04/03/2023

Melasa pro konopí – víc, než se na první pohled zdá.

Melasa má mezi pěstiteli dlouhou tradici jako dostatečný doplněk půdy, hmotnosti květů a celkového zdraví konopí.

Melasa pro konopí – Historicky se konopí pěstuje již téměř 500 let před naším letopočtem a v průběhu času pěstitelé přizpůsobili techniky a metody, aby byla tato plodina úspěšnější. V moderním světě plevelů existuje spousta produktů, které můžete prozkoumat, pokud jde o živiny nebo krmiva pro vaše rostliny. Ale co je nasadit postaru? Konopná melasa má mezi pěstiteli dlouhou historii jako dostatečný doplněk půdy, hmotnosti květů a celkového zdraví rostlin. Je tedy melasa vhodná pro rostliny marihuany, a pokud ano, kdy byste měli melasu rostlinám přidávat? Na tyto a další otázky vám odpovíme v našem podrobném průvodci melasou pro rostliny konopí.

Melasa: přírodní doplněk sirupu

Melasa je hustá sirupovitá tekutina, která vzniká jako vedlejší produkt při rafinaci cukru. Při rafinaci cukru se šťáva z cukrové třtiny nebo cukrové řepy opakovaně vaří. Cukr se ze směsi odstraní a vznikne lepkavá látka zvaná melasa. Počet opakování tohoto procesu určuje jakost melasy. Určuje také přesný obsah živin a minerálů, což je důležité v souvislosti s použitím melasy pro marihuanu.

Melasa pro konopí - připravená melasa

Při krmení rostlin marihuany melasou je ideální používat organický produkt, který neobsahuje chemické látky, konzervační látky a přísady. Proto přejdeme k diskusi o typech melasy, o kterých je třeba vědět více – černá melasa a nesířená vs. sířená melasa.

Výběr je důležitý – Druhy melasy

Při používání melasy k pěstování konopí byste měli mít na paměti dva rozdíly, protože jeden typ melasy může být pro vaše konopí velmi prospěšný, zatímco druhý může být docela škodlivý.

Dva druhy melasy jsou sulfured a unsulfured. Názvy jsou často považovány za matoucí, protože oba ve skutečnosti obsahují síru. , což je živina, kterou rostliny marihuany potřebují. Rozdíl je v tom, že sirná melasa obsahuje oxid siřičitý. Oxid siřičitý působí jako konzervační a antimikrobiální látka, což znamená, že v případě použití zabíjí užitečné mikroorganismy v půdě. Nesířená melasa však obsahuje pouze síru, což znamená, že organická nesířená melasa vyživuje rostliny, aniž by ničila mikroby, které pomáhají růstu.

Při výběru druhu melasy, je také důležité vzít v úvahu různé stupně kvality. Celistvost jakosti se obvykle pozná podle barvy samotné melasy. . Světlá melasa je obvykle čistý cukrový sirup, zatímco tmavší melasa, například černá melasa, byla dále rafinována a je plná prospěšných živin. V pěstitelských kruzích se nejčastěji používá melasa Blackstrap, která nabízí nejvyšší obsah vitaminu B, vápníku, hořčíku, železa a draslíku.

Melasa na konopí - odměrka

Zdraví rostlin je důležité – jak může pomoci melasa

Zdravotní stav plodiny závisí do značné míry na složení půdy, protože ta je přímým základem pro růst rostlin marihuany. Půda je tedy místem, kde se přínos melasy pro rostliny projevuje nejvíce.

Rostlinám konopí se daří, pokud jsou v půdě přítomny zdravé a prospěšné mikroorganismy. Přidáním melasy do půdy tyto užitečné mikroby v podstatě krmíte a pomáháte jim prospívat. V důsledku toho se zlepší celková struktura půdy a její schopnost zadržovat vodu a zároveň se obohatí o další živiny z melasy.

Zlepšení zdravotního stavu také pomáhá budovat sílu proti škodlivým podmínkám nebo jiným faktorům. Například hnojení marihuany melasou pomáhá chránit rostliny před patogeny a hromaděním soli v půdě. Pokud jste to nevěděli, nahromadění soli v půdě způsobuje problémy s příjmem živin – tomuto problému můžete s melasou předejít.

Melasa pro konopí - zalévání

Načasování – Kdy mám rostlinám přidat melasu?

Stejně jako u mnoha jiných pěstitelských technik se pěstitelé často neshodnou na tom, kdy a jak přidávat melasu k rostlinám marihuany – zda během vegetace, nebo během kvetení. Obecně panuje shoda v tom, že melasu lze rostlinám aplikovat po celou dobu jejich životního cyklu. Množství by se však mělo zvýšit během fáze kvetení, a i tehdy bylo zjištěno, že je prospěšnější.

Přestože je riziko přehnojení melasou nižší než u jiných živin, je důležité pamatovat na sledování aplikace melasy ve všech fázích růstu rostlin a kontrolovat, zda se neobjevují známky stresu nebo spálení. Doporučuje se také 2 týdny před sklizní zcela přerušit aplikaci pro výplach. Poslední výhodou použití melasy na plevele je, že je přirozeným insekticidem a repelentem pro škůdce běžné pro marihuanu, jako jsou mšice, bejlomorky a blanokřídlí.

Melasa: přírodní doplněk sirupu

Z informací, které jste získali, nyní víte, že melasa je víc než jen sirup z tekutiny na vaření. Přínos melasy pro rostliny je ohromující, přesto zůstává přírodní a ekologickou možností doplňku stravy. Je logické, že mnoho výživných látek zakoupených v obchodě tuto složku obsahuje, protože krmení rostlin marihuanou melasou může být velmi prospěšné. Ujistěte se, že jste se řídili našimi radami ohledně výběru správného typu melasy a jejího správného použití při pěstování plodin pro optimální růst a zdraví rostlin.

Logo exploze semínek Nuka

Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy si kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Můžete se podívat na semena od Nukaseeds.

Publikoval Blood

04/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů