měl zvážit každý pěstitel. A hlavně to udělejte ve správný čas. Rostliny konopí využívají svou energii a živiny k podpoře růstu všech svých částí. Proto byste měli vědět, které části rostliny jsou méně produktivní a kdy se jich zbavit. Potřebujete jen ostré a čisté nůžky a začněte postupně odstřihávat spodní listy a větvičky, které květům odebírají živiny.

Měli byste odstranit 60-70 % listů i větví ze spodní části. Nemusíte se bát, že byste o něco přišli. Přerozdělování živin a energie bude nyní směřovat především do vyšších vrstev. Ta podpoří hlavní korunu ve fázi kvetení. Po odstranění spodních vrstev zkontrolujte, kde začínají růst nové výhony.

Hlavní podšívka

Tato metoda je někdy náročnější než tradiční, méně stresující techniky. Důraz je zde kladen na dokonale symetrický růst. Princip spočívá v tom, že odstraníte vrchol a všechny listy ze spodních pater, čímž vznikne holý stonek. Vzniknou tak dva zcela nové a identické výhonky. Vaše rostlina pak bude připomínat tvar písmene „Y“. Pokud pak tyto výhonky stáhnete dolů a svážete, vznikne písmeno „T“, což je pozice, do které se chcete dostat.

Svléknout a obrátit

Při této drastické metodě odstřihnete vše, co roste od koruny dolů. A to ještě před fází kvetení. Tímto způsobem přesměrujete veškerou energii na květiny nahoře. Celkové rozčesávání je opravdu drsné a není pro každého. „Tohle přece své rostlině po tak dlouhém pěstování neudělám“ – to je asi to, co vás napadne, když o tom přemýšlíte. Ale jakkoli je tato tréninková metoda drsná, skutečně funguje. Struktura rostliny je sice „štíhlá“, ale ve fázi kvetení budete mít jeden velký stonek s kuželovitými stonky.

Zde je seznam jednotných metod, které můžete použít. Záleží jen na vás, který z nich si vyberete a co přesně od rostliny očekáváte. Jedna rada – vše si dobře promyslete a nechoďte zbytečně daleko, abyste si nezničili rostliny.

Každopádně k tomu všemu potřebujete Paradox. Najdete ji v naší nabídce.

Publikoval Jan Veselý

28/05/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů