27/08/2021

Účinky konopí – co se vám může stát při užívání konopí?

Účinky konopí jsou různé. Co se s námi děje, když konzumujeme marihuanu, a jaké jsou účinky? Podívejte se na ni.

Jak dlouho trvají účinky konopí a jaké stavy můžete zažít?

nukaseeds-cannabis-smoke-effectPokud konopí neužíváte často nebo jste ho nikdy nevyzkoušeli, možná vás zajímá, jaký je jeho účinek a jak dlouho trvá. Možná si také myslíte, že tento stav je pro všechny stejný. But the opposite is true. Stejně jako se liší lidé, liší se od sebe i rostliny konopí.

Máme tím na mysli, že nikdy nebudou existovat dva lidé, kteří by po stejném množství jedné odrůdy konopí měli naprosto stejný stav.

Jaké reakce můžeme očekávat? A jaký stav to v nás vyvolá? Na tyto otázky odpovíme níže.

Jak dlouho trvá opojení po užití konopí?

Bohužel neexistuje odpověď, která by platila pro všechny uživatele. Naše těla jsou různá a každé z nich zpracovává chemické látky jiným způsobem. Záleží také na tom, jakou dávku jsme požili.

Dalo by se to odhadnout na hodiny po kouření, ale nedá se to přesně vyčíslit. U potravin je to trochu jiná doba a můžeme očekávat, že daný účinek bude trvat dvakrát déle.

Existují však určité faktory, které by nám mohly poskytnout trochu více specifičnosti ohledně „vysokého“ času.

Úroveň tolerance spotřebitele

nukaseeds-cannabis-joint-effect

Jedním z nejdůležitějších faktorů je individuální tolerance vůči THC obecně. Pokud jste začátečník, měli byste počítat s tím, že po požití průměrného konopí budete několik hodin mimo.

Denní nebo příležitostní uživatelé se budou lišit. I když si vezmou větší dávku než vy, budou zhulení přibližně stejně dlouho. To můžeme aplikovat i na poživatiny. Až na to, že čas bude zhruba dvakrát delší.

Způsoby konzumace konopí

účinky konopíV tomto případě nemusíme nutně srovnávat kouření s jídlem. Existují například různé druhy hulení, které na vás mohou mít různý vliv. Vezměte si například jointa a blunt. Ty mají často velmi rychlý nástup a účinky pak trvají 1-2 hodiny. Podle mnohých však blunt kope mnohem více, především kvůli velikosti a tabákovému obalu. Ale jinak je to v podstatě totéž.

Pak tu máme koncentráty. Jsme v jiné lize. Koncentráty obvykle obsahují nejméně 65 % THC. I když se používá malé množství koncentrátů, je to pořád nářez a je snadné to přehnat. Nástup je pak delší.

Pak jsou tu jedlé potraviny . Obvykle trvá nějakou dobu, než se dostaví požadovaný efekt, 40-120 minut, ale výsledek stojí za to. Minimální doba i pro zkušené kuřáky je pak 6 hodin. Začátečníci nebo příležitostní kuřáci to mohou pociťovat až 12 hodin.

Jaké opojení vás čeká?

účinky konopíJe na čase poukázat na různé stavy, když už víme, jak dlouho může tato zázračná rostlina v našem těle působit.
Následující terminologie obecně popisuje, jaké jsou zkušenosti s různými fázemi účinku. Nezohledňuje však účinky různých odrůd. U některých odrůd se například nevyskytuje sucho v ústech, hlad atd. To, zda je tento stav relaxační nebo motivující, závisí také na odrůdě.

Nabuzený

Mladý Snoop Dog sjetý marihuanou

Tento termín se vyskytuje u těch, kteří pijí alkohol. Nejste úplně střízliví, ale rozhodně máte vše pod kontrolou. Ale smysly se trochu zostřily. Hudba hraje lépe, jídlo chutná a slunce svítí o něco jasněji.

2. Vysoký

Zábavný joint s marihuanou

Stát je o něco silnější. Smějete se a chichotáte se maličkostem a všechno si užíváte. Máte chuť na jídlo, zejména na sladké. Také máte mnohem větší žízeň, protože se dostaví sucho v ústech.

3. Namol

Pokud vidíte typického usměvavého chlápka, který se válí na gauči a má červené oči, je pravděpodobně zhulený. Tento stav se obvykle připisuje indice, ale může souviset i s jiným vzorem, kterého jste měli příliš mnoho (i sativa). Je to poslední příjemná fáze. Jen pro ty, kteří si chtějí vyčistit mysl.

4. Pečené/zapékané

marihuana high seth rogen

Typické předávkování. V podstatě vás dostane z polohy vsedě do polohy vleže. V této fázi byste neměli pokračovat v konzumaci konopí a pokud jste v tomto stavu kvůli poživatinám, musíte je nechat vyprchat. Tato fáze je pro většinu uživatelů nepříjemná. Můžete mít „špatný trip“, jako je paranoia nebo pocit ohrožení, ale zůstaňte v klidu, konopí vám nemůže ublížit.

5. Přepáleny

Tohle je ten typ konce, kdy vlastně spíte.

Publikoval Jan Veselý

27/08/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů