01/03/2023

Protahování u sazenic konopí: proč je to problém?

Pokud si však všimnete, že se vaše mladá rostlina rychle protahuje směrem vzhůru a zároveň vypadá tenká a slabá, naznačuje tento typ růstu problém.

Protahování sazenic konopí – není žádným tajemstvím, že rychlý růst a přibývání na váze je něco, čeho se každý pěstitel snaží u svého konopí dosáhnout. Pokud si však všimnete, že se vaše mladá rostlina rychle protahuje směrem vzhůru a zároveň vypadá hubeně a slabě, naznačuje tento typ růstu problém. V tomto článku se podíváme na fenomén abnormálního protahování sazenic marihuany, proč se jedná o problém a jak jej napravit nebo mu předejít.

Protahování u sazenic konopí

Proč je natahování problém?

Pokud pěstujete poprvé, dejte si pozor na protahování. Vypadají sazenice pružně? Pokud ano, můžete si všimnout, že jsou nepřirozeně roztažené. Sazenice jsou velmi křehké a jejich kořenový systém ještě není dostatečně vyvinutý, aby udržel vysokou rostlinu. Kromě toho je hlavní stonek v této fázi tenký a slabý. Kvůli prodlužování.

všechny tyto faktory mohou přispět k tomu, že mladé rostliny v květináčích selžou nebo se dokonce zlomí. Je velmi nepravděpodobné, že by se z toho mladá rostlina dokázala vzpamatovat. 

Optimální prostředí pro rostliny konopí

Všimli jste si, že vaše malé rostliny konopí jsou vyšší, než by měly být? Nebo to právě kontrolujete, abyste se tomuto problému v budoucnu vyhnuli? Ať tak či onak, jste na správném místě.

nyní, když jsme si vysvětlili, proč je protahování problém a co ho způsobuje, je čas zjistit, co s tím můžete dělat.

Nedostatečné světlo

Možná si myslíte, že když budete sazenice konopí držet pod silným zdrojem světla, jako je LED nebo dokonce HID, bude mít nový růst dostatek světla.

To není tak docela pravda. Dalším důležitým faktorem při nastavování osvětlení pro sazenice v květináčích je vzdálenost mezi mladou rostlinou a zdrojem světla. Vzhledem k tomu, že její listy jsou tak malé, má k dispozici pouze malou plochu pro absorpci světla, což znamená, že čím blíže je ke zdroji, tím více světla bude mít sazenice k dispozici. Snadněji to pochopíte na příkladu, takže uvažujte takto: 200W lampa umístěná přímo pod stropem daleko od sazenice bude neúčinná a způsobí její natažení,zatímco 20W lampa umístěná 10 cm nad mladou rostlinou jí poskytne dostatek světla pro zdravý růst.

Důležité je také teplo

Pokud se snažíte poskytnout sazenicím co nejvíce přímého světla, dbejte na to, aby zdroj světla nevyzařoval příliš mnoho tepla. Existuje přímá úměra mezi teplotou vzduchu a protahováním sazenic marihuany. Pokud se vám podaří udržet teplotu v rozmezí 60F až 80F (15-26C), stonky sazenic zesílí. Naopak při vyšších teplotách se sazenice protáhnou. Abyste měli situaci pod kontrolou, pravidelně měřte teplotu a používejte ventilátory k zajištění dostatečné cirkulace vzduchu.

Zajištění cirkulace vzduchu

Nejlepší ze všeho je, že když zajistíte, aby v pěstební místnosti nebyl vydýchaný vzduch, nejenže se vyhnete problému s přehříváním, ale také přímo trénujete stonky sazenic. Představte si to jako cvičení pro vaše malé rostlinky – cirkulující vzduch je nutí jemně se pohupovat a toto každodenní cvičení je samo o sobě nesmírně užitečné pro posílení stonku a jeho zesílení.

Poskytněte sazenicím dostatek prostoru

Věděli jste, že děti vždy potřebují dostatek prostoru pro běhání, hraní a růst? Stejné je to i se sazenicemi marihuany! Musíte se ujistit, že mezi malými rostlinami je alespoň 10 cm prostoru. To stačí k tomu, abyste věděli, že mají mnohem menší důvod se šířit! V opačném případě, pokud budou sazeničky namačkané u sebe, nebudou z půdy získávat dostatek živin a zabrání rovnoměrnému rozložení světla, čímž si budou navzájem stínit. Netřeba dodávat, že tím utrpí i kvalita cirkulace vzduchu. Správným rozmístěním sazenic tedy odstraníte tři problémy, které jsou zodpovědné za šíření rostlin.

Správné ošetření sazenic konopí luštěninového

Je vše ztraceno, pokud se vaše sazenice již natáhly? Samozřejmě, že ne! Chytří pěstitelé přišli na několik triků, které pomohou vašim sazenicím.

Protahování u sazenic konopí

První metoda: sázení

Jedním ze způsobů, jak ošetřit abnormálně rostoucí sazenice, je poskytnout jim dodatečnou podporu. Může to být jakýkoli typ klacku – bambus, plastové brčko (skvělý způsob, jak ho znovu použít!) nebo dokonce tužka. Pokud budou mít sazenice nějakou svislou oporu, zabráníte jejich převrácení. Pokud je rostlina plevele obzvlášť tenká a vratká, můžete ji také jemně přivázat k tyči. Dávejte však pozor, abyste nezpůsobili další napětí, protože to způsobí ještě větší roztažení!

Druhá metoda: zakopávání sazenic

Protahování u sazenic konopí - Druhá metoda: zakopávání sazenic

Nejosvědčenějším způsobem, jak opravit nízko rostoucí sazenice, je jejich hlubší zakopání. Berte to jako běžné přesazování s jedním zásadním rozdílem – vždy byste měli mít na paměti, jak jsou sazenice křehké. Pokud chcete zelenou sazeničku zakopat hlouběji, ujistěte se, že půda zcela vyschla, a poté sazeničku konopí vykopejte. Připravte novou, hlubší jámu a umístěte do ní sazeničku marihuany. Tuto jámu volně zasypte zeminou a voilá! Nyní půda sama pomůže sazenici zesílit a zesílit.

Závěrem

Logo exploze semínek Nuka

Všichni chceme, aby rostliny konopí, na které se těšíme, byly silné a zdravé od prvního dne. Někdy však zjistíme, že začátek pěstování je obtížný, například se slabou, nohatou sazenicí. Doufejme, že nyní už víte, že si s tím nemusíte dělat starosti. Pokud se s tímto problémem vypořádáte dostatečně brzy, nebude mít vliv na zbytek pěstitelské sezóny.

Pamatujte, že slabá sazenice nikdy neznamená slabé konopí! Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Můžete se podívat na semena od společnosti Nukaseeds.

Publikoval Blood

01/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů