12/09/2022

Jaký je význam číslovky „420“ v konopné kultuře?

Pokud stále nevíte, co přesně znamená číslo 420 v konopné kultuře, můžete si o této legendě přečíst více v tomto článku.

Věděli jste, že existuje více než 1 200 slangových výrazů pro marihuanu? Podle našich zdrojů (tj. Google) je to tak. Kromě toho existuje dalších 400-500 slangových výrazů, které popisují zhulení. Hlavním důvodem, proč existuje tolik slangových výrazů pro marihuanu, je pravděpodobně dlouhá historie této rostliny, která byla nelegální; ti, kdo marihuanu užívali, se nechtěli nechat chytit, a tak si vymysleli spoustu specifických frází a slov, aby mohli efektivně mluvit v kódu.

Otcem všech slangových výrazů pro trávu je samozřejmě „420“. Odkud se však tato číselná přezdívka vzala a proč se nyní vztahuje na oficiální „svátek trávy“?

Co znamená 420 a jak souvisí s trávou?

Stejně jako mnoho jiných dobrých příběhů o marihuaně, i historie 420 začíná u skupiny kalifornských středoškoláků v 70. letech. Legenda praví, že skupina huličů ze střední školy San Rafael (známá jako „Waldos“) začala kouřit trávu před školní budovou u sochy Louise Pasteura každý den po škole.

Steve Capper, jeden z původních „Waldů“, v rozhovoru pro časopis High Times vyprávěl, jak se s přáteli každé odpoledne vydával na honbu za pokladem, aby na drsném centrálním pobřeží Kalifornie našel pověstný kousek vládou vysazené marihuany. Jejich oficiální schůzka se konala každý den po škole ve 4:20 p.m před Pasteurovou sochou.

Oslavte svátek konopí 420

Termín „420“ se ujal a o několik let později se údajně rozšířil jako požár mezi fanoušky skupiny Grateful Dead, tzv. Deadheads. Jeden z původních Waldů měl blízký vztah s Philem Leshem, baskytaristou skupiny Grateful Dead, a kapela nakonec tento termín přijala, začala ho používat na turné a zbytek je historie.

Proč si stále spojujeme číslo 420 s konopím

420 svátek marihuany člověk

Když se vrátíme k celému základu tohoto článku a k tomu, kde se poprvé objevil termín „420“, jak je možné, že se z tak nevinného krycího názvu mezi kamarády ze střední školy před více než 50 lety stal největší a nejoblíbenější slangový výraz pro marihuanu všech dob?

Stejně jako různé druhy prémiového konopí se prostě ujal a organicky se rozrostl.

Střední škola San Rafael (nacházející se severně od San Francisca) v kalifornském okrese Marin byla v 70. letech 20. století v podstatě základnou popularity konopí. Tehdy to ještě nevěděli, ale The Waldos byli součástí masivního kontrakulturního hnutí, které nakonec inspirovalo společenské a politické události spojené s konopím pro další generace. Ukazuje se, že ikonický termín „420“ byl jen jedním z nesčetných hnutí, která nakonec ovlivnila celosvětovou konopnou kulturu.

Dnes je „svátek 420“ populárnější než kdy jindy. V ulicích Denveru plných trávy se například koná třídenní hudební a marihuanový festival „420 on the Block“, který každoročně přiláká více než 15 000 lidí. Dokonce i v Londýně, kde konopí není vůbec legální, se každoročně scházejí tisíce lidí v Hyde Parku, aby oslavili 4/20.

Nepodléhejte těmto mýtům o 420 a konopí

Nyní, když už znáte pravý význam dne 420, pojďme na chvíli vyvrátit některé mýty o marihuaně a kultovním datu 20. dubna.

4/20 hitlerovy narozeniny
😀

Hitlerovy narozeniny

Jedním z nejbizarnějších návrhů je, že číslo 420 odkazuje na narozeniny Adolfa Hitlera. Je to docela férový návrh, protože zlý diktátor se narodil 20. dubna, ale neexistuje žádný důkaz, že by Hitler někdy užíval marihuanu. LOL

Vzpomínka na Boba Marleyho

Bob Marley a svátek marihuany

Jelikož se jedná o kulturní ikonu téměř všech huličů, je logické, že si lidé instinktivně spojují „420“ s Bobem Marleym. Představa, že 4/20 připomíná Marleyho smrt nebo narození, je však naprostý mýtus. Ve skutečnosti se narodil 6. února 1945 a zemřel 11. května 1981 a čas jeho úmrtí ani čas jeho narození nebyl 4:20 (ráno nebo večer).

Policejní kód

sáček s konopím a šerif

Několik rozumnějších vysvětlení původu „420“ souvisí s nejasnými zákony o konopí. Jedna z pověstí říká, že „420“ byla původní rádiová výzva, kterou kalifornští policisté označovali držení marihuany. Neexistuje však žádný důkaz o tom, že by „420“ někdy bylo trestním kódem na jakémkoli policejním oddělení, ať už kalifornském nebo jiném.

Píseň Boba Dylana

V písni „Rainy Day Woman #12 and 35“ Dylan opakovaně říká: „Everybody must get stoned!“ (Každý se musí zhulit). Když vynásobíte 12 x 35, dostanete 420, ale bohužel to pravděpodobně není nic víc než náhoda. Pravděpodobně to vychází z lidské posedlosti hledáním vzorů kolem nás.

Počet chemických sloučenin v konopí

Neradi boříme mýty, ale 420 není počet chemických sloučenin v marihuaně. Jen v konopí je více než 100 kanabinoidů a celkový počet chemických látek v přírodní rostlině marihuany pravděpodobně přesahuje 1000.


Návrh zákona v Kongresu

Je zde naznačeno, že v Kongresu USA je (nebo byl) projednáván návrh zákona 420, který by legalizoval konopí na federální úrovni. Bohužel žádný takový zákon neexistuje a může trvat nějakou dobu, než k němu dojde (pokud k němu vůbec dojde).

Legalizace marihuany se mění: Ujistěte se, že držíte krok s dobou

Bez ohledu na to, odkud přesně tato fráze pochází (existuje přinejmenším jeden zdroj, který Waldovu původní verzi vyvrací), faktem je, že 20. duben je celosvětovým svátkem konopí. Lidé ji popisují jako „napůl oslavu, napůl výzvu k akci“ a pro fanoušky konopí je to bezesporu ideální doba, aby se zapojili do místních legalizačních platforem.

Ve světě je také zvykem dát si konopí ve 4:20 ráno nebo večer. Což spousta lidí dělá každý den. 🙂

Poznámka : 420 je také předvolba České republiky, jak ví legendární Snoopdogg. Níže se můžete podívat na video, kde Snoopdogg hádá v kvízu s Martou Stewart :)))

Snoop Dogg a Martha Steward kvíz

Jak se sjet na svátek 4/20 (svátek marihuany) bez ohledu na to, v jakém státě žijete

20. dubna si celá světová konopná komunita zapálí (nebo jinak zkonzumuje) svůj oblíbený konopný kmen. Konopí je nyní legální ve většině států USA, ale pokud patříte k těm nešťastníkům, kteří žijí ve státě, kde se konopí nepoužívá k rekreačním účelům (pro dospělé), stále existují možnosti, jak se tohoto kultovního svátku trávy zúčastnit.

Jedním z návrhů je použití legálního produktu získaného z konopí, jako je delta-8, HHC nebo THC-O. Tyto jedinečné sloučeniny poskytují podobný zážitek jako standardní THC z marihuany, ale protože jsou vyrobeny z konopí (legální rostliny díky zákonu o zemědělství z roku 2018), lze je zakoupit online a zaslat do většiny států USA a dokonce i do některých částí světa.

Podle některých údajů je THC-O až třikrát silnější než delta-9-THC. Delta-8 je obecně považována za přibližně o polovinu účinnější než THC, zatímco HHC (hexahydrokanabinol) je ze všech tří látek nejméně účinný. Všechny tři látky však mají potenciál vás omámit a poskytnout vám účinky velmi podobné THC z „běžné“ marihuany.

Na základě zdroje : wayofleaf.com

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Kotelnik

12/09/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů