19/09/2023

Neemový olej pro pěstování konopí

V tomto článku se budeme zabývat různými způsoby použití a výhodami neemového oleje při pěstování konopí.

Pěstování konopí prošlo v posledních letech značným vývojem a pěstitelé neustále hledají přírodní řešení, jak chránit rostliny před škůdci a chorobami. Jedním z takových řešení, které si získalo širokou oblibu, je olej z neemu. V tomto článku se budeme zabývat různými způsoby použití a výhodami neemu při pěstování konopí.

Neemový olej pro pěstování konopí

Porozumění neemovému oleji

Získává se ze semen stromu neem (Azadirachta indica), je to univerzální přírodní produkt, který se po staletí používá v tradiční medicíně a zemědělství. Jeho hlavní účinná látka, azadirachtin, působí jako silný insekticid a fungicid.

Neemový olej pro kontrolu škůdců


Při pěstování konopí je kontrola škůdců nejvyšší prioritou. Neem je účinným a netoxickým řešením v boji proti běžným škůdcům konopí, jako jsou mšice, pavouci a blanokřídlí. Tím, že olej dusí a narušuje potravní zvyklosti tohoto hmyzu, poskytuje spolehlivou obranu proti napadení.

Olej z neemu jako prevence plísní


Rostliny konopí jsou náchylné k různým houbovým chorobám, včetně plísně a rzi. Neemový olej je díky svým protiplísňovým vlastnostem ideálním preventivním prostředkem, protože na povrchu rostliny vytváří ochrannou bariéru, která brání růstu hub.

Neemový olej může zlepšit zdraví kořenů

Zdravé kořeny jsou pro růst konopí zásadní. Neemový olej lze přimíchat do půdy, aby se zlepšilo zdraví kořenů, podpořila se absorpce živin a celková vitalita rostlin.

Kde získat neemový olej

Nyní se podíváme na to, kde můžete získat neemový olej pro potřeby pěstování konopí.

Olej můžete zakoupit ve většině zahradnických center, školek nebo internetových obchodů. Ujistěte se, že jste si vybrali renomovaný zdroj, abyste zaručili kvalitu a čistotu při jeho použití na vaší konopné zahradě.

Správné skladování neemového oleje

Jakmile máte neemový olej, uchovávejte jej na chladném a tmavém místě, mimo dosah slunečního světla a extrémního tepla. Nádobu pevně uzavřete, abyste zabránili kontaminaci a odpařování. Správné skladování prodlužuje trvanlivost neemového oleje a zajišťuje, že zůstane účinný při pěstování konopí.

Způsoby aplikace

Nyní, když jsme podrobně probrali výhody, je třeba přejít k podrobnému zkoumání toho, jak účinně používat neemový olej při pěstování konopí.

Listové postřiky

Smíchejte olej s vodou a malým množstvím tekutého mýdla. Roztok nastříkejte na rostliny konopí a zajistěte úplné pokrytí listů a stonků. Preventivně aplikujte každých 7-10 dní.

Půdní výplach

Chcete-li podpořit zdraví kořenů, přimíchejte neem do zálivkového roztoku a prolijte jím půdu kolem základny rostlin konopí. Tato metoda pomáhá chránit před půdními škůdci a chorobami.

Integrovaná ochrana proti škůdcům (IPM)

Neem lze začlenit do celkové strategie IPM. Střídejte jej s jinými metodami ochrany proti škůdcům, abyste zabránili vzniku rezistence u škůdců.

Časování

Vyvarujte se použití neemového oleje během fáze kvetení, protože může ovlivnit aroma a chuť květů konopí.

Ředění

Vždy jej ředěte podle pokynů výrobce. Použití koncentrovaného neemového oleje může poškodit vaše rostliny.

Sluneční světlo

Aplikujte pouze večer nebo když jsou rostliny mimo přímé sluneční světlo, abyste zabránili spálení listů.

Závěrečná slova

Začlenění neemu do pěstování konopí může přirozeně zlepšit zdraví rostlin a chránit je před škůdci a chorobami. Nezapomeňte jej používat s rozumem, dodržovat doporučené pokyny pro ředění a kombinovat jej s dalšími strategiemi IPM, abyste dosáhli optimálních výsledků. S neemem jako součástí vaší sady nástrojů můžete dosáhnout zdravějších a odolnějších rostlin konopí, což nakonec povede k úspěšné a bohaté sklizni. Šťastné pěstování!

Související články :

Epsomská sůl a rostliny konopí
Tipy pro pěstování konopí: 10 lidových mýtů a tipů pro pěstování
Průvodce začátečníka odrůdami, genetikou a šlechtěním konopí
Pěstování trávy: průvodce pro začátečníky

Publikoval Sakul

19/09/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů