17/03/2022

Recept na mléko z konopných semínek

Zkoušeli jste někdy pořádné mléko z konopných semínek? Má velkou výživovou hodnotu pro vaše tělo a jeho chuť je lahodná. Vyzkoušejme konopné nutriční mléko.

Konopné mléko je nejlepší pro využití všech živin ze semen.

Semena konopí se nemusí nutně používat pouze k pěstování. Samy o sobě obsahují mnoho živin, které pomáhají udržovat správnou funkci důležitých systémů v našem těle. Patří mezi ně příjem potravy, vylučování, reprodukce, kontrola a ochrana nervového systému. Tyto živiny také pomáhají řídit kardiovaskulární, endokrinní, imunitní a muskuloskeletální funkce.

Recept na mléko z konopných semínek

vyždímání rozmixovaných semen

Začněte tím, že vezmete sáček se semeny konopí a vložíte jej do misky s vodou na dobu nejméně 24 hodin. Je dobré počkat, až se semena otevřou a objeví se malé klíčky. Za normálních podmínek to trvá 1,5 až 3 dny. V teplých dnech to obvykle trvá méně než 24 hodin.

Důležité upozorněníběhem těchto 24 hodin vyměňte vodu v misce alespoň dvakrát.

Semena konopí jsou připravena

  1. Jakmile jsou semínka dostatečně namočená, slijte z nich vodu, opláchněte je a dejte je do mixéru s mlékem. Vše důkladně promíchejte. Můžete použít běžný mixér nebo tyčový mixér.
  2. Pak vezměte sítko nebo plátno a mléko přes něj přeceďte. Po prvním kole vezměte jemné čajové sítko a tekutinu ještě jednou přeceďte. Tím se zachytí většina rostlinného materiálu.
  3. Jakmile je mléko připraveno, můžete ho podle potřeby naředit.

Aromatizace konopného mléka

konopné mléko s příchutí datlí

Ačkoli konopné mléko můžete bez problémů pít samotné,je dobré ho ochutit ovocem. Mnoho lidí si například vybírá banán pro jeho chuť a výživovou hodnotu. Jako přísadu můžete použít také citronovou šťávu.

Jako základ pak může sloužit konopné mléko s banánem a citronovou šťávou. Do tohoto základu pak můžete přidat další ovoce, například maliny, jahody, mango, nebo dokonce syrové kakao a vanilkový extrakt. Nakonec chutná jako jogurtový koktejl.

Kromě ovoce můžete konopné mléko ochutit také medem nebo datlemi (musí být čerstvé). A pokud chcete, aby vaše mléko mělo lehký červený/růžový nádech, můžete přidat trochu GOJI.


Mléko zkonopných semínek může sloužit také jako základ pro RAW zeleninovou polévku. Mezi vhodnou zeleninu patří okurka, celer nebo špenát. K dochucení doporučujeme trochu citronu, soli a koření. Nebo si přejete trochu ostřejší verzi s česnekem, koprem a křenem? Volba je na vás.

Varianta tohoto mléka není psychoaktivní, takže od ní neočekávejte rauš. Pokud však máte zájem o kuchyňskou pomůcku, se kterou si užijete trochu zábavy, máme pro vás připravený skvělý recept na kokosový konopný olej.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Jan Veselý

17/03/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů