31/05/2021

Tréninkové postupy pro samonakvétací konopná semínka

Pěstování samonakvétacích semen konopí je jedna věc, ale co potom? Ukážeme vám, jak spolehlivě vycvičit automatické rostliny konopí pro skvělou sklizeň.

Jak trénovat samonakvétací konopná semínka?

Různé metody výcviku rostlin konopí jsou prý ve všech ohledech prospěšné. Tyto techniky se dělí na invazivní (těžké) a neinvazivní (lehké). U těch těžších se spoléháme spíše na metody, jako je ořezávání, odřezávání a podobně. Ty lehké ve skutečnosti nezasahují do fyzické struktury rostliny konopí, ale přesto mají mnoho výhod, které rostlině pomáhají.

Při pěstování samonakvétacích odrůd konopí spoléháme spíše na lehčí metody.

Co je LST?

lehký stres trénink techhiqueJe třeba mít na paměti, že principem LST je udržovat nízký stres rostliny. Na rozdíl od tréninku s vysokým stresem, při kterém odstraňujeme části rostliny nebo je prořezáváme, je LST pro rostliny velmi snadno zvládnutelný. Rostliny se rychle zotavují a nehrozí, že bychom zpomalili jejich růst jako v případě HST. Z tohoto důvodu se domníváme, že LST je vhodný pro samonakvétací rostliny. Rostlinu můžete posílit, zvýšit výnos, vystavit ji většímu množství světla a obecně ovlivnit její tvar a velikost – to vše bez většího rizika poškození nebo zpomalení růstu rostliny.

Nejjednodušší metodou je ohýbání rostliny a jejích větví. K dispozici je spousta nástrojů k ohýbání rostlin – od plastových kolíků po rybářská závaží nebo síť Scrog.

Jak LST funguje?

lst-autoflwer-cannabis-training

Pokud jste omezeni prostorem nebo chcete rostlinu uchovávat tak, aby o ní nikdo nevěděl, není nic jednoduššího než použít LST. Velikost a tvar rostlin si můžete přizpůsobit. Pach sice nezamaskuje, ale alespoň nebude na nikoho vykukovat přes plot.

Další výhodou je již zmíněné „osvětlení“ rostliny. Pokud rozdělíte větve a otevřete rostlinu pomocí LST, získá rostlina mnohem více světla, což znamená vyšší výnos. Někteří tvrdí, že trénink rostlin je vhodný pouze pro pěstování v interiéru. Výhody jsou však zjevně i pro venkovní prostředí….

LST je skvělý způsob, jak zvýšit výnos automatu – rostlina zesílí a vy ji můžete lépe vystavit světlu. Do 4 týdnů se však musíte rozhodnout, zda rostlinu vycvičíte. Přibližně po 4 týdnech většina samonakvétacích rostlin přejde do květu.

Co od LST očekávat?

jeho výsledky školení rostlina konopí

  • Silnější rostlina
  • Lepší „osvětlení“ rostliny
  • Vyšší výnos
  • Kompaktnější pupeny
  • Kontrola tvaru a velikosti rostliny

LST můžete vyzkoušet na našich magnicifentních samonakvétacích odrůdách konopí.. Pojďme se na to podívat.

Publikoval Jan Veselý

31/05/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů