08/02/2023

Proč jsou ručně stříhané květy konopí lepší než strojově stříhané?

Jsou ručně stříhané květy konopí lepší než strojově stříhané květy? Je rozdíl mezi květy, které byly ořezány ručně, a těmi, které byly ořezány strojově?

Jedním ze způsobů, jak změřit kvalitu požitého konopí, je zjistit, jak dobře bylo konopí upraveno. Léčebná marihuana musí být před konzumací řádně vypěstována, ošetřena a zpracována. Pokud byly tyto kroky dodrženy, mělo by to být dobrým znamením, že květy konopí splňují vysoké standardy. . Je však rozdíl mezi květinami, které byly ořezány ručně, a těmi, které byly ořezány strojově? Odpověď je jasná. Zde jsou tři důvody, proč byste se měli vzbouřit proti stroji.

Strojově stříhané květy konopí mohou ovlivnit výnos, sílu a chuť

Strojově stříhané květy konopí

Mnoho pěstitelů a zpracovatelů konopí ve velkém se rozhodlo pro zkrácené cesty, aby uspokojili rostoucí poptávku po svém produktu. Největší zkratkou je použití stříhacího stroje. Znalci konopí mohou z hrsti hroud okamžitě poznat, zda byly ořezány strojově, nebo ručně. Jak je to ale možné?

Odpověď je jednoduchá: strojově stříhané květy vypadají téměř vždy stejně a obvykle mají tvar malé borovice. Konečný výsledek je příšerný, a to nejen co se týče výnosu, ale zejména co se týče síly a chuti. Stroje ořezávají z každé palice příliš mnoho, protože je všechny považují za jednu standardní velikost a tvar. Tato metoda bohužel také odřezává tolik potřebné trichomy, které obsahují mnoho vlastností, pro které byla rostlina původně pěstována.

Ačkoli jsou všechny klasifikovány jako konopí, každá odrůda se od sebe liší velikostí, tvarem a strukturou. Střihací stroje nejsou schopny tyto rozdíly mezi odrůdami posoudit. A co je ještě důležitější, tyto stroje nedokážou rozlišit, které nugety jsou potaženy krystalickou pryskyřicí. Stroje v podstatě odnímají veškerou lásku a tvrdou práci, kterou pěstitelé do jednotlivých odrůd vložili, a omezují efekt, pro který byly rostliny původně pěstovány.

Profesionální střihači vědí, jak správně a opatrně zacházet s květy konopí.

ručně stříhané květy konopí

Aby každá odrůda konopí zůstala věrná svému původu, je třeba jí věnovat individuální pozornost a péči. Konopí nepotřebuje řev motorů a hukot pohybujících se lopatek, ale zkušené oko a pevné ruce vyškoleného profesionála.

Úspěšné ruční zpracování tisíců jednotlivých hrudek vyžaduje určitou úroveň školení, soustředění a zkušeností, aby bylo zajištěno správné zacházení s konopím a jeho zpracování. Profesionální střihači musí vědět, jak držet samotný nug, aby byla zachována celistvost formy a nedošlo k rozmělnění zkrystalizované pryskyřice. Musí také umět okamžitě odhadnout, jak velký tlak mají nůžkami na nugetku vyvinout.

Nejdůležitější je, že skutečný profesionální střihač ví, co stříhat a co ne. Různé odrůdy konopí vylučují přírodní pryskyřici obsahující THC v různých částech rostliny konopí v různé hustotě. Pouze vycvičené oko profesionála ví, jak správně ořezávat květy, abyste získali co nejlepší produkt.

Ruční ořezávání vytváří pracovní místa a standardizaci bez snížení kvality

Ruční stříhání vytváří pracovní místa

S rostoucí automatizací marihuanového průmyslu je nezbytné, abychom jako spotřebitelé dodržovali vyšší standardy pro pěstitele a výrobce. Podívat se na to, jak dobře je nugetka ořezaná, je nejrychlejší způsob, jak posoudit kvalitu konopí.

Stříhání se pomalu stává tváří změny v odvětví léčebné marihuany, kdy stříhací společnosti vytvářejí pracovní místa, poskytují poctivou práci a nabízejí školení a vzdělávání, aby pacienti byli informovanější. Profesionálně vyškolení střihači zvyšují laťku a nastavují nové standardy, aby zajistili, že s konopím bude zacházeno s náležitou péčí a že pacienti i spotřebitelé získají z každé nugety maximum.

Ručně ořezávaná nugeta je esencí péče a uznání pro odvětví, které nemůže zapomenout na to, odkud pochází a komu slouží, bez ohledu na to, jak daleko se dostalo. Vzhledem k tomu, že se konopný průmysl stále rozvíjí nebývalým tempem, je pro nás zásadní zachovat procesy, které zachází s rostlinami s úctou a péčí, jakou si zaslouží.

Podělte se o svůj názor na stříhání konopí v komentářích pod článkem.

Podívejte se na další články v sekci Jak na to.

Publikoval Sakul

08/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů