29/01/2023

THC tablety – Co přesně jsou?

Pokud pro vás kouření nebo vapování konopí není vhodné, mohou být nejlepší alternativou tablety THC?

Logo Nuka Seeds seed bank

Tablety THC – navzdory stereotypům, které často považují uživatele konopí za líné nebo neambiciózní, mohou být ve skutečnosti docela vynalézaví. Uživatelé marihuany vyvinuli nespočet způsobů, jak si marihuanu užívat a těžit z jejích kanabinoidů, terpenů, flavonoidů a dalších sloučenin. Ačkoli je kouření nejznámějším způsobem užívání konopí, k dispozici jsou také vaping, tinktury, poživatiny, nápoje a přípravky pro lokální použití, které jsou poměrně oblíbené. Další možností, která je nyní k dispozici, jsou tablety THC. Ty jsou k dostání ve výdejnách léčebného konopí a marihuanové tablety si můžete vyrobit i doma.

Co jsou tablety THC?

Tablety THC

Komerční tablety THC jsou obvykle silným konopným extraktem v želatinové kapsli. Koncentrát se často mísí s rostlinným olejem, často s triglyceridem se středně dlouhým řetězcem z kokosového oleje. Protože THC není rozpustné ve vodě, smíchání extraktu s nějakým druhem tuku napomáhá vstřebávání kanabinoidu v trávicím systému. K dispozici jsou různé síly THC, včetně mikrodávek 2 mg, 10 mg, 25 mg a dokonce 100 mg v jedné kapsli. K dispozici jsou také varianty se specifickým poměrem THC a CBD.

Farmaceutické tablety THC, jako je dronabinol a jeho značkový protějšek marinol, jsou rovněž dostupné na lékařský předpis. Tyto drogy se však vyrábějí ze synteticky vyrobeného THC, nikoli přímo z rostliny konopí. Z tohoto důvodu postrádají výhody ostatních kanabinoidů a dalších sloučenin, které se nacházejí v celých rostlinných extraktech běžně používaných v jiných tabletách THC.

Kapsle a tablety THC

Výhody konopných tablet

Existuje mnoho důvodů, proč jsou tablety THC pro některé uživatele konopí dobrou volbou. Protože se kapsle s trávou nekouří, je jejich užívání bezpečnější. Ačkoli se zdá, že rizika kouření marihuany nejsou tak vysoká jako u kouření tabáku, kouření marihuany stále produkuje nezdravé chemické látky, včetně oxidu uhelnatého. Kapsle nebo tablety THC umožňují uživateli vyhnout se škodlivým látkám vznikajícím při kouření.

Díky absenci kouře jsou tablety nebo kapsle mnohem diskrétnějším způsobem užívání konopí. Tablety také nemají ostré aroma dobré trávy, což přispívá k jejich diskrétnosti.

Tablety THC mohou také zpřesnit dávkování. I když může být obtížné zjistit množství THC v domácím přípravku, většina komerčních variant byla připravena a laboratorně testována na sílu. Díky tomu lze snadno zjistit, kolik THC je konzumováno, což může být důležité pro pacienty s lékařskou marihuanou a osoby s nižší tolerancí.

THC v tabletách nebo kapslích také neobsahuje všechny přidané tuky a cukr, které se běžně vyskytují v mnoha konopných pochutinách. To může být velmi důležité pro diabetiky a lidi, kteří chtějí omezit příjem kalorií.

Nevýhody kapslí THC

Tablety THC mají samozřejmě také některé nevýhody. I ve státech, kde je povolena alespoň nějaká forma legálního konopí, je obtížné je sehnat. Online zdroje jsou téměř vždy nelegální a mohou obsahovat produkty pochybné kvality.

Pokud si nevyrobíte vlastní kapsle THC, mohou být poněkud drahé. Lahvička 20 tablet může snadno stát až 100 dolarů. Obecně jsou však poměrně silné a jejich účinky jsou dlouhodobé, takže k dosažení dobré terapeutické nebo rekreační dávky není třeba mnoho.

THC tablety peníze

Stejně jako konopné poživatiny mohou i konopné kapsle vydržet poměrně dlouho – od 45 minut do 2 hodin nebo i déle. Než pocítíte účinky tablet, vaše tělo přemění THC na jinou formu, tzv. 11-Hydroxy-THC. Opojení způsobené tímto kanabinoidem může být mnohem intenzivnější než kouření marihuany, takže si musíte dávat pozor, abyste si ho nevzali příliš mnoho.

Vyzkoušejte je

Pokud hledáte další způsob, jak si užít léčebné nebo rekreační účinky konopí, zvažte možnost vyzkoušet tablety THC. Koupit je nebo si je zkuste vyrobit doma.

Zůstaňte však v klidu, dokud nezjistíte, jak fungují. Tablety mohou být silné.

animované logo nukaseeds

Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy si kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Můžete se podívat na semena od Nukaseeds.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

29/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů