25/02/2023

Čištění bong : návod na čištění skleněného bongu

Udržovat bong v čistotě je mnohem jednodušší a levnější, než si myslíte. Podívejte se na tohoto průvodce čištěním skleněných bong.

skleněný bong

Čím častěji konopí konzumujete, tím důležitější je čištění bongu. Pryskyřice nejenže nepříjemně vypadá a voní, ale její dehtové sloučeniny obsahují také uhlík a karcinogenní látky, a pokud ji budete spalovat, může to mít řadu negativních zdravotních účinků. Pokud jste ochotni jednou za měsíc věnovat 5-10 minut, můžete svůj bong vyčistit tak, aby zářil. Pravidelné čištění značně usnadňuje život, ale i ty nejnevzhlednější kousky lze vyčistit pomocí jednoduchých nástrojů.

Odpovědi uživatelů bong na otázku -Čištění bong , jak to děláte?

Máš ho vyčistit? –Andrew Frost

„Ne, prostě ho vyhodím a koupím si nový.“ –Robert Weaver

„Naplňte plastový sáček lžící sodíku a dostatečným množstvím izopropylalkoholu, aby byl váš kousek zcela ponořen. Umístěte svůj kus do látky a ujistěte se, že je vnitřek naplněn tekutinou. Nechte jej alespoň 15 minut působit, protřepejte sáček a přesuňte směs trubičkou. Směs vyjměte, vyvařte ji a zbytky seškrábněte sponkou. Je důležité odstranit pryskyřici, protože je toxická.“ -Ben Craighton

„Odlakovač na nehty, který je 100% aceton…. A pro větší pohodlí doma ho projeďte myčkou nádobí. –Aris Butler

„91% isopropylalkohol a mořská sůl…. Funguje jakákoli kuchyňská sůl… Dokonce i cukr funguje, když ho potřebujete. –Rich Schmitz

„Jediné, co byste měli použít, je obilný líh, který se 100% odpaří.“ –Gerald Schoolnick

„Iso a mořská sůl, na závěr opláchněte trochou citronové šťávy, aby se leskly.“ –Chaz French

„Francouzská brandy a sůl, ale pak zubní pasta na leštění.“ –Courtney Kruk

Průvodce správným čištěním

Čištění bong – základna

Čištění bong - základna

 • Naplňte dýmku asi jedním šálkem alkoholu.
 • Přidejte 2-3 lžíce hrubozrnné soli.
 • Otvory v dýmce utěsněte rukama. K utěsnění otvorů použijte ruce a prsty. Bong musíte pevně uchopit, protože jej budete muset silně protřepat.
 • Protřepejte základnu bongu, abyste ji vydrhli solí. Alkohol uvolní pryskyřici a usnadní její odstranění. Sůl působí jako houba a setře zbytek pryskyřice tam, kam se nedostanete.
 • V případě obtížných nebo těžko odstranitelných skvrn namočte dýmku na několik hodin do alkoholu nebo čisticího prostředku.
 • Nakonec základnu bonga opláchněte horkou vodou s citronovou šťávou.

Čištění bong – díly

Čištění bong - díly
 • Oddělte od bongu všechny pohyblivé části. Správné čištění obvykle zahrnuje protřepávání a drhnutí, které může poškodit křehké skleněné části, pokud nejste opatrní.
 • Kousky opláchněte v horké vodě. Tím se uvolní větší kusy pryskyřice, které by mohly ucpat bong. Čím teplejší voda, tím lépe. Při menším, běžném čištění můžete bong jednoduše rychle opláchnout a pokračovat v dalším čištění.
 • Velké kusy pryskyřice odstraňte pomocí vatových tamponů nebo štětce. Pokud se snadno dostanete k velkým kusům dehtu nebo pryskyřice, stačí je jemným drhnutím odklepat. Pokud se některý kus vzpírá, nevadí. Nyní se chcete zbavit pouze velkých, snadno odstranitelných kusů. Menší kousky s odolnými, silnými skvrnami zmrazte na 30 minut. Tím se kousky pryskyřice uvolní a snáze se odstraní. Před zmrazením nezapomeňte části bonga vysušit.
 • Menší části vložte do uzavíratelných plastových sáčků. Ujistěte se, že dobře těsní. Sáček použijte k zachycení čisticí kapaliny, zatímco budete namáčet menší díly. I když můžete namočit obě části současně, nejbezpečnější je dát je do samostatných sáčků.
 • Plastové sáčky naplňte čisticím prostředkem (např. 90 % isopropylalkoholem). Najdete je v oddělení první pomoci v supermarketu nebo v lékárně. Ujistěte se, že jsou kousky zcela ponořeny v tekutině. Alkohol reaguje s dehtem a pryskyřicí a usnadňuje jejich odstranění.
 • Do sáčků přidejte asi 1-2 lžíce soli. Čím větší zrnka soli, tím lépe. Sůl se v alkoholu nerozpouští a používá se jako abrazivo. Když sáček se solí a alkoholem protřepete, sůl se dostane do zákoutí, kam jste se nedostali, a vydrhne je. Kousky v sáčcích protřepejte a snažte se, aby se sůl dostala pokud možno dovnitř.
 • Namočte části bonga na několik hodin a proces opakujte, abyste odstranili odolné skvrny. Pokud jsou některé části stále přilepené, stačí přidat kapku čerstvého alkoholu a nechat je několik hodin nasáknout.
 • Nakonec kousky bong opláchněte horkou vodou s citronovou šťávou.

A voilá, váš bong je čistý a připravený k akci.

Související články :

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Sakul

25/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů