15/08/2022

Použití Aloe Vera pro konopí

Jak používat Aloe Vera při pěstování konopí

Za prvé, gel z aloe je čistě ekologický a levný způsob produkce klonů konopí.

Použití gelu z Aloe Vera ke klonování rostlin konopí jistě výrazně zvýší procento zakořenění. Pokud provedete malé srovnání gelu Aloe Vera a komerčního zakořeňovacího gelu, je pravděpodobné, že gel Aloe Vera bude téměř stejně účinný. Zároveň ji můžete získat velmi levně a je 100% přírodní!

Můžete jím dokonce hnojit listy dospělých rostlin konopí, abyste zvýšili jejich přirozenou odolnost a dodali jim dostatek nezbytných mikroživin.

Aloe Vera je plná zdraví prospěšných látek, můžete ji používat i k léčbě kožních onemocnění nebo k odstranění zácpy.

aloe vera pro klony rostlin konopí

Proč používat aloe pro rostliny konopí

Gel z aloe vera obsahuje dva hlavní hormony:

Auxiny, které jsou silným růstovým hormonem, a gibereliny, které pomáhají regulovat mnoho vývojových procesů rostlin marihuany, jako je růst stonků a vývoj květů. Je také plná aminokyselin, kyseliny salicylové, enzymů a mikroživin.

Jeho výživný gel navíc obsahuje velké množství saponinů. Saponiny jsou zvlhčující látky, které pomáhají zvýšit vstřebávání všech výše uvedených látek.

Kyselina salicylová působí jako rostlinný hormon. Je velmi užitečný při zakořeňování klonů, protože posiluje obranyschopnost rostliny konopí proti patogenům. Řízky jsou obzvláště citlivé na patogeny. Kyselina salicylová z gelu Aloe Vera proto zvýší vaše šance na úspěch.

Klonování pomocí Aloe Vera

Gel z aloe můžeme používat stejně jako komerční gely nebo prášky. Namočte klon do gelu po celé délce řezu a poté jej opatrně vložte do zakořeňovacího média. Vymačkaný gel smíchejte s trochou čisté vody, abyste získali požadovanou viskozitu, nebo můžete klony na chvíli vložit přímo do listů aloe a poté je umístit do média.

klon rostliny konopí vložený do listu aloe vera.

Aloe vera lze také použít k listové výživě řízků. Stačí přidat ½ čajové lžičky do rozprašovače.

Výživa pro konopné listy z Aloe Vera

Z aloe vera můžete snadno vyrobit výživu pro rostliny marihuany. Dodává rostlinám konopí základní živiny, enzymy a aminokyseliny, které jim pomáhají dobře se vyvíjet a zvyšují jejich přirozenou odolnost.

naškrábání gelu z aloe do nádoby s vodou.

Vyrobte si sprej z aloe pro rostliny konopí:

  1. Z rostliny aloe odřízněte plátek a vymačkejte z něj gel.
  2. Smíchejte 1 polévkovou lžíci aloe gelu na galon vody (přibližně 1 polévková lžíce aloe gelu na 4 litry vody).
  3. Nalijte do zahradního postřikovače a dobře protřepejte.

Pro optimální účinnost nastříkejte „šťávu“ z aloe na listy konopí do 20 minut, protože gel z aloe začíná kvasit a rychle ztrácí svou výživnou hodnotu.

Protože rostliny při listovém hnojení Aloe Vera velmi pravděpodobně nepopálíte, můžete tento postup opakovat až třikrát týdně.

Jak pěstovat Aloe Vera?

Aloe Vera je levná a snadno se pěstuje, protože nepotřebuje mnoho vody ani živin. Přesto při hnojení aloe vera používejte organická hnojiva, protože vše, čím ji hnojíte, se dostane do gelu v jejích listech. Nakonec ji zasaďte do dobře propustné půdy, například do půdy pro kaktusy. Poskytne vám nejlepší organický gel pro listovou výživu a vy budete mít zásobu aloe pro své rostliny konopí na dlouhá léta dopředu.

Která odrůda aloe je nejlepší?

Aloe Barbadensis je nejpoužívanější Aloe Vera na trhu. Kromě toho je také nejznámější pro všechny léčivé účinky, které nabízí. Aloe barbadensis je pravděpodobně nejvhodnější aloe pro rostliny konopí.

Jak si vypěstovat vlastní mateční rostlinu konopí?

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Peca Sarm

15/08/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů