14/10/2022

Co je to odrůda konopí Indika?

V tomto krátkém článku se budeme věnovat uákladní informacím o konopí Indica a čím jsou rostliny indici výjmečné.

Odrůdu konopí Indica zná téměř každý pěstitel marihuany na světě. Vzhledem k tomu, že jsme jich právě několik uvedli do naší nabídky, v čele s fotoperiodickou odrůdou Polaris a samonakvétací odrůdou Automaton, bylo by dobré se s tímto typem genetiky trochu seznámit..

Cannabis Indica – vzhled

Typickým příkladem odrůdy Indica je její bujná struktura a silný stonek. Samotná rostlina je obvykle méně než dva metry vysoká. Listy jsou obvykle v tmavě zelených odstínech. V některých případech jsou listy namodralé až černozelené a krátké s širšími čepelemi.

Odrůdy Indica mají tendenci se více větvit a, jak již bylo zmíněno, struktura rostliny připomíná spíše keř než strom. Šišky odrůdy Indica jsou hustší a hůře se na ně dívá než na šišky odrůdy Sativa.

Vegetativní a kvetoucí cyklus odrůdy konopí Indica

konopí-indika-vegetativní

Stejně jako u jiných genetických druhů existují dvě fáze – fáze vegetace a fáze kvetení. Vegetativní fáze se často označuje jako fáze růstu. V této fázi se větvení/listování zvětšuje a zhoustne. Indica vyžaduje vyšší vlhkost během růstové fáze a obvykle roste intenzivněji než sativa. Indica je odolnější vůči chorobám a plísním.

Během fáze kvetení se zdá, že se růst jako takový zastavil, ale pravdou je, že rostlina přesouvá svou energii do reprodukčních částí. Ve fázi kvetení jsou rostliny indica také odolnější vůči plísním a optimální relativní vlhkost je o 5-10 % vyšší než u sativy.

V obou fázích vyžadují odrůdy indica obvykle více hnojiv.

Běžné účinky a vlastnosti odrůdy konopí Indica

Správný květ indického kmene konopí

Většina indických odrůd je bohatým zdrojem kanabinoidů THC, CBD a CBN. Sativy obvykle produkují velké množství THC, zatímco indiky mají kvalitní zastoupení všech tří složek. Samotný účinek je spíše stoned (fyzické opojení, relaxace, omámení). Sativy jsou spíše klasické High. Není to tak, že by Indica nebyla psychoaktivní, ale spíše více ovlivňuje samotné tělo. Indica má komplexní účinek, ale ten fyzický většina z nás vnímá více než ten psychický, takže je tak trochu přehlížen.

Odrůdy konopí Indica se pěstují především pro své léčivé a psychoaktivní vlastnosti a mezi léčivými odrůdami konopí mají největší zastoupení.

Líbí se vám vlastnosti Indica? Pokud ano, doporučujeme vyzkoušet Polaris nebo Automaton odrůda, které si vás jistě získají svými skvělými účinky, krásou a chutí. A pokud hledáte přesnou lékařskou indiku s vyšším obsahem CBD, zkuste třeba Kleopatra.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Jan Veselý

14/10/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů