28/05/2021

Měli bychom samonakvétací rostliny konopí stříhat, nebo ne?

Můžeme samonakvétací rostliny konopí stříhat, nebo ne? Mnoho pěstitelů se nad tím pozastavuje.

Měli bychom samonakvétací rostliny konopí stříhat, nebo ne?

Pokud je to nutné, můžete své samonakvétací odrůdy konopí stříhat pouze tehdy, pokud rostou rychle, jsou zdravé a dokud se nezačnou tvořit šišky. Nikdy však nepoužívejte techniku FIM, protože může dojít k zastavení růstu na příliš dlouhou dobu.

ganja prořezávání nuka seeds

Zvolte správný čas

Máme zde skupinu pěstitelů, kteří zastávají názor, že stříhání této odrůdy je prostě nesmysl. Obhajují to tím, že samonakvétací rostlina roste jen po určitou dobu, a z toho vyplývá, že narušení její struktury by ji mohlo dostat do stresové situace a ochromit její růst.

Jiní tvrdí, že tuto metodu již praktikovali a není to žádný problém. Klíčové je však načasování. Pokud rostlina rychle roste, je možné ji během prvních týdnů seříznout.

Čím bychom se tedy měli řídit? Pro začátek je dobré porozumět samotné rostlině. Většina samonakvétacích odrůd konopí začíná kvést někdy mezi třetím a čtvrtým týdnem. Obecně platí, že pokud je rostlina ve třetím týdnu a má alespoň 3 internody, je ten správný čas na seříznutí.

stříhání rostliny konopí

Kdy se nedoporučuje řezat samonakvétací rostliny konopí

  • Pokud se jedná o vaši první kultivaci
  • rostlina má některé nedostatky
  • růst je pomalejší

Kdy je možné řezat samonakvétací kmen konopí?

  • rostlina je zdravá a plná života
  • je třeba upravit tvar

Jaký je verdikt?

marihuana prořezávání listů nuka seedsMůžeme svědomitě prohlásit, že i když se to nedoporučuje, můžeme samonakvétací rostliny konopí stříhat. Je to dobrovolné a nikdo vás k tomu nenutí. Je však třeba věnovat zvýšenou pozornost radám a tipům týkajícím se zastřižení vršků. Pro zkušené matadory to nemusí být problém, ale začátečníci nebo méně pokročilí zvolí přirozený růst.

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste u těchto odrůd vyzkoušeli prořezávání? Nebo si myslíte, že by se to nemělo dělat?

Publikoval Jan Veselý

28/05/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů