28/01/2023

Vědecké poznatky o přípravě pokrmů Wake And Bake

Pokud jste někdy ráno konzumovali konopí, možná vás zajímá, co se skrývá za vědeckou metodou „wake and bake“.

Logo Nuka Seeds seed bank

Wake And Bake – Kouření marihuany brzy po probuzení.

Wake And Bake
Ženy se probouzejí a pečou.

Pokud jste někdy konzumovali konopí po ránu, možná vás zajímá, co se skrývá za vědeckou metodou„probuď a upeč„.

Zdá se, že se to tak děje vždycky. Budík vám brzy ráno zazvoní, aby vám připomněl, že venku je práce a nepříjemný šéf netrpělivě čeká, až vám udělá ze života peklo. Křičíte něco jako: „Ještě hodinu spánku!“ a pak se převalíte, abyste si nastavili budík. Ale pak ji uvidíte – plně naloženou misku vaší oblíbené odrůdy konopí.

A tak dřív než po čemkoli jiném sáhnete po kuřáckém přístroji, který trpělivě čeká na vašem nočním stolku, abyste se mohli pustit do nejposvátnějšího ranního rituálu: Wake And Bake. Najednou se ten zoufalý pohled na den nějak změnil. Myšlenka vstát z postele a dokonce si obléknout kalhoty se zdá být o něco méně odsouzená k zániku než před pouhými 30 vteřinami. Díky konopí je den příjemnější.

Pro někoho je chytání THC do hlavy stejně důležitou součástí vymetání pavučin z mozku jako několik šálků kávy. Ale co je to za schopnost, která dokáže člověka vytrhnout z ranní ospalosti a dát mu sílu vyrazit na cestu?

Světové hlavní město Wake And Bake

Ne každý konzument konopí se probudí a začne šlukovat. Podle celosvětového průzkumu o drogách z roku 2017 si však téměř 22 % kuřáků konopí ve Spojených státech skutečně šlukne během prvních deseti minut dne. Země svobody se tak dostala na první místo na světě v aktivitě „wake and bake“.

Ačkoli údaje nenabízejí vysvětlení tohoto jevu, existují určité spekulace. Důvodem je pravděpodobně skutečnost, že většina americké pracovní síly je nešťastná. Gallupův průzkum z minulého roku ukázal, že dvě třetiny zaměstnanců v celé zemi„nenávidí“ svou práci. Navíc více než polovina z nich necítí ke své práci žádný vztah.

Většina respondentů uvedla, že prostě dělají minimum, aby dostali výplatu. Ale ranní focení může vymazat část úzkosti spojené s nekonečnou prací. Pro některé je tato praxe dokonce pobídkou, která přispívá k superproduktivitě.

Wake and Bake – Věda

Wake and Bake - ranní káva s konopím.
Wake and Bake.

Stejně jako v případě všech věcí souvisejících s konopím existuje jen velmi málo vědeckých důkazů, které by podporovaly „Wake And Bake“. Všichni se však zřejmě shodují na tom, že konopí nás ráno sjede více než kdykoli jindy během dne. Na toto téma existuje mnoho teorií.

Někteří se domnívají, že intenzita není nic jiného než iluze – mozek ještě nefunguje na plný výkon, což vyvolává dojem intenzivnějšího bzučení. Existuje však logičtější důvod. Když kouříte konopí hned ráno, THC se dostane do vašeho vyčerpaného těla. Je to podobné, jako když káva reaguje jinak u lidí, kteří ji pijí ráno, než později během dne.

Ráno je tělo již několik hodin bez živin. Proto se THC zdá být silnější. Proč? Nic jiného, co by mohlo konkurovat kanabinoidům, zatím nebylo konzumováno. Přemýšlejte o tom v kontextu jiných drog. Pokud jsou tyto léky užívány nalačno, jsou účinnější než obvykle. Pokud jde o dosažení povznášejících účinků konopí wake and bake, věda spočívá ve stovkách složek obsažených v této odrůdě konopí.

Problémy se systémem Wake and Bake

Někteří odborníci na závislosti tvrdí, že probouzení a pečení je méně terapeutické a více problematické. V roce 2016 tým vědců zjistil, že užívání konopí po ránu může být známkou závislosti na konopí.

Studie, která byla publikována v časopise Addiction Research and Theory, naznačuje, že praxe probouzení a pečení se nijak neliší od ranního pití několika piv. Denní pití alkoholu je již dlouho spojováno s alkoholismem.

Celkově studie Wake and Bake zjistila, že každý, kdo kouří konopí před polednem, pravděpodobně trpí hlubšími problémy.

„Ranní uživatelé uváděli výrazně více problémů než ti, kteří ráno nekouřili, a ranní užívání představovalo významnou jedinečnou odchylku v problémech,“ uvádí se v abstraktu studie. Dále se v něm uvádí, že „ranní užívání konopí může znamenat závislost a zvýšený výskyt poruch souvisejících s konopím“.

animované logo nukaseeds

Pokud chcete vyzkoušet kvalitní semena konopí, podívejte se na naši nabídku.

Publikoval Blood

28/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů