04/03/2023

Rostlina konopí – 3 způsoby použití stonků konopí

Už vás nebaví mít příliš mnoho stonků konopí? Nemějte obavy, protože pro vás máme několik tipů, jak tyto části konopí využít.

Stonky konopí mohou být pro běžného kuřáka konopí šedou zónou.Můžete je kouřit? Měli byste je kouřit? Pokud si kladete právě tuto otázku, nejste sami. Je to častá otázka, kterou dostáváme od lidí, kteří s kouřením konopí začínají. A protože žádná otázka není hloupá, pokud jde o skvělý zážitek z konopí, rozebereme si všechny podrobnosti o stoncích trávy.

Co jsou stonky konopí?

stonky konopí připravené k použití

Stonky konopí jsou malé tyčinky, které někdy končí v květu konopí zakoupeném v lékárně. V závislosti na kvalitě zakoupené květů můžete nakonec získat několik nebo více stonků. Například balík zakoupený v lékárně obsahuje obvykle více stonků než květina bez třídění. Na rozdíl od hustých květů konopí obsahují stonky jen velmi málo THC (hlavní účinná látka konopí) nebo neobsahují vůbec žádné.

Můžete kouřit stonky konopí?

podrobný pohled na stonek konopí

I když vás to možná láká, neměli byste kouřit stonky trávy. Kouřením stonků rostlin konopí se kvůli nedostatku THC nezkouříte. Pokud se rozhodnete stonky kouřit, pravděpodobně se setkáte s některými negativními vedlejšími účinky, které kouření přináší, jako je kašel a bolesti v krku, aniž byste si užili potěšení z THC. Jinými slovy, prostě to nestojí za to.

Alternativní využití stonků marihuany

Dobrou zprávou je, že vaše stonky nemusí přijít nazmar. I když je nemůžete kouřit, stonky mají v životě překvapivě užitečné využití. Zde je několik nejoblíbenějších způsobů, jak stonky květináčů dobře využít.

Cannabutter

Věděli jste, že z vyhozených stonků konopí můžete vyrobit konopné máslo? Pokud jste nasbírali dostatek stonků, při zahájení procesu dekarboxylace je vhoďte do zbytku květu. Tyto stonky nepřidají výslednému produktu na síle, ale dodají mu trochu chuti inspirované konopím. Máslo obsahující konopí je dobré mít po ruce, protože je základem většiny jedlých receptů.

Máslo obsahující konopí je dobré mít po ruce, protože je základem většiny jedlých receptů.

Podobně jako u receptu na infuzní máslo můžete dekarboxylovat všechny zbytky stonků trávy pomocí 7-10 gramů sušeného konopí. Po dokončení tohoto procesu můžete konopí a stonky zalít kokosovým olejem. To je základem pro mnoho receptů na konopné přípravky, jako jsou balzámy na rty a pleťové vody.

Konopný čaj

Dalším vynikajícím způsobem využití stonků je příprava konopného čaje. Cannatea je dobrou volbou, pokud máte k dispozici pouze malý počet stonků. Například náš recept na čaj inspirovaný konopím vyžaduje pouze 2 čajové lžičky stonků a je připraven k pití přibližně za deset minut. Tento recept je flexibilní a umožňuje přizpůsobit různé příchutě čaje, dokud nenajdete ideální kombinaci.

Začněte ukládat stonky konopí

Jak vidíte, životnost stonků marihuany může být delší než doba, kterou stráví v mlýnku. Pokud chcete stébla lépe uchovat (vzhledem k novým znalostem o jejich kouzlu), doporučujeme mít nádobu, do které budete stébla trávy časem sbírat. Tak budete mít vždy připravenou čerstvou zásobu, až se budete chtít pustit do některého z těchto projektů.

Hrozí při kouření stonků konopí nějaké riziko?

Stonky konopí jsou vláknitější než květ. Proto stonky hoří rychleji než květ, což vede k většímu množství kouře. Uživatelé uvádějí, že tento kouř může způsobit některé nežádoucí vedlejší účinky, včetně:

podrobný pohled na stonek konopí
  • silná bolest hlavy
  • kašel
  • bolest v krku
  • Bolest břicha
  • Nevolnost

Stonky konopí navíc nemají dobrou chuť. Nakonec je nejlepší použít stonky konopí k jinému účelu.

Doufáme, že pro vás budou tyto tipy užitečné. A protože se blíží sezóna, podívejte se na nabídku společnosti Nukaseeds. Musíte mít něco speciálního.

Publikoval Jan Veselý

04/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů