14/02/2023

Jak naklíčit semena konopí : návod

Klíčem k budoucímu pěstitelskému úspěchu je naučit se klíčit semena konopí.

Jak klíčit semena konopí

V článku se dozvíte, Jak naklíčit semena konopí, vše začíná u semínka. Naučit se klíčit semena konopí je základem budoucího pěstitelského úspěchu. Správné klíčení semen vás nasměruje na cestu ke zdravým rostlinám a bohaté úrodě. Chcete-li se však naučit správně klíčit semena konopí, je třeba zvážit několik věcí.

Výběr semen konopí

Jak klíčit semena konopí

Nejprve se musíte rozhodnout, jaká semena konopí budete pěstovat, podívejte se na naše modely semen konopí, máme jak feminizované: Megaton, Paradox, Polaris, tak i samonakvétací: Automaton, Babayaga, Banshee, Tokamak, Cleopatra CBD variety.

Začátečníci by měli začít s konopím s převahou indiky, které je malá s krátkou dobu kvetení.

Rostliny konopí s převahou sativy mají tendenci se více šířit a mají delší dobu kvetení. Pokud byla vaše semena dlouho skladována, podívejte se na tyto tipy pro klíčení starých semen.

Jak kličit semena konopí ?

sázení semen do řádku
jak klíčit semena konopí

Někteří lidé volí pro klíčení semen metodu vlhké papírové utěrky, my však doporučujeme vysévat semena přímo do média, ve kterém je plánujete pěstovat. Tím snížíte stres, který semena pocítí při přesazování, a zajistíte si mladou rostlinu ve zvolené směsi.

Vlhký papírový ručník

Semínka položte na talíř mezi dvě navlhčené papírové utěrky. Přikryjte je talířem a během několika dní byste měli vidět, jak semena praskají a objevuje se kořen. Okamžitě a opatrně (pomocí pinzety) umístěte semena do pěstebního média kořenem dolů a zalijte je.

Na použití vlhké papírové utěrky není nic špatného, pokud se k vznikajícímu kůlovému kořenu chováte šetrně a nenecháte ho před výsadbou příliš dlouho růst. Podle našeho názoru byste měli rostlinu jednoduše umístit do vlastního substrátu, abyste snížili pravděpodobnost poškození křehkých mladých kořenů a výhonků.

Přímo do média

Do předem navlhčeného pěstebního média udělejte otvor. Semena vhoďte asi čtvrt až půl centimetru hluboko. Přikryjte semínka dalším pěstebním substrátem a jemně je zpevněte.

Pro úspěšné klíčení je důležité nesázet příliš hluboko a udržovat substrát vlhký a teplý. Průhledná plastová fólie umístěná na vrcholu nádoby pomáhá udržovat vlhkost. Úspěch zvýší také vyhřívací podložka pod plastovou vaničkou.

Péče o sazenice

Jak klíčit semena konopí

Během několika dní by měl z vrcholu média vyrůst malý zelený výhonek. Sazenici ihned umístěte do vhodného osvětlení. Pro nejrychlejší růst je ideální halogenidové osvětlení (MH), ale dobře funguje i zářivkové osvětlení nebo osvětlení pomocí světelných diod (LED), které nevytváří tolik tepla.

Ať už zvolíte jakékoliv osvětlení, vždy pamatujte na to, abyste světlo nedrželi příliš vysoko nad sazenicí, protože by se pak sazenička natahovala, aby dosáhla na světlo, a vaše mladá rostlina by vypadala dlouze a líně. Použijte časovač, abyste se ujistili, že světlo svítí alespoň 18 hodin denně. Naučit se klíčit semínka konopí znamená také správně pečovat o vznikající sazenice.

Pro sledování těchto faktorů používejte teploměr/hygrometr. Jak se rostlina přizpůsobuje novému prostředí, uvidíte, že nové listy vyrůstají dále. Vaše rostliny jsou nyní ve vegetační fázi růstu.

Na závěr – Jak klíčit semena konopí

Nyní, když víte, jak naklíčit semena konopí, jste připraveni zahájit proces pěstování vlastní trávy. Jen nezapomeňte rostlinám poskytnout světlo, potravu a vodu, když je potřebují, a udržovat prostředí v přijatelných hodnotách teploty a vlhkosti. Jednoduchým dodržováním správných parametrů se vyhnete mnoha problémům.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

14/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů