16/08/2023

Sklizeň konopí – Jak poznat správný čas pro bohaté květy

Vydat se na cestu pěstování vlastních rostlin konopí je vzrušující, ale vrcholem tohoto podniku je bezpochyby sklizeň.

Vítejte, milovníci konopí! Vydat se na cestu pěstování vlastních rostlin konopí je vzrušující, ale vrcholem tohoto podniku je bezpochyby sklizeň. K dosažení dokonalé sklizně konopí nestačí jen zelený palec, ale je třeba pozorně sledovat a rozumět růstovému cyklu rostliny. V tomto obsáhlém průvodci pronikneme do umění určit optimální dobu sklizně konopí, abychom zajistili, že vaše úsilí přinese bohaté a kvalitní květy.

Jak rozpoznat správný čas pro bohaté květiny

Pochopení růstového cyklu konopí

Než se ponoříme do složitostí určování ideální doby sklizně, pojďme si nejprve představit jednotlivé fáze růstového cyklu konopí. Mezi tyto fáze patří klíčení, semenáčky, vegetativní růst, kvetení a samozřejmě sklizeň. Každá fáze hraje klíčovou roli v celkovém vývoji rostliny, ale my se dnes zaměříme na fázi kvetení, protože ta přímo vede ke sklizni.

Význam fáze kvetení

Fáze kvetení je období, během kterého rostliny konopí vytvářejí vyhledávané květy bohaté na kanabinoidy a terpeny. Určení optimální doby sklizně v této fázi je pro dosažení požadované síly, chuti a aroma velmi důležité. Klíčem k úspěchu je trpělivost, protože příliš brzká nebo příliš pozdní sklizeň může výrazně ovlivnit kvalitu výsledného produktu.

Faktory ovlivňující načasování sklizně

K určení správné doby sklizně konopí přispívá několik faktorů:

 1. Zbarvení pestíku: Sledujte pestíky (chloupky), které vyčnívají z květů. Na počátku kvetení jsou často bílé. S blížící se sklizní se barva pestíků mění, obvykle na oranžovou nebo hnědou.
 2. Vývoj trichomu: Trichomy jsou drobné pryskyřičné struktury na květech, které obsahují kanabinoidy a terpeny. Pomocí lupy sledujte barvu a neprůhlednost trichomů.
 3. Barva trichomů: S blížící se sklizní se trichomy mění z čirých na zakalené. Pro dosažení uvolňujícího efektu sklízejte, když je většina trichomů zakalená.
 4. Hlavičky trichomů: Pokročilí uživatelé mohou hledat jantarově zbarvené hlavičky trichomů, které mají více sedativní účinek.
 5. Otok květin: Květy se zvětší a zhoustnou, jakmile dozrají. Sledujte tento vývoj růstu.
 6. Intenzita vůně: Vůně zralého konopí je silným indikátorem připravenosti.

Dokonalé nástroje pro sklizeň K přesnému vyhodnocení výše uvedených faktorů budete potřebovat několik základních nástrojů:

Dokonalé nástroje pro sklizeň

 1. Lupa: Zvětšovací lupa vám pomůže podrobně prozkoumat trichomy a zjistit změny barvy a průhlednosti.
 2. Mikroskop: Pro ještě jemnější analýzu trichomů je neocenitelný mikroskop s větším zvětšením.
 3. nůžky: Vysoce kvalitní nůžky zajišťují čisté řezy při sklizni a minimalizují poškození květů.
 4. Rukavice: Při sběru si chraňte ruce před lepkavou pryskyřicí a používejte rukavice.

Kroky při sklizni konopí

Kroky sklizně

Nyní, když jste vybaveni potřebnými znalostmi a nástroji, si nastíníme kroky k zajištění úspěšné sklizně konopí:

 1. Proplachování: Přibližně dva týdny před sklizní přestaňte rostlinám dodávat živiny. Tím se z rostlin vyplaví přebytečné soli a zvýší se jejich chuť.
 2. Předsklizňová kontrola: Pravidelně kontrolujte trichomy a pestíky. Optimální doba sklizně se liší v závislosti na požadovaném efektu.
 3. Načasování střihu: Jakmile jsou trichomy převážně zakalené nebo jantarové a pestíky ztmavly, je čas na sklizeň.
 4. Ořezávání: Po seříznutí rostlin odstřihněte přebytečné listy a velké stonky, abyste zlepšili vzhled pupenů a účinnost sušení.
 5. Sušení: Sušte ořezané květiny v tmavém, dobře větraném prostoru s mírnou vlhkostí vzduchu. Udržujte správnou teplotu po dobu 1-2 týdnů.
 6. Vytvrzování: Sušené květy uložte na několik týdnů do vzduchotěsných nádob. Tím se zvýší chuť, síla a jemnost.

Závěr

Odhalili jste tajemství dokonalé sklizně konopí! Pozorným sledováním zbarvení pestíku, vývoje trichomů a dalších kritických faktorů budete moci přesně načasovat sklizeň. Pokud budete mít k dispozici správné nástroje a trochu trpělivosti, vaše cesta k pěstování konopí bude úspěšná. Pamatujte, že umění sklízet je stejně tak o vědě jako o intuici. Pečujte tedy o své rostliny, zdokonalujte své dovednosti a vychutnávejte si odměnu za pečlivě načasovanou sklizeň konopí. Šťastné pěstování a sklizeň!

Logo exploze semínek Nuka

Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy si kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Můžete se podívat na semena od Nukaseeds.

Publikoval Blood

16/08/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů