28/02/2023

Přivádí vás žvýkání stonků konopí do rauše?

Pokud vám někdy došla zásoba konopí, možná jste uvažovali o kouření nebo dokonce žvýkání zbytků rostliny konopí.

Žvýkání stonků konopí – Pokud vám někdy došla šťáva, možná jste uvažovali o kouření nebo dokonce žvýkání zbytků rostliny konopí, například stonků. Ve stonku rostliny konopí přece musí zůstat nějaké THC, ne? Ušetřete si námahu: kouření nebo konzumace stonku konopí vám k dosažení účinku příliš nepomůže. Zde je důvod.

 Žvýkání stonků konopí - mýtus nebo realita

Žvýkání stonků konopí vyvolává opojení: Mýtus, nebo skutečnost?

Ačkoli někteří tvrdí, že se můžete zfetovat žvýkáním zbytků stonků, je to naprostý mýtus. Stonky marihuany obsahují tak málo THC – které navíc nebylo aktivováno teplem – že jejich žvýkání v naději, že se trochu zhulíte, nepřinese žádné výsledky. Ti, kteří tvrdí, že po žvýkání stonků konopí dosahují opojení, pravděpodobně zažívají placebo efekt.

Dva hlavní důvody, proč žvýkání syrových stonků konopí nefunguje

Žvýkání stonků konopí - syrové stonky konopí nefungují

Konzumace stonků trávy bude mít stejné účinky jako konzumace syrového konopí: žádné. Stonky, stejně jako jakákoli jiná část marihuany, musí být dekarbonizovány – zahřáty, aby se aktivovaly kanabinoidy -, aby se dostavily jakékoli účinky. Můžeme se podívat dále a zjistit, jak přesně a proč vás konzumace syrových stonků nezfetuje.

Za prvé, nízký obsah THC

Pokud vás zajímá, zda se po konzumaci stonků konopí zfetujete, možná budete zklamáni. Stonky obsahují tak málo THC, že byste ho museli zkonzumovat obrovské množství, abyste pocítili účinky. Dokonce ani kouření stonků se vůbec nedoporučuje a je ekvivalentem kouření sušených dřevěných třísek – ve skutečnosti je to mnohem horší než kouření jakéhokoli druhu marihuany. Pokud chcete stonky vůbec konzumovat, musíte je nejprve dekarbonizovat, spařit a nakonec si je vychutnat v jedlé formě. Naše rada zní: pro svou příští sklizeň si vyberte kmeny s vysokým obsahem THC (Paradox Megatuna). Takto vám zásoby vydrží déle a nebudete muset používat stonky.

Za druhé je třeba stonky zbavit stopek.

Žvýkání stonků konopí - dekarboxylace konopí

Stonky této byliny, stejně jako všechny ostatní druhy konopí, které lze konzumovat, je třeba dekarbonizovat, aby se aktivovalo THC. Chcete-li stonky marihuany dekarbonizovat, zahřívejte je v troubě při teplotě 240 °F (asi 115 °C) po dobu přibližně jedné hodiny. Po dekarbonizaci můžete stonky použít do čaje nebo je přidat do mastné látky (například do mléka, oleje nebo másla). Chcete-li zvýšit počet způsobů použití stonků, vařte je na zvoleném tuku alespoň 30 minut, než je přidáte do jakéhokoli pokrmu. Ani po této době však nečekejte ohromující náboj – účinky dekarbonizovaných stonků budou stále velmi mírné.

Vyzkoušejte tyto způsoby konzumace stonků konopí – budou fungovat.

Přestože žvýkání stonků konopí nemá žádné psychoaktivní účinky, můžete stonky využít i jinak. Stonky obsahují malé množství THC, takže pokud si jich ponecháte dostatek (alespoň několik gramů), můžete si z nich připravit konopný čaj, který je často považován za nejlepší způsob využití stonků – nezapomeňte však stonky před konzumací dekarbonizovat. Ze stonků můžete také vyrobit konopný alkohol, konopné tinktury, konopné máslo nebo hash.

stonky konopí nejsou zbytečné

Teď, když víte, že se nemusíte obtěžovat jíst konopné stonky, abyste se dostali do rauše, můžete si je začít šetřit na pěknou dávku konopného másla, konopného čaje nebo jiného výrobku, který máte rádi. Podělte se o své recepty s přáteli a vyvraťte mýtus, že žvýkání stonků vás může dostat do jakéhokoli stavu.

Logo exploze semínek Nuka

Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy si kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Můžete se podívat na semena od Nukaseeds.

Publikoval Blood

28/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů