27/02/2023

Výroba hašiše ze stonků konopí

Dnes vám však vysvětlíme, jak přeměnit odpad z hrnců na užitečný vedlejší produkt. Přesně tak – ukážeme vám, jak ze stonků vyrobit hašiš.

Každý má svůj oblíbený způsob konzumace konopí: surové květy, koncentráty, poživatiny. Něco, co však pravděpodobně není na seznamu většiny lidí, jsou stonky marihuany.

Dnes vám však vysvětlíme, jak přeměnit odpad z hrnců na užitečný vedlejší produkt. Přesně tak – ukážeme vám, jak ze stonků vyrobit hašiš.

Jak silné jsou stonky konopí?

Výroba hašiše z konopí - jak rozpoznat stonky konopí

Stonky obsahují jen velmi málo kanabinoidů ve srovnání s květy nebo listy rostliny, a proto je používáme k výrobě hašiše ze stonků namísto jejich kouření! I když potřebujete poměrně hodně materiálu, získáte alespoň malý zisk z něčeho, co byste jinak vyhodili.

Výroba stonkového hašiše

Výroba hašiše ze stonků konopí

Stonek je také mnohem hustší než květ nebo list, a proto hoří při vyšší teplotě a vytváří velmi štiplavý kouř. Z těchto důvodů je mnohem lepší naučit se vyrábět hašiš ze stonků. Při výrobě hašiše ze stonků si můžete vybrat nejméně ze čtyř různých metod, z nichž každá vyžaduje několik nástrojů a technik. Pojďme si každou z nich prozkoumat.

Metoda 1: Výroba hašišového oleje

Výroba hašišového oleje

První způsob výroby hašišového oleje ze stonků poskytuje nejčistší produkt.

Stonky jednoduše rozemelte na prášek pomocí elektrického mlýnku na bylinky nebo nůžek a poté je na 2 minuty namočte do 99% izopropylalkoholu. Poté alkohol jednoduše sceďte do mělké skleněné nádoby a nechte jej odpařit při pokojové teplotě v dobře větraném prostoru. Jakmile se alkohol odpaří, získáte koncentraci všech kanabinoidů, které byly ze stonku odstraněny, což je váš hašišový olej.

Metoda 2: Vytvoření bublinového hashe

Další metodou výroby hašiše ze stonků je technika bublinkového hašiše, která se vytváří pomocí ledové vodní lázně, která zmrazí trichomy a způsobí jejich odpadnutí ze stonků.

Nejprve potřebujete bublinkové sáčky, což jsou sáčky vyrobené z jemného síta. Vložte je do kbelíku a naplňte ledem, studenou vodou a nahrubo nasekaným stonkem. Nechte to asi 10 minut odstát, aby trichomy zmrzly, pak vodu 5 minut míchejte a poté první vrstvu sáčku spolu s ledem a stonkem vyjměte.

V další vrstvě se objeví jemné zachycení trichomů. Každá vrstva sáčku vám poskytne jemnější produkt – je jen na vás, zda je chcete všechny zkombinovat, nebo si smetanu z úrody schovat pro zvláštní příležitosti.

Metoda 3: Vytvoření Charas

Zatímco tradiční charas se sklízí ze živých rostlin, stonkový charas se samozřejmě sklízí ze zbytků stonku. Kromě toho je však technika ručního drhnutí rostliny a následného oškrabávání rukou od nasbírané dehtové pryskyřice stejná. A získáte stejné černé zlato, jaké se produkuje v podhůří Himálaje – i když mnohem méně.

Metoda 4: Příprava Kiefu

Ačkoli kief ze stonků není hašiš, přísně vzato, přesto se snadno vylučuje s konzumací surových stonků. Keif je sbírka volných chloupků před jejich slisováním do hašiše, takže má velmi podobný účinek.

Chcete-li vyrobit kief ze stonků, stačí, když budete sbírku stonků třít o čistý talíř a sbírat, co z nich odpadne. Až budete hotovi, seškrábněte papírem všechen prach, který se na talíři usadil; to je váš drahocenný kief. Z kifu si můžete také připravit konopný čaj.

Logo exploze semínek Nuka

Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy si kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Můžete se podívat na semena od Nukaseeds.

Publikoval Blood

27/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů