08/09/2022

Co je dabing, jak ho provádět a jaké jsou jeho výhody?

Pokud jste milovníky konopného extraktu, máme pro vás několik informací o dabingu, což je v podstatě vaporizace konopného extraktu zvaného BHO, vosk, shatter nebo budder.

Pokud se alespoň trochu pohybujete ve světě konopí, pravděpodobně jste už slyšeli o dabingu. Jedná se o velmi účinný způsob užívání konopí prostřednictvím vaporizace. Ke konzumaci se používá speciální tzv. dabing rig.

Díky dabingu můžeme používat konopné koncentráty, jako je olej, vosk, budder a shatter. Tyto látky vložíte do dabovacího zařízení, které se zahřeje tryskovým zapalovačem a změní se v páru, kterou ihned vdechujete. V podstatě se jedná o vaporizaci, ale vzhled se na první pohled velmi liší od tradičního vaporizéru.

Jaký je rozdíl mezi klasickým kouřením konopí a dabingem?

kouření vs. dabing

Největší rozdíl mezi těmito způsoby užívání marihuany je v čistotě. Ani ty nejlepší modely vypěstované těmi nejlepšími pěstiteli nedosahují koncentrace kanabinoidů vyšší než 35 %. Kromě toho květiny obsahují chlorofyl a další látky, které nemají žádnou přidanou hodnotu a jsou škodlivé i pro vaše plíce, protože při spalování uvolňují nežádoucí látky do plic.

Dabing je v tomto ohledu poměrně výhodný. Nedochází ke spalování, takže se žádné látky v rostlinném materiálu nerozkládají a plíce nejsou tak poškozeny. Dabing sám o sobě také představuje určitá rizika, ale ta jsou ve většině případů spojena se způsobem výroby koncentrátů.

Extrakce kanabinoidů pomocí butanu a CO2

mísa koncentrátu

Výroba pomocí butanu se dnes již příliš nepoužívá, protože se jedná o zastaralou metodu. Tuto metodu používají hlavně ti, kteří si vyrábějí vlastní koncentráty doma. Problémem extrakce butanem je, že v konečném produktu zůstává malé množství butanu. I malé množství může způsobit zdravotní problémy, protože butan je hořlavý a značně toxický.

Extrakce CO2 je mnohem lepší. Je mnohem čistší, výsledný produkt je kvalitnější a je ho mnohem více. Extrakce se provádí tak, že se do rostlinného materiálu pumpuje CO2 pod vysokým tlakem a díky vysokému tlaku se stává kapalným. Po dokončení extrakce se CO2 vrátí do plynného stavu a poté se odpaří. Díky absenci rozpouštědla je konečný produkt velmi čistý.

Existují i jiné typy extrakce kanabinoidů, například lisování nebo metoda s žehličkou na vlasy. Tyto metody jsou buď drahé (lisování), nebo mají nízkou výtěžnost (žehlička na vlasy).

Jak se dabing provádí?

Zapálení dabingové soupravy

Při dabingu se používají tyto typy extraktů: budder, vosk, shatter nebo Bee Honey Oil. Všechny tyto typy koncentrátů obsahují vysoké množství účinných látek (THC a CBD) a terpenů.

Při správné extrakci získáte produkt, který ztělesňuje všechny vlastnosti konopného kmene (chuť, aroma, účinek). Koncentrace těchto látek je vysoká, přibližně 80 %.

Ke konzumaci používáme dabovací zařízení, které je obdobou vodovodní trubky. Místo běžného kotlíku použijete hřebík.

Hřebík se zahřívá zapalovačem. Poté uživatel napíchne rostlinný materiál na malou jehlu a přejede s ním přes okraj horkého zařízení. Zahřátá forma koncentrátu se pak inhaluje v klasické formě.

Při této metodě se koncentrát přímo nespaluje, ale odpařuje, takže je v podstatě zdravotně nezávadný, i když takto vzniklé páry jsou v plicích velmi „těžké“.

Jaké jsou výhody dabingu?

dabovací hřebík s koncentrátem

Je pravda, že dabing nemusí nutně vyhovovat každému, ale na druhou stranu při správném používání se projeví několik výhod.

Potence

Dostanete do sebe obrovské množství THC. Množství účinných kanabinoidů může dosahovat až 90 % , takže dávkujte s respektem a opatrně. Mějte na paměti, že ani při velkém předávkování vám nehrozí žádné nebezpečí, ale mohlo by to být velmi nepříjemné. V případě výtažků CBD nehrozí žádné riziko předávkování.

Chuť

Koncentráty mají díky kvalitní extrakci vysoký obsah terpenů. Tím získáte téměř celý chuťový profil rostliny.

Čistota

Výtažky jsou díky správnému výrobnímu procesu extrémně čisté a nejsou škodlivé pro vaše plíce. Nedochází ke spálení rostlinného materiálu jako při kouření a nedochází ke znehodnocení produktu.

Rychlý nástup účinku

Pokud používáte kanabinoidy k léčbě nebo jen chcete, aby se účinek dostavil rychle, máte vyhráno. Při konzumaci metodou dabingu je požadovaný účinek téměř okamžitý.

Pokud máte problémy se srdcem, může být dabing nepříjemný a někdy i riskantní, proto buďte velmi opatrní nebo se poraďte s lékařem.

Pokud se vám článek líbí, můžete se podívat i na další materiály o extraktech, například Life Resin nebo Phoenix Tears.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Jan Veselý

08/09/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů