12/02/2022

Pěstování konopí ze semen nebo klonů?

K pěstování konopí můžete použít semena nebo klony. Co je lepší pro pěstitele a uživatele marihuany? Podívejme se na některé výhody a nevýhody.

Také jste předtím, než jste začali pěstovat konopí, přemýšleli, zda zvolit klony nebo semena? Semena konopí jsou snadno dostupná a máte široký výběr. Klony z jednémateřské rostliny budou téměř identické, a pokud si klony připravíte předem, ušetříte čas.

Výhody pěstování marihuany ze semen

Jsou snadno dostupné

Pokud nemáte přítele chovatele, můžete si semena konopí objednat přes internet nebo v obchodech se semeny. Existují osvědčené banky semen, jako je například Nukaseeds, kde si můžete zakoupit nejkvalitnější semena, která k vám domů dorazí během několika dní. Můžete si je objednat i do zemí EU, kde pěstování ještě není legální, ale ve formě suvenýrů.

Feminizovaná semena konopí

Jedná se o samičí geneticky modifikovaná semena. U feminizovaných semen marihuany máte 99 % šanci, že z každého konopného semínka vyroste pouze samičí rostlina. To je výhoda oproti klonům, u nichž je pravděpodobnější, že budou trpět hermafroditismem, který může u mateřské rostliny nastat po vystavení stresu.

Jsou odolnější

Rostliny marihuany jsou odolnější vůči chorobám a škůdcům. A nehrozí, že si se semeny přinesete domů škůdce nebo nemoci.

Jaké jsou nevýhody pěstování konopí ze semen?

Klíčivost všech semen konopí není 100%.

Již víme, že99 % feminizovaných semen vyklíčí v samičí rostliny konopí, ale nesmíme zapomínat, žeto nezaručuje, že semena marihuany vůbec vyklíčí. To, že některá semena nevyklíčí, se prostě někdy stane. Proto je dobré tomu předcházet, například nákupemkvalitních semen z prestižní semenné banky, jako je například Nukaseeds, kde je minimální pravděpodobnost, že vaše konopná semínkanevyklíčí.

Delší doba pěstování konopí

Pokud se rozhodneme pro pěstování ze semen, musíme počkat, nežsemena vyklíčí, což trvá několik dní. Poté trvá až 14 dní, než klíčky dorostou do velikosti průměrného klonu. Čas, který ztratíte, je asi tři týdny. Pěstitelé v interiérech řeší tento problém menšími pěstebními boxy, do kterých rostliny umisťují.

Výhody pěstování konopí z klonů

Víme, co budeme pěstovat

Pokudmáte vlastní vybranou a otestovanou mateční rostlinu, kterou jste nijak nestresovali, můžete si být jisti, že jejíklony budou mít stejný vzhled, chuť, sílu i pohlaví. Perfektně udržované matečné rostliny degradují velmi pomalu, v průběhu let. Mnozí pěstitelé však stříhají příliš často a nedokážou předcházet stresovým faktorům po tak dlouhou dobu.

Šetří nám čas

Řízky konopí nám mohou ušetřit dva až čtyři týdny pěstování, což je významná výhoda zejména pro komerční indoor pěstitele. Tato výhoda oproti semenům logicky neplatí, pokud máte vlastní klony, které musíte někde zakořenit, a potřebujete také více místa pro matku, protože sazenice můžete připravit ze semen i tak.

Jaké jsou nevýhody pěstování marihuany z klonu?

Dostupnost řízků

Jedním z hlavních problémů je, že obchod s řízky je ve většině zemí EU nelegální, takže není snadné je získat.

Pěstitelé matek, kteří nabízejí řezy, nemají vždy to, co chcete, takže se musíte přizpůsobit jejich možnostem.

Obtížnost pěstování matečných rostlin

Matečné rostliny konopí vyžadují zvláštní zacházení. Samotné výběrové řízení je velmi náročný proces. Mateřské rostliny potřebují vlastní prostor s ideálními podmínkami pro trvalý růst bez rizika stresu. Prořezávání není v žádném případě pro začátečníky. Předpokladem jsoupokročilé zkušenosti s pěstováním konopí.

A musíte také plně důvěřovat matce, od které jste řízky získali. Matečné rostliny nelze vyrobit ze samonakvétacích odrůd.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Peca Sarm

12/02/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů