28/05/2021

Průvodce pěstováním – Semen konopí Megaton

Existuje mnoho feminizovaných odrůd, ale semena konopí Megaton musíte mít. Tento průvodce vás nasměruje správným směrem.

Zakoupili jste si Megaton a přemýšlíte, jak ho budete pěstovat?

Vnitřní vs. venkovní kultivace Megaton

Konopné koly outdoorPři pěstování v interiéru je nutnéupravit světelný cyklus. Pěstitelé obvykle zapínají světla, když rostliny dosáhnou správné výšky (přibližně polovina požadované konečné výšky). V tomto okamžiku se provádí výměna, protože rostliny během fáze kvetení ještě značně porostou, a proto potřebují prostor pro správný růst.

Chcete-li zahájit fázi kvetení v interiéru, musíte přepnout osvětlení do režimu 12/12. Delší období tmy podpoří podzimní podmínky a vyvolá kvetení u fotoperiodických rostlin konopí.

Při pěstování venku je velmi důležité vysadit feminizovaná semena konopíve správný čas. Proč? Délka dne se totiž mění v závislosti na ročním období a rostliny potřebují určitý cyklus, aby se jim dařilo. Abyste jim tento cyklus dopřáli, je dobré je vysadit na jaře (když nemrzne) a na podzim je můžete sklízet.

Pokud zapnete vnitřní Megaton příliš brzy, zvýší se také třikrát až čtyřikrát, protože se snaží dosáhnout svého genetického potenciálu. Totéž platí pro venkovní výsadbu, pokud ji provedete příliš pozdě. Tento zrychlený růst na počátku kvetení však rostlině ubírá sílu tvořit palice.

Jak dlouho trvá pěstování rostliny konopí Megaton?

V interiéru bude odrůda Megaton hotová po 8-9 týdnech a venku by měla být připravena ke sklizni v polovině října. To je velmi krátká doba pro odrůdu konopí s tak obrovskou úrodou a dokonalým účinkem.

Jaká je optimální vlhkost a teplota pro rostlinu konopí Megaton?

Zajistěte správnou relativní vlhkost vzduchu, která by neměla přesáhnout 50 % při dlouhodobém kvetení. Na druhou stranu mu téměř vůbec neškodí krátkodobý teplotní stres. Ideální je 40% relativní vlhkost a teplota 24 stupňů Celsia na slunci a 20 stupňů Celsia ve tmě. Samozřejmě nezapomeňte nejprve zajistit dostatečné proudění vzduchu a poté správnou teplotu a vlhkost.

Máte tedy alespoň základní informace o pěstování této odrůdy konopí. Megaton si můžete koupit zde.

Publikoval Jan Veselý

28/05/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů