09/09/2022

Jak poznat kvalitní semena konopí.

Jak poznáte, že máte kvalitní semena marihuany? I když osud těchto malých semínek konopí bude nakonec záviset na genetice a správná péče jim pomůže naplno rozvinout jejich potenciál, existuje několik znaků, které vám mohou napovědět, zda máte kvalitní semínka marihuany.

8 znaků kvalitních semen marihuany

Vážení konopných semínek

#1 Hmotnost

Hmotnost jde často ruku v ruce s velikostí, ale těžší semena jsou obecně kvalitnější než lehčí.

různé barvy semen konopí

#2 Barva

Přestože ne všechna semena konopí mají stejnou barvu, existují určité společné rysy. Zdravá, životaschopná semena mají světle až tmavě hnědou barvu. Světle zelená nebo dokonce bělavá semena jsou nedostatečně vyvinutá a měla by být vyřazena. Zdravé semeno má na krunýři žíhaný nebo želvovinový vzor.

#3 skladování

skladování semen v Norsku

Semena konopí by měla být skladována v těsně uzavřených nádobách na tmavém, chladném a suchém místě, aby nedošlo k poškození sluncem, kritickému vysušení nebo vzniku plísní.

Ačkoli konopná semena mohou být v některých případech životaschopná i více než 5 let, nejlepší semena z hlediska klíčivosti nejsou starší než 18 měsíců.

Skladování v mrazničce může výrazně prodloužit životnost semen konopí, ale musíme zajistit, aby se v nádobě se semeny nemohla srážet vlhkost, k čemuž nám mohou pomoci vakuové nádoby. Podmínky musí být stabilní, takže často používaná mraznička není vhodná.

Můžete si také přečíst celý článek o skladování semen konopí.

#4 test ve vodě

Kvalitní konopná semínka ve sklenici vody.

Konopná semínka vložte do sklenice s vlažnou vodou a nechte je asi půl hodiny odstát. Po této době se zdravá semena potopí a ta „špatná“ zůstanou plavat. Namočení semen umožní, aby vlhkost prošla ochrannou membránou a dala semenu signál, že je čas růst.

Tato zkouška se nesmí provádět, pokud je záměrem semena skladovat.

Můžete si také přečíst celý článek o klíčení

#5 Velikost

Semena konopí uchovávejte ve vlhkém prostředí.

Největší semena daného druhu mají obecně v sobě uloženo více energie a mají větší potenciál dozrát v produktivní rostlinu konopí. Všimněte si, že odrůdy indica mají tendenci produkovat větší semena než odrůdy sativa, proto se ujistěte, že porovnáváte semena konopí stejné odrůdy.

#6 Obal

Kvalitní semena marihuany mají voskový ochranný povlak. Semena, která vypadají matně, pravděpodobně nejsou tak životaschopná a měli byste se jim vyhnout.

#7 Tvar

Kvalitní konopné semínko má tvar slzy. Plochá nebo deformovaná semena mají menší šanci vyklíčit v kvalitní rostliny konopí.

#8 Textura

Kvalitní semeno marihuany bude pevné. Semena konopí by měla mít tvrdý obal, který chrání život uvnitř. Semena, která jsou měkká, poddajná nebo křehká, pravděpodobně nevyklíčí.

animované logo nukaseeds

Pokud chcete vyzkoušet kvalitní semena konopí, podívejte se na naši nabídku.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

09/09/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů