27/09/2022

Jednoduchý návod na čištění drtičky na konopí

Ne každý si může dovolit koupit novou drtičku pokud ji zašpiní, a v tomto článku se dočtete, jak snadno vyčistit drtičku na konopí v domácích podmínkách.

Nuka seeds chop grinders

Často nás nebaví čistit drtičky od lepkavých nečistot a rozhodneme se je vyhodit. Existuje však snadný způsob, jak drtičku oživit a získat zpět rostlinný materiál, který na ní uvízl.

Tento kompletní průvodce čištěním drtičky vám pomůže ušetřit čas i peníze!

Kdy čistit drtičku na marihuanu

silně znečištěná drtička na konopí

Zvyk čistit drtičku závisí na tom, jak a jak často jej používáte. Pokud používáte jemný kief jako přísadu nebo v bongu, určitě ji budete muset jednou týdně vyčistit.

Na druhou stranu, pokud nedrtíte tak často a používáte hrubé listy v jointech (protože vytvářejí konzistentní spalování), můžete drtičku čistit jednou za měsíc.

Pokud váš drtička při otáčení vydává skřípavý zvuk a na jeho základně jsou ztvrdlé nánosy lepkavých rostlinných látek, je třeba jej vyčistit.

Čištění mrazem – Jak zachránit svůj kif?

420 kief na dně drtičky

Před záchranou konopí vložte znečištěnou drtičku na 15 až 30 minut do mrazáku. Tím se konopné trichomy stanou křehčími a snáze se seškrábou. Po zmrazení rozeberte drtičku na bylinky, kartáčkem na zuby nebo párátkem očistěte jednotlivé části drtičky od nánosů a zbytky plné kanabinoidů nasbírejte na balící podložku, abyste si je mohli vychutnat později. Toto čištění lze použít na jakýkoli typ drtičky. Nevýhodou tohoto postupu je, že musíte pracovat opravdu rychle nebo použít suchý led.

Čištění olejem – nejjednodušší způsob

Existuje také možnost vyčistit znečištěnou drtičku na konopí rostlinným olejem. Je to poměrně jednoduché, a pokud použijete kvalitní olej, lze tento vyčištěný materiál použít jako konopný olej. Rozeberte drtičku a celou plochu, kterou chcete vyčistit, polijte olejem. Nechte olej působit 30 minut a poté zubním kartáčkem nebo mezizubním kartáčkem odstraňte veškerý nežádoucí rostlinný materiál. Poté drtičku vyčistěte rozpouštědlem nebo prostředkem na mytí nádobí a vodou. Jednoduše jakýmkoli odmašťovacím prostředkem. Poté ji omyjte čistou vodou, osušte a máte hotovo.

Toto čištění lze použít na jakýkoli typ drtičky.

silně znečištěná drtička na trávu

Čištění rozpouštědlem pro různé drtičky

Způsob čištění se liší podle typu použité drtičky. U akrylových a plastových drtiček stačí použít teplou vodu nebo směs octa a jedlé sody. Akrylové drtičky se roztaví a plastové se zkroutí, pokud je voda příliš horká.

Pro kovové drtičky však použijte směs hrubé soli a isopropylalkoholu (čistého alkoholu) nebo obyčejnou vroucí vodu. Následující kroky jsou ideální pouze pro kovové drtičky.

Postup čištění kovových drtiček konopí

drtička na konopí v rozpouštědle

Před ponořením částí drtičky do izopropylalkoholu je důkladně omyjte horkou vodou (nejlépe s přípravkem na mytí nádobí) a otřete do sucha. Díky tomu nebudete muset alkoholový roztok příliš často vyměňovat.
Naplňte zip-lock nebo plastový sáček isopropylalkoholem a hrubou solí a přidejte pouze ty části, které je třeba vyčistit (obvykle drtící kotouč, sběrač na kif a síťku).
Pokud nejsou díly dobře ponořené, každých 10 minut je protřepejte.
V závislosti na tom, jak je drtič znečištěná a kolik nečistot se usadilo ve štěrbinách a vláknech, nechte jej namočený 20 minut až hodinu (při hloubkovém čištění několik hodin).
Zbylé nečistoty očistěte nylonovým kartáčem a každý díl osušte papírovou utěrkou.
Sestavte díly a váše zářivě čistá drtička je připravena k dalšímu použití!

Postup čištění akrylových nebo plastových drtiček konopí

Pro čištění akrylových a plastových drtiček konopí můžete použít výše popsaný postup s použitím oleje, který je nejšetrnější a olej lze použít například i na vaření 🙂 Můžete také použít ocet a sodu, ale celý materiál bude znehodnocen.

Na základě zdroje : grasscity

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Kotelnik

27/09/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů