11/03/2023

Konopné kořeny? snadné recepty, které můžete vyzkoušet ještě dnes!

Bylo prokázáno, že kořeny konopí mají nesmírnou léčivou hodnotu a řadu jedinečných využití.

Bylo prokázáno, že kořeny konopí mají nesmírnou léčivou hodnotu a řadu jedinečných využití. V tomto článku se dozvíte, co se skrývá pod zelenými stonky: od mnoha zdravotních výhod konopných kořenů až po snadné způsoby, jak je začlenit do každodenního života pomocí několika jednoduchých receptů.

Historie: kořeny konopí jako starobylý a účinný lék

Protože kořeny konopí obsahují mnoho kanabinoidů, o nichž je známo, že jsou spojeny s úlevou od bolesti, byly kořeny konopí v mnoha kulturách po tisíce let běžným zdrojem léčby bolesti.

Historie: kořeny konopí jako starobylý a účinný lék

Nejstarší známá zmínka o kořenech konopí jako formě léčby pochází z doby kolem roku 2700 př. n. l. z klasického díla Herbal Medicine. Zde se uvádí, že se kořeny konopí rozemlely na pastu a používaly se k hojení zlomených kostí a zmírnění bolesti. Plinius Starší z Římské říše ve svém díle Naturalis Historia z roku 77 n. l. píše o kouzlu konopných kořenů a uvádí, že se kořeny vařily ve vodě a používaly k léčbě dny, artritidy, bolesti kloubů, akutních bolestí a dokonce i krvácení během těhotenství. Používání kořenů konopí a konopí jako léčebného mechanismu bylo také zcela běžné v Číně od rané doby bronzové, v Evropě po staletí, počínaje starými Řeky, kteří byli velkými příznivci kořenů, a v ve zbytku světa dosáhla největší popularity v 17. až 19. století.

Léčivá hodnota kořenů konopí

Kořeny konopí jsou prekurzorem pro vznik THC v rostlině konopí. Kořeny konopí obsahují mnoho surových kanabinoidů, které se v květech konopí nevyskytují a které mohou mít další zdraví prospěšné účinky. Výtažky z konopných kořenů obsahují také CBD, o němž je známo, že má mnoho léčivých vlastností. Konopné kořeny obsahují také živiny, které mají protizánětlivé, protirakovinné a protizánětlivé účinky, a jsou bohaté na cholin, živinu, která podporuje metabolismus a je prospěšná zejména pro zdraví jater. Konopné kořeny konzumované jako nápoj, jídlo nebo pasta se používají jako pomoc při menstruačních křečích a poporodním krvácení. Kořeny konopí mají také protizánětlivé účinky a mohou pomoci při kožních problémech, jako jsou vyrážky, dermatitida a akné, a také při tělesných potížích, jako je celková bolest, dna a artritida.

Léčba rakoviny

V nedávných studiích byly kořeny konopí spojeny s jevem známým jako apoptóza, kdy rakovinné buňky přestanou růst. V laboratorní studii o rakovině tlustého střeva provedené na Penn State University vědci zjistili, že kanabinoidy v kořenech konopí vyvolávají apoptózu, která účinně zastavuje další růst rakovinných buněk v tlustém střevě. Tato souvislost mezi kanabinoidy a rakovinou tlustého střeva je prvním krokem k otevření nového výzkumu zaměřeného na využití vlastností konopí, konopných kořenů a kanabinoidů, který by pomohl najít lék na všechny druhy rakoviny. Kořeny konopí obsahují také pentacyklické triterpenové ketony, což jsou molekuly rozpustné v tucích, které jsou spojovány s podporou apoptózy.

Můžete si také přečíst celý článek o léčbě rakoviny

Způsoby využití kořenů konopí pro vaše zdraví

Konopné kořeny jsou z velké části nevyužitým zdrojem pro různá využití, od úlevy od bolesti a stresu až po potenciální podporu výzkumu rakoviny. Ve zbytku tohoto článku jsou popsány různé způsoby, jak lze konopné kořeny využít ke zlepšení vlastního zdraví a pohody.

Čaj s kořenem konopí

Čaj s kořenem konopí

Z kořenů konopí lze připravit čaje, které tyto živiny přenášejí přímo do těla. Vařením konopných kořenů se získá čaj hořké chuti. Chuť čaje můžete vylepšit použitím oleje, mléka nebo jakéhokoli sirupu, který chuť podpoří. Přidání oleje nebo mléka – obojí obsahuje mastné kyseliny – totiž pomůže uvolnit terpeny a kanabinoidy zachycené v kořenech, což vám přinese další výhody. Kořeny můžete také rozemlít na prášek a přidat ho do jakéhokoli jiného druhu horkého nápoje.

Jak připravit čaj z kořene konopí?

Závěr – užívejte konopí odshora dolů!

Je zřejmé, že kořeny konopí jsou nejen důležité pro zajištění zdravé úrody květů vašich rostlin, ale samy o sobě jsou neuvěřitelně bohaté na živiny a léčivé vlastnosti, které jsou pro nás tak prospěšné. Využít můžete prakticky všechny aspekty rostliny konopí, proto při příští sklizni přemýšlejte o tom, zda se nezbavit kořenů – vraťte se k tomuto článku pro několik skvělých nápadů!

Logo exploze semínek Nuka

Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy si kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Můžete se podívat na semena od Nukaseeds.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

11/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů