31/05/2021

Tipy pro pěstování samonakvétacích rostlin konopí

Jak pěstovat samonakvétací rostliny konopí?

Tipy pro pěstování samonakvétacích semen konopí

Samonakvétací odrůdy konopí jsou velmi specifické, takže není na škodu mít dostatek znalostí o tom, jak tyto odrůdy konopí pěstovat. Pokud jste začátečník a moc toho nevíte, připravili jsme pro vás několik užitečných rad a tipů, jak z těchto odrůd vytěžit maximum.

Klíčení

Klíčení samonakvétacích semen ganjaSamonakvétací odrůdy konopí jsou nejnáročnější přibližně v prvním měsíci růstu. Pokud v této fázi něco pokazíte, bude to mít velký vliv na celkový výnos. Po vyklíčení semen je vložte přímo do substrátu nebo média, ve kterém budou tyto rostliny růst po celý svůj život. Pro mnohé je nejvhodnější zasadit semena přímo do půdy. Přesazování může způsobit stres, který vede k zastavení rostliny v důležitých vegetačních týdnech.

Vegetativní fáze

Vegetativní fáze rostliny konopi

Některé modely jsou náchylné k přehnojení, proto buďte opatrní a nedávejte vyšší dávky, než doporučuje výrobce. Dbejte na to, abyste listy neodřezávali ani netrhali.

Fáze kvetení

fáze kvetení rostliny ganjaMěsíc po vyklíčení bychom měli pomalu vidět pohlaví, ale záleží především na popisu určité odrůdy. Většina odrůd automatů je feminizovaná, takže nemusíte identifikovat samčí rostliny. Zhruba v polovině kvetení (nebo i dříve) je dobré připravit plastový přístřešek (pokud nejsou ve skleníku). Pokud poupata zmoknou, mohou velmi rychle zplesnivět.

Vaše konopí je připraveno ke sklizni

Pak přichází oblíbené období, a to je sklizeň. Jak zjistíte, kdy sklízet rostliny konopí? Jakmile se barva tyčinek na šiškách změní na hnědou, můžete začít. Pokyny pro stanovení ideální doby si přečtěte zde.

Tokamak čeká jen na vás, až si vyzkoušíte své nové znalosti.

Publikoval Jan Veselý

31/05/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů