16/11/2021

Co může ovlivnit venkovní sklizeň konopí?

Všichni milují období sklizně konopí. Chcete-li vidět konečný produkt své práce. Co může ovlivnit váš venkovní výnos ?

Tentokrát se budeme zabývat pěstováním venku. Vše začíná výběrem a následnou pečlivou výsadbou semen. Při pěstování venku máme sice menší kontrolu nad výsledkem, ale obejdeme problémy spojené s pěstováním v interiéru a v neposlední řadě je tento způsob pěstování ekonomičtější a obvykle šetrnější k životnímu prostředí.. Při pěstování venku, včetně pěstování ve sklenících, je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Všude se vyskytují nástrahy. Ať už jde o škůdce, špatné počasí nebo zvědavé sousedy.

Sklizeň konopí – najděte správný okamžik a hlídejte rostliny

pupeny ganja připravené ke sklizni

Doba kvetení konopí, kterou potřebují, závisí na genetice.

Sativy potřebují dlouhé a teplé léto, aby dosáhly svého maximálního potenciálu, zatímco indicy jsou zvyklé na teploty o několik stupňů nižší. Klasické venkovní odrůdy feminizovaného konopí jsou připraveny ke sklizni od začátku září do konce října. To platí pro severní polokouli. Záleží na odrůdě konopí, kterou pěstujete, na půdě, počasí atd.

Čas sklizně poznáte podle pestíků a trichomů. Pestíky musí být alespoň z 50 % tmavé. Pokud jsou některé z nich stočené, můžete začít sklízet. Nejpřesnější způsob je však podle barvy trichomů. Pokud jsou trichomy pod mikroskopem ze 70 % jantarové, je nejlepší čas na sklizeň s co největším výnosem THC a CBD.

Počasí má na rostliny konopí velký vliv

mrazem omrzlé pupeny konopí

Je nad slunce jasné, že se počasí od jara do konce léta změní. Nemůžeme počítat s jasnou slunečnou oblohou s občasným deštěm a optimální vlhkostí vzduchu. Raději počítejte s tím, že počasí nebude vždy podle vašich představ. Mluvíme především o průtržích mračen a kolísání teplot ve fázi květu.

Tyto klimatické změny mohou ve finále hrát důležitou roli. Mohly by dokonce ohrozit vaši úrodu, ale to se nestane, pokud jste zkušení a připravení činit důležitá rozhodnutí týkající se vašich rostlin konopí.

Příprava místa a nástrojů pro sklizeň konopí

pěkné venkovní rostliny ganja

Už víte, kde se bude vaše konopí sušit. Nejste si jisti? Pak vyhledejte tmavé místo s teplotou 15-20 °C a relativní vlhkostí 50-65 % s prouděním čerstvého vzduchu. Jen upozorňujeme, že tyto hodnoty jsou považovány za ideální. Pokud jich nedosáhnete s absolutní přesností, není to takový problém. V oblastech s vyšší relativní vlhkostí zkontrolujte ganju v místech, kde se poupata dotýkají stonku. To jsou místa, kde je napadení plísněmi nejpravděpodobnější. Extrémní sucho, horko nebo nedostatek denního světla mohou negativně ovlivnit chuť a celkovou kvalitu úrody.

Sklizeň konopí – a je to tady!!!

A je to tady! Den D. Doporučujeme, aby se veškerá sklizeň prováděla ráno. Teplo a sluneční záření by mohly způsobit degradaci THC během sklizně. Buďte rychlí, ale opatrní

palice marihuany připravené ke sklizni

Při řezání se dobře dívejte. Každou větvičku si prohlédněte zvlášť. Hledejte zejména známky výskytu škůdců a plísní. Většinu z nich poznáte podle listů. Pokud jsou některé z nich šedé, hnědé nebo dokonce zvadlé, rychle se jich zbavte. Takto pečlivě prohlédneme každou část. Máte-li podezření na plíseň, okamžitě postiženou část odstraňte, oddělte nebo spalte. Vždy používejte čisté nástroje. Pokud jsou nůžky silně zanesené, můžete je vyčistit rostlinným olejem a následně mýdlem.

Publikoval Jan Veselý

16/11/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů