02/12/2022

9 známých mýtů o konopí

Konopí je v očích mnoha lidí stále jen ezoterickou bylinou. Běžně rozšířené mýty, které se o této rostlině tradují, brání lidem, aby jí správně porozuměli. V tomto článku se pokusíme vysvětlit 10 nejčastějších mýtů o konopí. Podíváme se jak na negativní mýty, tak na ty, které vykreslují konopí v příliš pozitivním světle.

Není zvláštní, že přirozeně se vyskytující rostlina vyvolala v lidské civilizaci obrovskou bouři?

Přestože několik zemí konopí do jisté míry legalizovalo a mnoho dalších o tom uvažuje, stále můžeme na internetu i jinde najít obskurní mýty, které se k této rostlině vážou. Mnohé z těchto mýtů jsou naprostým výsměchem moderní vědě a mnoho lidí je využívá k udržování drakonických zákonů o konopí.

Na druhou stranu existují také mýty, které konopí vykreslují v příliš pozitivním světle a hovoří o něm jako o zázračném všeléku bez jakýchkoli nevýhod. Tyto mýty však také poškozují obraz naší oblíbené rostliny.

Vysvětleme si 9 mýtů o marihuaně


Níže se podíváme na 9 nejčastějších mýtů o konopí. Ještě předtím však musíme vzít v úvahu zaujatost, která existuje na obou stranách barikády. Mnoho skupin bojujících proti konopí překrucuje realitu, ale stejně tak i skupiny podporující konopí. V našem článku budeme nestranní a budeme se zabývat nejčastějšími mýty o marihuaně bez ohledu na to, zda jsou pozitivní nebo negativní. Jinými slovy, pokusíme se do této problematiky vnést určitou transparentnost.

1. Užívání konopí vede k vyšší kriminalitě

Soudce s konopím
Soudce s konopím

Zákaz konopí znamená, že jeho používání, pěstování nebo prodej je trestný čin. Tato situace přirozeně vede k tomu, že se tato bylina objevuje především na černém trhu, a to i vedle mnohem tvrdších drog, jako je kokain a heroin. Zatímco tvrdší drogy jsou součástí násilí spojeného s gangy, samotné užívání konopí nevede ke zvýšení kriminality. To, co vede ke zvýšení kriminality, je její nelegální status.

Pokud však bude existovat legální trh s konopím, je možné udělit licenci a zdanit zisky z marihuanového trhu, čímž se odkloní peníze z černého trhu, což by teoreticky mělo vést ke snížení kriminality.

Nebylo prokázáno, že by kouření konopí zvyšovalo sklon ke kriminalitě.

2. Konopí je vstupní droga

Nebezpečné a návykové drogy a konopí.
Drogy

Tuto větu si všichni pamatujeme ze školních hodin proti drogám. Poznáte to, skupina lidí stojí před stovkami dětí a předává jim poselství, že „stačí jeden tah“. I když jsou jejich úmysly správné, lidé, kteří tyto akce pořádají, často házejí všechny drogy do jednoho pytle a vnucují myšlenku, že jakmile jednou vyzkoušíte jednu drogu, jste na cestě, na které musíte nevyhnutelně vyzkoušet všechny drogy, a to prostě není pravda.

Miliony uživatelů marihuany na celém světě si pravidelně užívají marihuanu, aniž by přemýšleli o vyzkoušení tvrdších drog. Mnoho uživatelů tvrdých drog navíc konopí nikdy nevyzkoušelo. Lidé se sklonem k závislosti mohou často skončit u marihuany jako náhražky alkoholu nebo jiných tvrdých drog, které jsou ve všech ohledech destruktivnější.

3. Marihuana je nebezpečná a návyková droga

Tvrzení, že konopí je vstupní drogou, je často založeno na argumentu, že konopí stejně jako tvrdé drogy vede uživatele k silné závislosti. Tvrzení, že marihuana je vstupní drogou, je často založeno na argumentu, že konopí, stejně jako tvrdé drogy, vede uživatele k silné závislosti. Toto tvrzení je směšné pro každého, kdo má zkušenosti se závislostí a vyzkoušel marihuanu. Konopí nezpůsobuje fyzickou závislost a u naprosté většiny lidí nezpůsobuje ani závislost psychickou. Abstinenční příznaky jsou velmi vzácné a objevují se pouze při extrémně dlouhodobém užívání.

4. Konopí nemůže být návykové

Ačkoli mnoho uživatelů konopí kouří, aniž by byli závislí, u některých lidí se může vyvinout závislost. Jak přesně je závislost definována (např. fyzická vs. psychická závislost) a o jaký stupeň závislosti se jedná, je složité téma. Ačkoli zastánci konopí často odmítají možnost, že by marihuana byla návyková, u některých lidí skutečně závislost vyvolává. V porovnání s jinými drogami je závislost na marihuaně nesrovnatelně snazší odbourat..

5. Konopím se můžete předávkovat

váha na konopí
Hmotnost Nukaseeds

V důsledku konzumace alkoholu, kokainu, heroinu a dalších drog přijde každoročně o život mnoho lidí. Na samotné užívání konopí však zatím nikdo nezemřel. A proč tomu tak je? Kanabinoidy, které jsou účinnými látkami konopí, totiž neinteragují s oblastí mozku, která je zodpovědná za dýchání.

Pokud jde o opiáty, k předávkování dochází při přetížení receptorů v oblastech odpovědných za dýchání. To vyvolává tlumivý účinek, který ovlivňuje naše dýchání a může vést ke smrti. Konopí nemůže vyvolat stejné účinky, a proto nejsou zaznamenána žádná úmrtí, která by byla způsobena samostatným užíváním konopí, a mnoho institucí se domnívá, že to ani není možné.

6. Uživatelé marihuany jsou líní

Uživatelé marihuany čelí mnoha stereotypům. Kromě nálepek jako „závislý“ nebo „feťák“ se často musí vyrovnávat s tím, že je společnost považuje za líné.

Mnoho úspěšných, aktivních a sportovně založených lidí však konopí užívá. Joe Rogan vybudoval podcastové impérium, když byl zhulený. Michael Phelps vyřadil konkurenci v plavání a zároveň si užíval účinky konopí. Tisíce úspěšných lidí na celém světě si užívají účinků konopí a jsou velmi aktivní. Lenost souvisí s motivací a nedávné studie ukázaly, že konopí nemá na motivaci negativní vliv..

7. Po užití konopí není kocovina

Uživatelé často uvádějí, že se ráno po kouření cítí vždy svěží a připravení k akci. Pokud však večer vykouříte velké množství marihuany, můžete se ráno probudit s určitým druhem kocoviny.

Marihuanovou kocovinu nelze srovnávat s alkoholovou kocovinou. Přesto může mít vliv na to, jak se budete druhý den cítit. Může způsobit letargii, zarudlé oči a bolesti hlavy. Pokud však užíváte konopí s mírou, můžete se ráno probudit svěží a připraveni k akci.

Pokud trpíte marihuanovou kocovinou, stejný lék funguje i na tento typ kocoviny. Napijte se vody, dejte si něco dobrého k jídlu a brzy se budete cítit lépe. Na rozdíl od alkoholové kocoviny však léčba konopné kocoviny trvá mnohem kratší dobu.

8. Konopí nemůže vyvolat abstinenční příznaky

Abstinenční příznaky marihuany
Abstinenční příznaky marihuany

Ačkoli by mnoho zkušených uživatelů marihuany rádo věřilo, že konopí nemůže způsobit abstinenční příznaky, opak je bohužel pravdou. Stejně jako u konopné kocoviny jsou i u konopí abstinenční příznaky skutečné.

Na rozdíl od kocoviny jsou však abstinenční příznaky marihuany relativně mírné, zejména ve srovnání s alkoholem a jinými drogami.

Pravidelní uživatelé, kteří přestanou konopí užívat, mohou po dobu několika týdnů pociťovat jeden nebo více z následujících příznaků. Příznaky se u jednotlivých osob liší:

  • Podrážděnost
  • Bolesti hlavy
  • Narušený spánek
  • Příznaky podobné chřipce
  • Pocity smutku a úzkosti

Tyto abstinenční příznaky naštěstí obvykle nejsou závažné a brzy vymizí. Pokud hledáte způsoby, jak tyto příznaky zmírnit, nejlepší radou je zůstat hydratovaní, zdravě jíst a cvičit.

9. Udržování kouře v plicích vás zkouří ještě více

konopný kouř v plicích
Konopný kouř v plicích

Začínající uživatelé marihuany se často chlubí tím, jak dlouho dokáží udržet kouř v plicích.

Jakmile přestane být užívání konopí novinkou, budou tito uživatelé uvolněnější a uvědomí si, že marihuanu si každý užívá po svém. Rychle si také uvědomí, že kouř nemusíte držet v plicích nesmyslně dlouho, protože to nezvyšuje sílu účinků.

Skutečnost je taková, že neexistují žádné vědecké důkazy, které by potvrzovaly, že delší setrvání kouře v plicích vede k vyšší absorpci THC. Dlouhodobé udržování kouře v plicích zvyšuje srdeční frekvenci a THC se rychleji dostává do mozku, což u mnoha lidí vede k subjektivnímu dojmu silnějšího opojení. Ve skutečnosti jde jen o rychlejší nástup účinků. Rychlejší posun mysli pak vede lidi k tomuto mylnému přesvědčení.

Veškeré THC obsažené v kouři přechází po vniknutí do plic okamžitě do krve. Pokud chcete intenzivnější účinky, vezměte si více konopí! Neztrácejte čas nácvikem toho, jak dlouho zadržíte dech. Pokud se ovšem neplánujete zúčastnit nějaké soutěže v potápění!

Zdroj – royalqueenseeds.com

animované logo nukaseeds
logo Nukaseeds

If you want to try quality cannabis seeds, take a look at our offer.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

02/12/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů