14/06/2022

Jakou vodou mám zalévat rostliny marihuany?

Varianty zdrojů vody, které lze použít pro klíčení a zalévání rostlin konopí.

rostlina konopí po zalévání

Ať už se rozhodnete používat pro své rostliny marihuany jakýkoli zdroj vody, prvním krokem by měl být test vody. Nechte vodu odstát a změřte pH, zejména po přidání hnojiv. V případě špatného pH je příjem živin zhoršen nebo dokonce zastaven.

Optimální kvalita vody pro rostliny konopí

Při hydroponickém pěstování dodáváme rostlinám marihuany vodu o pH 5,5-6,5 a 6-6,8 v půdě. Zvolené pH by mělo být dodržováno. Udržování pH vody v přijatelném rozmezí umožňuje kořenům přijímat více živin. Teplota vody pro rostliny marihuany by se měla pohybovat mezi 20-22 °C.

Popis vodních zdrojů

Dešťová voda:

Pro rostliny konopí je obvykle nejlepší dešťová voda. Je přírodní a lze ji získat zdarma v nádržích. V důsledku lidského znečištění však dešťová voda nemusí být „dokonale čistá a pH neutrální“.

Pramenitá voda:

Jedná se v podstatě o podzemní vodu, která se v jednotlivých oblastech liší. Před použitím vodu otestujte a v případě potřeby ji před podáváním rostlinám konopí upravte.

Voda z kohoutku:

Jeden z nejdostupnějších zdrojů vody pro pěstitele marihuany. Chlor se obvykle přidává do vody za účelem její úpravy proti bakteriím a kontaminantům. Chlór se z vody přirozeně odpaří, pokud ji necháte 24 hodin venku, ale pokud by vaše voda byla místo chlóru upravena chloraminem nebo fluoridem, museli byste pro jeho odstranění použít filtr.

Balená voda:

Může být dobrým zdrojem, pokud je množství minerálních látek v požadovaném rozmezí a neobsahuje škodlivé chemické prvky. Zalévání rostlin konopí tímto způsobem je však nákladné. Většina pěstitelů konopí, kteří si nejsou stoprocentně jisti kvalitou svého zdroje vody, používá pro klíčení a počáteční fázi pěstování vodu balenou.

Destilovaná voda:

Tato voda neobsahuje žádné živiny, takže do ní musíte přimíchat všechna aditiva , což je ideální, protože máte kontrolu nad tím, co do ní přidáváte. To je důležité, protože destilovaná voda vysává všechny dobré živiny, které vaše rostliny marihuany potřebují ke svému růstu. Destilovaná voda je ideální pro hydroponické pěstování, ale není vhodná pro zalévání půdy čistou vodou.

Osmotická voda

Tato voda je čistěna filtračním procesem zvaným reverzní osmóza. Tímto procesem se z vody odstraní také rozpuštěné pevné látky, viry a bakterie o velikosti až jedné miliontiny metru, takže lze říci, že se jedná o téměř dokonale čistou vodu. Pro osmotickou vodu platí totéž co pro vodu destilovanou.

Pokud vás zajímají tipy, jak správně zalévat, podívejte se na náš článek.

Publikoval Peca Sarm

14/06/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů