07/01/2023

Konopné koláčky recept

Pokud jste hledali dokonalý recept na konopné brownies, tohle je on.

brownies s konopím

POZNÁMKY KONOPNÉHO ŠÉFKUCHAŘE

Ikonický konopný Brownie vyniká nad všemi ostatními jedlými látkami ze dvou důvodů: Lze je připravit během chvilky a díky čokoládě chutná všechno, dokonce i tráva. Ačkoli v nouzi stačí i hotová směs, domácí brownies s kanabajkovým máslem v těstě dosahují nové úrovně lahodnosti. Navíc na tento recept potřebujete pouze jednu mísu, což usnadňuje úklid.

Koláčky ve tvaru dortu mají své příznivce, ale tyto koláčky jsou skutečnou lahůdkou. Melasa dodává karamelový nádech a vlhkost, zatímco hořká čokoláda (nejméně 60 % kakaa) vyvažuje sladkost s nádechem hořkosti. Žvýkací a mazlavé jsou na vrcholu žebříčku, pokud jde o strukturu, a tyto brownies spojují obojí v jednom soustu.

Z tohoto receptu připravíte 16 čokoládových koláčků. 1 gram trávy v půl hrnku (1 tyčinka) másla dává 8 až 10 miligramů THC (chemická látka, která vás sjede) v jednom koláčku. Začínající výrobci edibles by měli používat méně konopného másla a doplnit ho obyčejným máslem, aby mohli začít s ještě nižší dávkou 2 až 5 miligramů na koláček.

Když jedlé potraviny chutnají tak dobře jako koláčky, mohou vést k tomu, že dostanete hlad a sníte další koláčky. Myslete na to dopředu a udělejte si druhou várku obyčejných koláčků, abyste se vyhnuli pokušení sníst jich příliš mnoho. Podle tohoto receptu můžete použít stejné množství nesoleného másla namísto konopného másla. Kombinace bohaté čokolády a křupavých oříšků maskuje chuť trávy, proto nezapomeňte brownies pečlivě označit. Nikdo nehraje rád ruletu s jídlem.

Užitečné nástroje pro tento recept:

  • Kameninová nádoba na pečení.
  • míchací mísy
  • silikonová stěrka

Pokud plánujete tento recept užívat, ověřte si prosím zákonná omezení týkající se kontrolovaných látek ve vašem státě. Vzhledem k tomu, že u domácích jedlých rostlin existuje mnoho proměnných, měli byste postupovat pomalu. Začněte s polovinou dávky a podle toho určete svou toleranci a ideální dávku. A vždy počkejte několik hodin, než pocítíte účinky.

Složení :

konopné koláčky na talíři

Cannabutter
1/2 hrnku (113 gramů) nesoleného másla
1 gram vysoce kvalitních květů konopí
Weed Brownies
1/4 šálku (21 gramů) přírodního kakaového prášku, plus další na pánev
Cannabutter (nahoře)
1/2 hrnku (100 g) nasekané hořké čokolády
1 1/4 šálku (250 gramů) krystalového cukru
1 polévková lžíce melasy
1 lžička vanilkového extraktu
1/4 čajové lžičky kosher soli
2 velká vejce
3/4 hrnku (90 g) hladké mouky
1/2 hrnku (57 g) nasekaných pražených ořechů (nepovinné)

Instrukce :

  • Vyrobte kanabusové máslo podle výše uvedených množství a mých pokynů krok za krokem, které jsou uvedeny v poznámkách autora.
  • Máslem vymažte zapékací misku o rozměrech 8×8 palců a vysypte ji kakaem. Předehřejte troubu na 177 °C.
  • Ve vodní lázni (nebo v mikrovlnné troubě po 10 sekundách) rozpusťte konopné máslo a hořkou čokoládu. Odstavte mísu z ohně a přidejte cukr, melasu, vanilku a sůl.
  • Přidejte jedno vejce po druhém a dobře je rozšlehejte. Šlehejte asi 5 minut, dokud se na povrchu těsta po zvednutí metly nevytvoří pětisekundový pruh. Vmíchejte nasekané ořechy (pokud je používáte). Mouku prosejeme nebo prošleháme s kakaovým práškem a přidáme do čokoládové směsi. Míchejte, dokud mouka nezmizí (nepřehánějte to).
  • Těsto nalijte do formy a vložte doprostřed trouby. Pečte asi 25 minut, dokud se nevytvoří lesklý povrch a praskliny. Dávejte pozor na okraje, nejdříve ztuhnou. Pro kontrolu zapíchněte do rohu párátko – měli byste vidět několik vlhkých drobků.
  • Nechte koláčky vychladnout na mřížce alespoň 10 minut a pak je nakrájejte na 16 dílků. (Pokud chcete – a pokud nemáte skleněnou formu – můžete ji ihned po upečení ponořit do studené vody. Teplotní šok vytvoří žvýkací kůrku a zároveň zachová mazlavý střed – tento tip jsem se naučila od Erica Kima).
  • Sušenky skladujte ve vzduchotěsné nádobě až týden. Pokud chcete brownies uchovat déle, můžete je nakrájet na plátky a zmrazit, před podáváním je pak ohřát v mikrovlnné troubě nebo v troubě.

Pokyny pro skladování

konopné koláčky na talíři


Tyto lahodné konopné koláčky mají stejnou trvanlivost jako všechny ostatní koláčky. Lze je skladovat ve vzduchotěsné nádobě při pokojové teplotě až sedm dní. Po sedmi dnech je zabalte jednotlivě do pergamenového papíru a poté do potravinové fólie a dejte do mrazáku, aby se nezkazily. V mrazáku vydrží velmi dlouho. Pokud je navíc uložíte do vzduchotěsné nádoby s plátkem chleba, zůstanou měkké a vlhké.

Pokud chcete vědět, jak vyrobit konopné máslo, podívejte se na tento recept.

Líbí se vám tento recept na konopné brownies? Podívejte se na další návody nejen na konopné jedlé potraviny.

Publikoval Sakul

07/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů