05/02/2023

3 recepty na raw konopné smoothie

Podívejte se na tyto 3 recepty na konopné smoothie, které nabízejí zcela jiný soubor kanabinoidů a výhod surového konopí.

Recepty na raw konopné smoothie
Recept na raw konopné smoothie

Co je to smoothie

Smoothie je míchaný nápoj, jehož hlavní složkou je syrové ovoce nebo zelenina (případně jejich kombinace); dalšími možnými složkami jsou voda, led, mléčné výrobky (mléko nebo jogurt) a sladidla (zejména med). Toto tekuté ovocné pyré bez vlákniny, které již několik století konzumují obyvatelé Středomoří, ale ve Spojených státech se stalo běžným pokrmem až ve 20. století, je nyní tento nápoj oblíbený po celém světě a my vám přinášíme recept, jak si smoothie okořenit konopím, a výrazně tak zlepšit jeho výživovou hodnotu.

Raw konopí

Fyzické a duševní výhody spalovaného konopí nejsou v dnešní době pro většinu lidí žádným tajemstvím, zejména v legálních státech a v lékařské komunitě. Méně známé jsou však výhody surového konopí, které nabízí zcela jiný soubor kanabinoidů. Společnost Steep Hill Labs to níže stručně nastiňuje popisem tří forem konopí (surové, zahřívané a sušené) a jejich příslušné biologické dostupnosti kanabinoidů.

formy použití kanabinoidů - Recept na konopné smoothie
Tři formy konopí (surové, zahřáté a upravené) a jejich biologická dostupnost kanabinoidů

Ačkoli je lákavé diskutovat o tom, která forma je pro zdraví nejlepší, ve skutečnosti jde o srovnání jablek a pomerančů: každý kanabinoid má své vlastní jedinečné zdravotní účinky. Zanícení zastánci „léčby celou rostlinou“ nebo „efektu entourage“ (což znamená využití celé rostliny pro dosažení maximálních zdravotních účinků) se nemusí hádat se zastánci koncentrátů, protože jde o otázku biologické dostupnosti kanabinoidů v potravinách, zatímco koncentráty poskytují přístup ke kanabinoidům, které nejsou v surovém konopí přítomny.

Syrové konopí sice nenabízí charakteristické konopné opojení, ale to by nemělo znehodnotit pozoruhodný fyzický a duševní pocit z konopí jako potraviny bohaté na živiny – jak se říká, jezte dobře, ciťte se dobře. Cílem tohoto receptu je maximalizovat nutriční přínosy syrového konopí tím, že se upřednostňuje mixování před odšťavňováním, aby se zajistilo zachycení všech kanabinoidů (při odšťavňování se kanabinoidy uložené v rostlinné vláknině odstraňují). Pro první recept byly vybrány sladké brambory pro jejich vysoký obsah karotenoidů, které se přeměňují na vitamin A a jsou známy v boji proti řadě závažných onemocnění.

Pokud si nepěstujete vlastní rostliny, je bohužel těžké sehnat listy konopí. Místní dealer vám může pomoci sehnat listy, a to buď tak, že vám nabídne své vlastní, nebo vás zkontaktuje s pěstiteli, kteří mají listů dostatek. Tento sladký, silný nápoj je vhodný pro různé diety, včetně veganské, vegetariánské, paleo a raw. Udělejte svému zdraví službu a začněte míchat!

Recept na raw konopné smoothie : sladké brambory a hruškové smoothie

Smoothie ze syrových konopných listů, sladkých brambor a hrušek
Smoothie ze syrových konopných listů, sladkých brambor a hrušek

Složení:

  • Syrové listy konopí
  • Sladké brambory
  • hruška
  • Pomerančový džus

Instrukce:

  • Každou ingredienci smíchejte ve stejných částech a nakrájejte ji na kousky, které se dají rozmixovat.
  • Všechny ingredience rozmixujte do požadované konzistence a podle potřeby přidejte vodu.

Návrhy:

Pro zvýšení koncentrace živin můžete přidat mrkev, kapustu nebo červenou papriku, které jsou bohaté na karotenoidy.
Tyto složky jsou spíše zrnité. Chcete-li konzistenci zmírnit, můžete pomerančový džus nahradit mlékem (mléčným, sójovým, mandlovým, rýžovým nebo konopným).

2 další recepty na konopné koktejly ve videu

https://www.youtube.com/watch?v=cwfOrWMkgvo
2 další recepty na konopné koktejly ve videu

Líbí se vám tento recept na čerstvý raw konopný koktejl?

Podívejte se na další recepty z konopí :

Publikoval Sakul

05/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů