08/02/2023

Konopí a vlhkost – jak regulovat vlhkost při skladování květů marihuany?

Mezi konopím a vlhkostí existuje souvislost. Jak ochránit své drahocenné zásoby marihuany před úplným zničením. Čtěte dál.

Jsme jen krůček od toho, abychom vám vysvětlili, proč existuje souvislost mezi konopím a vlhkostí. Čtěte dál.

Kdysi dávno byla tráva prostě tráva. Přišlo v plastovém sáčku od kamaráda kamaráda, a když jste ho kupovali, pravděpodobně jste nedostali mnoho informací o odrůdě, síle nebo možné kontaminaci. Dnes si můžete prohlédnout tisíce odrůd podle jejich specifické vůně, chuti a účinků, koupit si konopí v jakékoli podobě a dokonce si vytvořit vlastní výběr konopí.

Problém s těmito možnostmi? Je těžké udržet zásoby čerstvé. Ať už si dopřáváte odrůdu určenou pouze pro zvláštní příležitosti, nebo máte po ruce výběr indických, sativních a hybridních odrůd pro různé denní doby, vaše konopí se může časem zkazit, pokud se nebudete starat o jeho skladování a vlhkost.

Konopí a vlhkost – proč je to tak důležité?

Většina spotřebitelů konopí ví, že vlhkost ovlivňuje jejich zásoby, jen si nejsou jisti, jak přesně. Relativní vlhkost neboli relativní vlhkost vzduchu označuje množství vlhkosti ve vzduchu v poměru k množství vlhkosti, které vzduch při dané teplotě fyzicky udrží. Může ovlivnit vše od jemnosti dabu až po účinnost konopí při léčbě daného zdravotního stavu.

Udržování dokonalé relativní vlhkosti je křehká rovnováha, která má reálný dopad na spotřebitele rekreačního i léčebného konopí. Následující oddíly se zabývají konkrétními dopady vlhkosti na konopí a jejich významem pro spotřebitele všeho druhu.

Jak ovlivňuje vlhkost vlastnosti květů konopí?

dovolená s vyznačením konopí a vlhkosti

Vůně a chutě konopí jsou spojeny s terpeny, vonnými esenciálními oleji, které dodávají odrůdě charakteristickou chuť a vůni a zároveň zmírňují účinky, které na vás odrůda konopí má. Právě ty dávají Baba Jaga charakteristickou citrusovou vůni s ovocnějšími tóny. To vede k velmi uvolněnému stavu těla.

Pokud udržujete příliš nízkou vlhkost, konopné trichomy, v nichž se tyto vzácné terpeny a kanabinoidy nacházejí, se časem rozpadnou. Pro spotřebitele to znamená, že už nebude cítit ohromující vůni pomerančů, ani chuť bohatých, šťavnatých tónů, ani pepřovou příchuť. Ztráta terpenů může pacienty připravit i o léčebné účinky, které pociťují; například se předpokládá, že myrcen je částečně zodpovědný za protizánětlivé účinky, které se připisují odrůdám, jako je např. Cleopatra, a ztráta těchto terpenů může znamenat ztrátu těchto pozitivních účinků.

Konopí a vlhkost – jak zabránit kontaminaci marihuanou?

malá rostlina konopí

Zatímco příliš suché prostředí ničí cenné účinné látky v konopí, příliš vlhké prostředí přináší do vaší skrýše celou řadu škodlivých látek. Za určitých podmínek se například na konopí často množí plísně a bakterie, zejména pokud je relativní vlhkost příliš vysoká (obecně se za ni považuje více než 65 %).

Nejenže kontaminace může způsobit nepříjemný zápach a chuť pro náhodného konzumenta, ale kontaminanty jsou obzvláště problematické pro osoby, které užívají konopí jako lék, zejména pokud je jejich imunitní systém již narušen jejich zdravotním stavem. Například pacienti s HIV/AIDS a rakovinou jsou obzvláště náchylní k onemocněním, jako je aspergilóza, což je potenciálně smrtelné onemocnění plic, které může vzniknout požitím konopných hub, jako je Aspergillus. Schopnost kontrolovat vlhkost znamená schopnost chránit se před těmito typy onemocnění způsobenými kontaminací.

Udržování vlhkosti

teplota zobrazující vlhkost

Rychle jsme si vysvětlili, jak důležitá je vlhkost pro skladování vašich zásob konopí a jak málo nebo příliš mnoho vlhkosti může vaše plody práce učinit téměř bezcennými.

Tradičně se spotřebitelům konopí doporučuje, aby udržovali relativní vlhkost vzduchu (RH ) mezi 59 % a 63 %, aby se zajistilo, že jejich konopí neztratí na hmotnosti, účinnosti a cenných kanabinoidech a zároveň bude chráněno před plísněmi a houbami. V poslední době však někteří spotřebitelé dávají přednost poněkud suššímu prostředí s relativní vlhkostí vzduchu až 54 %. Záleží na vašich osobních preferencích a na tom, jak dlouho hodláte odrůdu skladovat. Vždy je však dobré nechat si poradit od někoho zkušeného ve vaší oblasti nebo si vyhledat informace na internetu.

Pro nadcházející sezónu byste měli zkontrolovat naše kolekci semen konopí a vyberte si, co se vám líbí.

Publikoval Jan Veselý

08/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů