24/05/2023

Výroba konopného sýra

Tento inovativní výtvor, který kombinuje pikantní chuť sýra s uvolňujícími účinky konopí, jistě pozvedne váš kulinářský zážitek.

Úvod

Výroba konopného sýra - Oranžová šipka dolů

Díky legalizaci marihuany pro léčebné a rekreační účely v různých státech a zemích si v posledních letech získaly konopné pochutiny obrovskou popularitu. Jednou z takových pochoutek, která si získala srdce a chuťové buňky mnoha lidí, je konopný sýr. Tento inovativní výtvor, který kombinuje pikantní chuť sýra s uvolňujícími účinky konopí, jistě pozvedne váš kulinářský zážitek. V tomto komplexním průvodci vás naučíme, jak si vyrobit marihuanový sýr, a to krok za krokem.

Výroba konopného sýra

material a ingredience:

 1. 1 unce marihuany
 2. 1 šálek kvalitního olivového oleje
 3. Sýrové plátno
 4. Drtička
 5. Pánev na omáčku
 6. Skleněná nádoba s víkem
 7. 4 šálky mléka
 8. 2 šálky tučné smetany
 9. 1/4 šálku čerstvé citronové šťávy
 10. Sůl podle chuti
 11. Bylinky a koření podle chuti (nepovinné)

Krok 1: Dekarboxylace

Prvním krokem k výrobě konopného sýra je dekarboxylace konopí. Dekarboxylace ( celý článek ) je proces zahřívání marihuany za účelem aktivace jejích psychoaktivních vlastností. Při dekarboxylaci konopí postupujte podle následujících kroků:

Výroba konopného sýra - dekarboxylace konopí
 1. Předehřejte troubu na 115 °C (240 °F).
 2. Rozdrťte marihuanu na malé kousky rukama nebo mlýnkem.
 3. Konopí rovnoměrně rozprostřete na plech vyložený pergamenovým papírem.
 4. Konopí pečte 30-40 minut, občas promíchejte, aby se rovnoměrně prohřálo.
 5. Vyjměte konopí z trouby a nechte ho vychladnout. Konopí by mělo být suché a drobivé.

Krok 2: Nalévání olivového oleje

Nyní, když je konopí dekarboxylováno, je čas ho vyluhovat v olivovém oleji. Při přípravě olivového oleje infuzovaného konopím postupujte podle následujících kroků:

 1. Dekarboxylovanou marihuanu rozemelte mlýnkem na jemný prášek.
 2. V hrnci smíchejte konopný prášek a olivový olej. Směs zahřívejte na mírném ohni 2-3 hodiny a občas promíchejte. Dávejte pozor, aby se olej nezačal vařit, protože by došlo k degradaci kanabinoidů.
 3. Po 2-3 hodinách stáhněte hrnec z ohně a nechte ho vychladnout.
 4. Po vychladnutí přelijte olej přes plátýnko do skleněné nádoby a dbejte na to, abyste z něj vymačkali co nejvíce oleje. Zbytky pevné marihuany zlikvidujte.

Krok 3: Příprava tvarohu

Když máte připravený olivový olej s konopím, je čas na přípravu tvarohu. Při přípravě tvarohu postupujte podle následujících kroků:

 1. Ve velkém hrnci smíchejte mléko a hustou smetanu. Směs zahřívejte na mírném ohni za občasného míchání, dokud nedosáhne 88 °C (190 °F). Teplotu sledujte teploměrem.
 2. Jakmile mléčná směs dosáhne teploty 190 °F, přidejte čerstvou citronovou šťávu a snižte teplotu na minimum. Jemně míchejte několik minut, dokud se směs nezačne srážet. Sýřenina se oddělí od syrovátky a vytvoří malé hrudky.
 3. Odstavte hrnec z ohně a nechte tvaroh 5-10 minut odpočívat.

Krok 4: Odrůda a lisování tvarohu

Poté je třeba sýřeninu rozdělit a stlačit, aby sýr získal pevnou formu. Postupujte podle následujících kroků:

 1. Vyložte cedník dvojitou vrstvou plátna na sýr a umístěte jej nad velkou mísu.
 2. Sýřeninu nalijte do vyloženého cedníku a nechte syrovátku odtéct do mísy pod ním. Sýřeninu nechte 30 minut až hodinu odkapávat a občas ji promíchejte.
Logo exploze semínek Nuka

Pokud se rozhodnete vyrobit si vlastní konopný sýr, pěstování vlastních rostlin konopí je začátek, vždy také nakupujte kvalitní suroviny včetně čerstvých semen konopí. Semena můžete hledat u společnosti Nukaseeds.

Staňte se naším partnerem a získejte provizi za každé doporučení. Propracovaný systém partnerských provizí, rychlé výplaty a férové podmínky jen u nás.

Publikoval Blood

24/05/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů