23/02/2022

Konopná tinktura – návod k přípravě

Výroba konopných tinktur je jednoduchá a lze ji provádět i v domácích podmínkách.

Co je konopná tinktura:

konopné tinkturykonopné tinktury
konopná tinktura

Tinktura je extrakt, který se obvykle získává rozpuštěním bylin v alkoholu. V bylinkářství je tento způsob zpracování velmi oblíbený a používá se od nepaměti. Velkou výhodou tinktur je zejména možnost dlouhodobého skladování.

Alkohol má schopnost vázat a zadržovat velké množství kanabinoidů.. Tinktury jsou proto ideální pro intenzivní bylinnou terapii. Lze je použít přímo na kůži nebo pod jazyk do jídla.

Zkusíte si tinkturu vyrobit sami ?

K tomu budete potřebovat:

výroba konopných tinktur
alkohol – konopná tinktura
  • kvalitní 40-80% alkohol (bezpečný pro lidi)
  • sušeného konopí (2-6 gramů na 40 ml alkoholu)
  • malá sklenička s víčkem

Pokyny k výrobě tinktury z mariuhany

Konopí vložte do sklenice, zalijte alkoholem a nechte 14 dní až měsíc louhovat, denně protřepávejte a po měsíci louhování obsah přefiltrujte, rostlinný materiál vyhoďte a tekutinu přelijte do hnědé skleněné lahvičky s kapátkem. Ta umožňuje snadné dávkování a chrání obsah před slunečním zářením. Ideální je uchovávat léčivou tinkturu v temnu. Trvanlivost přípravku by měla být v podstatě neomezená.

Použití konopné tinktury
Použití konopné tinktury

Dávkování kanabinoidů je velmi individuální, protože každý člověk je jiný a může reagovat jinak (tzv. farmakogenomické rozdíly). Léčba konopím je vždy od základu individuální záležitostí. Stanovení přesné a správné dávky je předmětem současného výzkumu. Neexistuje proto žádný univerzální návod – někomu k vyřešení problému stačí 20 mg, jinému se stejným problémem 50 mg.

Pokud hledáte vhodné odrůdy konopí pro výrobu konopné tinktury , podívejte se na naše odrůdy. Pro vysoký obsah CBD doporučujeme Cleopatra.

Logo Nuka Seeds seed bank
logo Nukaseeds

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

23/02/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů