08/03/2022

Live Resin – extrakt živé konopné pryskyřice

Konopné výtažky začínají být velmi populární a nedávno byl na trh uveden nový produkt s názvem life resin, o kterém si můžete přečíst více.

Živá pryskyřice je poměrně nový koncept. Díky svým vlastnostem stále aktivního živého produktu se však okamžitě stal velmi žádaným zbožím. Zachovává si intenzivní vůni a chuť a jeho výroba je podstatně levnější. Co bychom o této látce měli ještě vědět?

cannabis life resin dab
Life resin

Co je life resin?

Živá pryskyřice je výtažek z rostliny konopí. Jedná se o poddajnější koncentrát, který má karamelovou, ne příliš mokrou konzistenci. Vyrábí se z rostlin, které nebyly sušeny, drceny nebo podrobeny procesu, který je pro rostlinu „smrtící“. Obvykle má tmavě žlutou barvu a stejně jako všechny konopné koncentráty je velmi lepkavý. Obsahuje také vysoké množství THC.

Přestože je živá pryskyřice stále ceněna výše než ostatní koncentráty, její celková hodnota klesá. Levnější koncentráty se obvykle pohybují kolem 20-30 dolarů za gram. Dražší koncentráty se pak mohou vyšplhat až na 50 dolarů za gram (to platí v Kalifornii nebo Oregonu, kde jsou tyto produkty legální).

tráva life resin skleněná dóza
sklěnená dóza pro konopný life resin

Výroba a skladování

Živá pryskyřice se od ostatních typů konopných koncentrátů liší tím, že se vyrábí z čerstvě zmrazeného konopí. Zmrazením rostliny ihned po sklizni se zachovají pryskyřičné trichomy a marihuana si uchová svůj cenný terpenový profil. Po sklizni se zmrazené rostliny extrahují rozpouštědlem, například butanem nebo propanem.

Živou pryskyřici je ideální skladovat v chladné a vzduchotěsné nádobě. Ponecháním na vzduchu, světle a v teple dojde k jeho vyschnutí a ztvrdnutí, čímž se stane nepoužitelným.

Konzumace živé pryskyřice

Živou pryskyřici lze použít několika různými způsoby. Máme pro vás tři základní:

  1. Dabbing – technika dabbingu spočívá ve vdechování výparů, které vznikají zahříváním konopného koncentrátu. Typické jsou skleněné bonga se speciálním nástavcem na koncentráty. Nezapomeňte na olejovitou konzistenci pryskyřice. K nabírání koncentrátu proto budete potřebovat špachtli.
  2. Vaporizace – dalším způsobem konzumace živé pryskyřice je vaporizace. K tomu však potřebujete speciální vaporizér nebo nástavec na pryskyřici.
  3. Topping off– vložení malého množství živé konopné pryskyřice přímo do jointu.

Resin vs. Rosin

cannabis life resin vs rosin
Rosin vpravo a živá pryskyřice vlevo

Možná jste slyšeli o Rosinu, který lze snadno zaměnit s (živou) pryskyřicí. Rosin se vyrábí lisováním sušených pupenů (marihuany) při jejich zahřívání. K tomu se používá speciální lis- zvaný rosin press. Hlavní rozdíl je ve vlastnostech výsledného produktu. Rosin po vylisování ztuhne v tvrdý karamel, zatímco pryskyřice zůstává více olejnatá.

Zatímco pryskyřice si zachovává více přirozeného terpenového komplexu, aroma Rosinu je mírně degradováno procesem lisování za tepla.

life resin a vějířovitý list konopí
Živá pryskyřice na dabovacím nástroji

Rosin je skvělou volbou pro spotřebitele, kteří dávají přednost koncentrátům s vysokou účinností a chutí, ale chtějí se vyhnout rozpouštědlům. Například spotřebitelé marihuany pro léčebné účely s oslabeným imunitním systémem, alergiemi nebo zdravotními problémy s plícemi. Rosin se na rozdíl od jiných koncentrátů vyrábí bez použití rozpouštědel pomocí lisu. Proto je považován za jeden z „nejčistších“ konopných koncentrátů.

Velmi vhodnou odrůdou pro výrobu živé pryskyřice je například náš Paradox, který dokáže vyrazit do stratosféry v klasické podobě poupat a pak, když z něj vyrobíte pryskyřici… 🙂

Zdroj článku: https://softsecrets.com/

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Kotelnik

08/03/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů