17/09/2021

Léčebné konopí v České republice

Léčebné konopí má v České republice zelenou. Co přinese změna zákona o konopí?

Léčebné konopí je v mnoha případech velmi účinné proti mnoha zdravotním problémům. Obecně tedy platí, že konopí jako takové může lidskému tělu pomoci od mnoha komplikací. V čem je tedy hlavní problém? Legální použití. Navzdory nesčetným studiím, které potvrzují, že léčebná marihuana skutečně pomáhá, jsme stále na mrtvém bodě a v mnoha státech je tato látka stále označována jako nelegální. Situace se naštěstí zlepšuje.

Léčebné konopí v České republice

konopí v české pirátské straněV České republice existuje politická strana s názvem Piráti nebo Pirátská strana. Tato strana je v mnoha ohledech pokroková a dlouhodobě se zasazuje o povolení léčebného konopí ve zdravotnictví a obecně o zmírnění podmínek týkajících se držení a pěstování konopí.

O prosazování se zasadili dva politici, a to Tomáš Vymazal a Radek Holomčík. Poslanecká sněmovna tak přijala novelu o návykových látkách a od 1. ledna 2022 dojde k několika změnám, samozřejmě příznivějším.

Co se změní?

léčebné konopí v České republiceCo přijetí dodatku znamená pro občany této země? Novela bude platit až od 1. ledna 2022, takže jen rychle a bez technických podrobností. Pusťme se do toho:

1) Limit pro obsah THC v technickém konopí bude zvýšen na 1 % – pěstitelé konopí se tak nebudou muset obávat kriminalizace kvůli dobrému počasí a dalším podmínkám pěstování.

2) Zemědělci pěstující odrůdy technického konopí ze Společného evropského katalogu nebudou muset prokazovat obsah THC v rostlinách konopí – budou muset předložit pouze osvědčení o původu semen.

3) Cenově dostupnější a administrativně přístupnější licence umožní i běžným podnikatelům zapojit se do výroby konopí pro léčebné použití.

4) Povolení hromadné extrakce konopí pro léčebné použití významně rozšíří škálu léčebných forem, které jsou k dispozici pacientům léčeným konopím.

ganja v českém milion marihuana march

5) All cannabis extracts that have a THC content of up to 1% by weight and that do not have intoxicating effects will be completely exempted from the substance abuse regime. To znamená, že například mast vyrobená z neintoxikující odrůdy konopí s CBD již nebude návykovou látkou, přestože obsahuje THC a přestože původní rostlina konopí mohla obsahovat více než 1 % THC. Zředěním účinných látek při výrobě masti vznikne „extrakt“, který není návykovou látkou ve smyslu zákona.

Výroba a dostupnost léčebných konopných mastí již nebude takovým problémem. U společnosti Nuka Seeds si můžete zakoupit semena dokonalého kmene Cleopatra s vyšším obsahem CBD, který je ideální pro výrobu lékařských marihuanových solí a dalších extraktů.

Můžete se podívat na původní článek o této politické straně (v češtině).

Publikoval Jan Veselý

17/09/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů