09/02/2023

Prodlužuje konopí život ?

Možná jste už někdy slyšeli, že tráva může prodloužit délku vašeho života. Ale je to skutečně pravda? Prodlužuje tráva život?

Konopí prodlužuje život ? Zákony zakazující konopí velmi ztěžují jeho prodej a výrobu! Myšlenka, že konopí může prodloužit délku života, je jedním z těch témat, která se mohou snadno stát legendou i skutečností. O co tedy ve skutečnosti jde? Prodlužuje tráva životnost ? To vyplývá z dosavadních výzkumů.

Konopí prodlužuje život.

výzkum byl prováděn na krysách

Otázka, zda tráva prodlužuje život, se dá nejlépe vyřešit tak, že na konci 90. let byla údajně provedena studie o THC, která se zřejmě nikdy nedostala na veřejnost.

Podle zdrojů studie nakonec unikla na veřejnost, ačkoli nebyla nikdy oficiálně zveřejněna. Uniklá studie ukázala výsledky testu, při kterém byly potkanům podávány různé dávky THC. Na konci pokusu „měly krysy, kterým bylo podáváno THC, jasnou výhodu v přežití oproti krysám, kterým THC podáváno nebylo“.

Ačkoli se to zdá být zajímavé zjištění, vědci varovali, aby se na něj příliš nehledělo. Zejména uvedli, že delší životnost potkanů, kterým bylo podáváno THC, může být způsobena řadou dalších faktorů, nejen THC jako takovým.

Mezi tyto faktory mohou patřit například proměnné, jako je tělesná hmotnost, chuť k jídlu, úroveň stresu nebo úzkosti a další. Ať tak či onak, faktem je, že v této studii žily krysy, které dostávaly konstantní dávky THC, v průměru déle než krysy, které THC nedostávaly.

Research on medical cannabis for longevity

Prodlužuje konopí život? Vedlejší účinky by mohly pomoci.

Zdá se, že skutečným přínosem této studie je, že konopí může mít největší dopad na délku života kvůli všem vedlejším účinkům, které přináší.

Jinými slovy, stále není jasné, zda konopí ovlivňuje organismus tak, abyste žili déle. Jasnější však je, že rostlina pro vás může udělat mnoho dalších věcí, které mohou vést ke zlepšení celkového zdravotního stavu, a tím zvýšit šanci, že budete žít déle.

Konopí například u mnoha lidí snižuje stres a úzkost. A těmto lidem může pomoci žít déle. Studie prokázaly, že extrémní stres má škodlivý vliv na zdraví a délku života. Snížení stresu vám tedy může pomoci žít déle.

Stejně tak se konopí ukázalo jako slibné při léčbě nebo zmírňování mnoha nemocí a dalších negativních zdravotních stavů. Slibně například pomáhá lidem vyrovnat se s vedlejšími účinky rakoviny a agresivnějšími formami léčby rakoviny.

Konopí navíc pomáhá mnoha lidem, kteří trpí epilepsií. Vztahuje se i na další onemocnění, jako je syndrom dráždivého tračníku, artritida, nespavost a další.

Za předpokladu, že každý z těchto stavů negativně ovlivňuje délku života, lze s jistotou říci, že konopí může prodloužit lidský život.

Konopí a váš mozek.

Konopí a váš mozek

Neurologické zdraví je další oblastí, kde se konopí ukazuje jako slibné. Vědci se domnívají, že zejména rostliny konopí mohou pomoci zvrátit negativní účinky stárnutí mozku.

Přesně k tomuto závěru dospěli vědci v loňském roce. Ve studii z roku 2017 vědci porovnávali mozkovou aktivitu myší, které dostávaly denní dávky THC, s myšmi, které THC nedostávaly. Zjistili, že THC pomáhá udržovat mozkovou aktivitu myší.

Vědci navíc naznačují, že konopí může pomáhat i při léčbě jiných mozkových poruch. Mnozí vědci se například domnívají, že konopí může pomoci snížit nebo zabránit hromadění plaku v mozkových buňkách, které je spojeno s Alzheimerovou chorobou.

Stejně jako tělesné poruchy mohou i tyto neurologické poruchy přispívat ke zkrácení očekávané délky života. Konopí může tento stav léčit tím, že ho zmírňuje, a teoreticky tak prodlužuje očekávanou délku života.

Jiný pohled na věc: Užívání konopí souvisí se zdravotními problémy.

Výzkumy ukazují, že konopí může mít mnoho zdravotních přínosů. Zároveň existují studie, které naznačují, že intenzivní a dlouhodobé užívání konopí může být spojeno s určitými ukazateli špatného zdravotního stavu.

Prodlužuje konopí život ? alkohol a marihuana

Především Národní institut pro zneužívání drog(NIDA) zveřejnil v roce 2018 zprávu vědců z Michiganské univerzity. Tato studie se zabývala údaji z průzkumu Monitoring the Future. V této studii téměř 10 000 účastníků samo uvedlo různé aspekty svého osobního užívání drog a zdravotního stavu.

Po analýze údajů z průzkumu o spotřebě marihuany zjistili vědci několik trendů. Zejména uvedli, že lidé, kteří pravidelně a dlouhodobě konzumují marihuanu, mají tendenci ve svých 50 letech hlásit více zdravotních problémů. Patří mezi ně psychiatrické problémy, fyzické problémy a potenciálně škodlivé užívání drog a alkoholu.

K úplnému pochopení různých způsobů interakce a vlivu konopí na lidský organismus je nakonec zapotřebí dalšího výzkumu. A to včetně otázek celkového zdraví a délky života.

Pokud potřebujete semena konopí pro lékařské účely, mohu vám doporučit náš model CBD Cleopatra.

Publikoval Blood

09/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů