25/08/2021

Tipy pro pěstování samonakvétacích odrůd konopí

Víte, jak pěstovat samonakvétací odrůdy konopí? Pokud ne, máme pro vás několik tipů.

Výhody pěstování samonakvétacích odrůd konopí indoor

Samonakvétací odrůdy mají oproti fotoperiodickým rostlinám jednu důležitou výhodu, a to kvetení, které nepřichází s nástupem světla (fotoperiody), ale s věkem rostliny. Tímto způsobem můžete jednoduše ponechat rostlinu pod stálým zdrojem světla od zasetí až po sklizeň. Automaty v interiéru nemůžete stresovat nepravidelnými světelnými cykly a můžete je nechat kvést v nejlepší části sezóny nebo je vysadit na stejné místo vícekrát.

Díky těmto parametrům jsou neobyčejně oblíbené mezi zkušenými pěstiteli i začátečníky. Ať už máte zkušenosti, nebo ne, doufáme, že se vám tyto tipy budou hodit a pomohou vám zlepšit výsledky.

Kdy je správný čas na výsadbu konopí ?

1. Vyberte si správný kmen konopí

Velkou roli ve vašich aktivitách bude hrát genetika. Nabízí se tedy otázka, které odrůdy si vybrat? V tomto případě bude hodně záležet na vašich prioritách.

2. Nepřesazujte samonakvétací rostliny

samonakvétací odrůda konopíŽivotní cyklus těchto odrůd je poměrně krátký. Z toho vyplývá, že chyby jsou neodpustitelné a stres může rostlině opravdu uškodit. Když je rostlina vystavena většímu stresu, růst se obvykle zastaví nebo utlumí. Přesazování je pro rostlinu stresující, proto by měla zůstat ve stejném květináči až do sklizně.

Nemyslete si však, že kvůli tomu musíte kupovat květináč obřích rozměrů. Rostliny bývají menší, proto zvolte přijatelnou střední velikost. Potřebujete, aby rostlina měla dostatek prostoru pro kořeny, ale na druhou stranu nechcete, aby kořenový systém onemocněl. Menší réva potřebuje květináče o objemu alespoň 11 litrů.

3. Použijte podporu růstu kořenů

Podpora kořenů rostliny Ganja

Vzhledem k tomu, že kmeny konopí jsou z hlediska pěstování krátkodobé, musíme je na kvetení dobře připravit. Nejdůležitější je co nejrychleji vytvořit zdravý kořenový systém.

Pokud použijete kořenový stimulátor hned na začátku, budou mít semena největší užitek. Samozřejmě to nepřehánějte s dávkováním.

5. Zvolte správný světelný cyklus

samonakvétací odrůda konopíU těchto kmenů se nemusíte příliš zabývat výběrem zdroje světla. Při pěstování samonakvétacích odrůd je můžete ponechat pod světlem v poměru 18/6 (18 hodin světla, 6 hodin tmy). Podle některých názorů můžete nechat rostliny pod světlem 24 hodin, ale je to určitě plýtvání energií a ani rostliny konopí neznají nekonečné dny, takže je to také forma stresu. Pokud máte dostatečně silné světlo, doporučujeme ponechat 18/6, v případě slabého světla můžete zkusit 24/0. výnos by měl být lepší, ale za cenu menšího stresu.

6. Používejte pouze trénink s nízkou zátěží. SOG/Scrog

samonakvétací odrůda konopíMetoda Sea of Green spočívá v pěstování mnoha malých rostlin konopí, které se vyškolí do tvaru zeleného moře. Tato metoda je jednodušší a mnohem účinnější než trénink několika velkých rostlin. Scrog je v podstatě SOG, kde se používá síť pro ohýbání větví, což je nejjednodušší způsob tréninku. Tyto metody jsou LTS, takže jsou ideální pro indoor pěstování většiny samonakvétacích odrůd,

Zalévání a krmení rostlin marihuany

7. Hnojení

Hnojte samonakvétací rostliny šetrně. Nespalujte je. Vždy začněte s menšími dávkami a velmi pomalu přidávejte další živiny, zejména v hydro. V půdě můžete použít směs bohatou na živiny a vyhnout se tak stresu způsobenému příliš nízkým nebo vysokým hnojením.

Máme Banshee aTokamak které na vás čekají. Tak je vyzkoušejte.

Publikoval Jan Veselý

25/08/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů