26/01/2023

Proč po kouření konopí kašlete?

Téměř všichni kuřáci mají při kouření konopí kašel.

Téměř všichni kuřáci mají při kouření konopí kašel.

Ale proč ne? Kašel je přirozená tělesná reakce, která se může objevit nejen při kouření marihuany, ale také při kouření tabáku.

Někteří pravidelní kuřáci kašlou, i když nekouří konopí. Ale proč vaše tělo kašle? Zjistěte, proč konopí způsobuje kašel (a jak mu předcházet).

Existuje několik důvodů, proč po kouření konopí kašlete, například:

žena kouří konopí
Žena kouří konopí.

Tři důvody, proč po kouření konopí kašlete

1. kašel jako reflex

 • Hrdlo a plíce jsou velmi složité orgány, které jsou vystlány citlivými smyslovými nervy. Úkolem těchto nervů je detekovat jakékoli dráždivé látky v dýchacích cestách (například kouř) a upozornit tělo, aby je odstranilo.
 • Když kouříte jointa, kouř působí jako dráždidlo a stimuluje tyto nervy. V reakci na to začnou nervy vysílat signály do celého dýchacího systému a spustí kašlací reflex, aby se zbavily kouře a ochránily plíce a dýchací cesty.
 • Tento kašlací reflex je normální, pokud vdechujete jakýkoli druh kouře, ať už z jointu, doutníku nebo starého nákladního auta, které vypouští černý kouř z nafty.

2. kouř pálí v krku

 • Kouř sice nezpůsobí popáleniny vysokého stupně, ale může být poměrně horký pro vaše hrdlo a dýchací cesty, což může způsobit kašel. Funguje to podobně jako v předchozím bodě, kdy při vdechování horkého konopného kouře začnou vaše dýchací cesty vyvolávat kašel, aby kouř vyloučily na ochranu.
 • To je důvod, proč mnoho kuřáků používá v bongu led, který vodu ochlazuje. Není to však tak účinné, jak byste si mohli myslet. Více o tom později.

3. nízká kvalita konopí

 • Konopí ne vždy způsobuje kašel – jeho kouř je relativně mírnější a bezpečnější než kouř jiných druhů, které můžete vdechovat. Existuje však jeden případ, kdy může být jeho kouř pro vaše hrdlo mnohem drsnější – vaše konopí je nekvalitní.
 • Pokud jsou vaše konopné palice zmačkané, kontaminované jinými látkami, nevysušené a špatně skladované nebo nečisté, může to ve vašem těle vyvolat silný kašel. Vaše tělo se nesnaží vyloučit konopný kouř, ale nečistoty, které se mohou dostat do plic.

Další teorie o tom, proč konopí způsobuje kašel

Výše uvedené důvody jsou všeobecně uznávány jak odborníky, tak kuřáky konopí. Existuje však mnoho dalších tvrzení o tom, co může způsobit silný kašel po kouření konopí, např:

 • konopí je příliš staré nebo suché.
 • Kouřil jsi příliš rychle
 • Smál ses při kouření
 • Při kouření jste spolkl nějaké sliny.
 • Vdechl jsi víc kouře, než jsi mohl zvládnout.
 • Některé odrůdazpůsobují větší kašel, protože obsahují terpeny, které mohou lechtat v krku.

Tyto teorie jsou pravděpodobné, ale neexistuje dostatek vědeckých údajů, které by tato tvrzení potvrzovaly. Proto berte tato tvrzení s rezervou.

Prevence kašle při kouření marihuany

kašel při kouření marihuany
Kašel při kouření marihuany.

Pokud vás již trápí kašel nebo vás v důsledku toho bolí v krku, nezoufejte, protože to není tak hrozné, jak se zdá. Hrdlo můžete rychle zklidnit několika jednoduchými způsoby, např..

1. drobné zásahy

Mnoho uživatelů věří, že čím více kouře vdechnou, tím větší je jejich výkon. To je mýtus, protože THC obsažené v kouři se téměř okamžitě vstřebává do plic. Při překročení této hranice uživatelé jednoduše zbavují své plíce kyslíku.

Navíc to může ještě více podráždit hrdlo a plíce, což vede k dominovému efektu, který vede ke kašli a ještě většímu vykašlávání.

Místo toho užívejte menší dávky a rychle vdechujte/vydechujte. To nijak neovlivní vaši výšku, ale sníží pravděpodobnost kašlacího reflexu.

2.experimentujte s jinými inhalačními technikami

experimentovat s jinými inhalačními technikami
Můžete také experimentovat s jinými technikami kouření, které vám při kouření konopí nebudou tolik dráždit hrdlo. Některé z inhalačních technik, které můžete vyzkoušet, abyste předešli kašli při kouření konopí, jsou: hluboký a přímý nádech, jemný nádech a výdech a vyvarování se mluvení během kouření.

3. Pijte vodu

Pijte vodu

Sklenice vody dokáže vyřešit neuvěřitelné množství problémů a kašel po kouření konopí je jedním z nich. Kdykoli tedy kouříte, mějte po ruce vodu a napijte se jí před, během i po potažení.

Voda ochlazuje hrdlo a zklidňuje podráždění způsobené kouřem, což může výrazně zabránit kašli po kouření konopí.

Rychlé zklidnění kašle

Pokud vás již trápí kašel nebo vás v důsledku toho bolí v krku, nezoufejte, protože to není tak hrozné, jak se zdá. Hrdlo můžete rychle zklidnit několika jednoduchými způsoby, např..

1. kloktejte slanou vodou

Babiččiným lékem je kloktání slané vody, které má uklidňující účinek nejen na kašel, ale i na další potíže v krku, jako je bolest nebo nepříjemné pocity. Stačí rozmíchat ½ čajové lžičky soli ve sklenici teplé vody a několik minut kloktat.

Slaná voda pomáhá zmírnit bolest, zklidnit krk a uvolnit hlen v krku.

2. pít studenou vodu

Stejně tak můžete pít studenou vodu. Tím se sníží suchost v ústech, ochladí se hrdlo a rychle se zmírní podráždění.

3. jíst sladkosti

Cucání sladkostí zvyšuje produkci slin v ústech, které se pomalu přesouvají do krku a zmírňují bolest. To však nemusí fungovat u všech sladkostí – některé sladkosti jsou ostré a mohou podráždění ještě zhoršit. Proto sáhněte po pastilkách určených ke zklidnění krku.

Shrnutí: Proč po kouření konopí kašlete?

Kašlání při kouření marihuany je poměrně běžné, a to do té míry, že se jedná o častý gag ve filmech, kde vždy vystupuje zhulenec kašlající při kouření jointa s psychedelickou hudbou a efekty.

Ve většině případů není kašel po kouření konopí ničím, co by vás mělo znepokojovat. Jde pouze o reakci dýchacího systému na kouř, který může být někdy pro krk nepříjemný. Chce vás prostě chránit před poškozením a dělá svou práci.

Pokud užíváte konopí k léčebným účelům, mějte na paměti, že kouř může být nepříjemný, zejména pokud kouříte staré nebo nekvalitní konopí.

Použijte výše uvedené tipy a rady k prevenci a zmírnění kašle po kouření konopí. Pokud se však u vás objeví úporný kašel, který po nějaké době neustupuje, zvažte návštěvu lékaře.

animované logo nukaseeds

Pokud chcete vyzkoušet kvalitní semena konopí, podívejte se na naši nabídku.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

26/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů